Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przy ul. Leszczyńskiego 15, w miejscu starej kamienicy powstały nowe biura i apartamenty. W ofercie są jeszcze wolne lokale. Ceny są adekwatne do realizacji.
To beznadziejne pisać, że książka jest dla wszystkich. Ale jeśli jest dla fanów literatury faktu jest - bo to reporterskie studium przypadku jakim jest scjentologiczne szaleństwo. I jednocześnie jest dla wielbicieli fikcji! Wystarczy nie zauważyć kilkudziesięciu stron przypisów i bibliografii, a historie tam opisane można uznać za fantazje.
Trwają zapisy na oryginalne wycieczki po mieście. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim studentów (zwłaszcza tych z pierwszego roku) na spacery w ramach cyklu "Lublin z Duszą".
Od soboty (28 lutego) aż do końca marca siedzimy w kinie. Zaczyna się największa filmowa impreza w Lublinie. Kino Studyjne Chatka Żaka i Dyskusyjny Klub Filmowy \"Bariera” zapraszają na 22. edycję Studenckich Konfrontacji Filmowych.
Jest szansa, że kamienica przy ul. Cichej 4 pójdzie śladami kamienicy przy Niecałej 3. Ci sami właściciele od kilku dni remontują dawną siedzibę Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha4. Społecznicy się wynieśli, niektórzy już mają nowe lokum. W piątek wernisaż Brain Damage Gallery.
Ogród zoologiczny zaprasza 14 i 15 lutego zakochanych i kusi konkursem. Będzie sobie można zrobić zdjęcie z egzotycznym mieszkańcem ogrodu i walczyć o lajki internautów. Sponsorzy ufundowali atrakcyjne nagrody
W Lublinie trwają zdjęcia do filmu "Panie Dulskie" w reżyserii Filipa Bajona. W niedzielę od godz. 4:30 w Trybunale Koronnym przygotowywali się statyści biorący udział w największej scenie, która była kręcona przed Dworcem Głównym PKP.
Trzynaście zespołów z województw: lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego wzięło udział w 40 edycji Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych. Repertuar najczęściej nawiązywał do tradycji polskich zwyczajów, obrzędów i prac domowych. Bogactwu form i tematów towarzyszyła staranność o sceniczny efekt. Widzowie mogli zobaczyć autentyczne stare sprzęty i narzędzia. Jak oceniają organizatorzy, uwagę zwracał wysoki poziom przedstawień. Wszyscy dostali pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Teraz zespoły czekają na finał wszystkich przeglądów regionalnych w pozostałych województwach. Po zakończeniu ostatniego, komisja wybierze najlepsze, które w październiku spotkają się w Tarnogrodzie na XXXII Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej.
Do 13 lutego trwają zapisy na warsztaty robienia instrumentów elektronicznych. Koszt 40 zł.
W sobotę (31 stycznia) o godz. 13 zacznie się w Muzeum Wsi Lubelskiej rekonstrukcja dotycząca walk na przedpolach Moskwy w grudniu 1941 r. Wydarzenie organizuje GRH Grenadiere we współpracy z zaproszonymi grupami - Pionier 39 i Towarzystwo Miłośników Historii Wojskowości - Kalina Krasnaja.