Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W środę był dzień, któremu patronował święty Hieronim – autor pierwszych przekładów Biblii i patron tłumaczy.
Jeszcze dziś w katedrze będą pracowali fachowcy z Krakowa, którzy koło głównego ołtarza wieszają obraz „Uczta u Heroda”. XVII wieczne malowidło było od lutego w konserwacji, wierni patrzyli na jego fotografię. Dziś już jest oryginał. Jeśli komuś się wyda, że obraz ma żywsze kolory a rama błyszczy jak prawdziwe złoto – ma rację.
Nowy festiwal w mieście! W sobotę będzie okazja poznać historie ukryte w zaułkach i na placach Starego Miasta. Sporo się też będzie działo na Zamku Lubelskim
Dziś o godzinie 10.00 otwarcie nowego salonu Agata. – Będzie to sklep z największą w regionie ofertą mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz – chwalą się inwestorzy.
Jeśli grupa liczy około 20 osób a przygotowaliśmy dla uczestników pięć projektów i prezentujemy je po 5-6 godzin dziennie, to łatwo obliczyć, że wczoraj było u nas kilkaset osób. I tak będzie jeszcze dziś – mówi mgr Kamil Skic z Instytutu Agrofizyki PAN, który był koordynatorem wydarzeń przygotowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Jeśli gdzieś na osiedlu nagle natkniesz się na rozłożony dywan a na nim meble, telewizor i lampę z abażurem oraz krzątających się młodych ludzi w domowych ciuchach – to znaczy, że dotarła do Ciebie kampania „Miasto to też Twój dom”. Kampania, która ma na celu uwrażliwienie właścicieli czworonogów na problem nie sprzątania po nich nieczystości.
Dwa solidne pudła książek pojadą do biblioteki w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. To najlepszy efekt niedzielnej „Wielkiejwymiany”. W Ostro przy deptaku można było przynieść maksimum 5 książek i zabrać tyle ile się oddało do puli. Jednocześnie, kto chciał, mógł zostawiać lektury dla najmłodszych.
W niedzielę między 11 a 15 będzie można się pozbyć niechcianych książek i zabrać chciane. Na portalu społecznościowym udział w wymianie zadeklarowało… tysiąc osób.
W okolicach Domu Kultury Narnia (ul. Lwowska 12), pobliskiego wąwozu oraz terenów zielonych obok al. Władysława Andersa trzeba szukać skrzynek z roślinami.
– Dziecięca wyobraźnia potrafi najzwyklejsze nawet miejsce zamienić w scenę z książkowych przygód – uważają organizatorzy akcji „Podwórko opowieści”, którzy chcą pokazać jak dzięki sile literatury i wyobraźni, nawet najbardziej zaniedbane podwórka, ulice czy place mogą przemienić się w dalekie i egzotyczne kraje, w miejsce spotkania z nieśmiertelnymi bohaterami literatury. W środę takiej przemiany doznało podwórko przy ul. Zamojskiej 25.