Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Banki notują rekordową sprzedaż kredytów hipotecznych. Trudno się dziwić takim danym. Przy wysokiej inflacji tracimy bowiem na lokatach, ale pożyczanie staje się tańsze.
Przez pierwsze trzy miesiące epidemii, używane mieszkania w dużych miastach znacznie podrożały. Przeciętnie o blisko 12 proc. w skali roku – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bank Centralny. Deweloperzy też żądają za mieszkania wyraźnie wyższych stawek niż przed rokiem.
Gwałtowny wzrost aktywności deweloperów – tak wyglądał czerwiec na rynku nieruchomości. Była to odpowiedź na szybko rosnący popyt na mieszkania, efekt odblokowanych procedur administracyjnych i kolejny objaw szybkiego powrotu do normalności w mieszkaniówce.
Kilka lat niskich rat – w skrócie właśnie takie prognozy przedstawiają obecnie ekonomiści. Z punktu widzenia kredytobiorców są to dobre informacje oznaczające niskie raty. Gorzej jest z oszczędzającymi.
Odmrożenie gospodarki przekłada się na ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych. Banki wciąż stawiają wysokie wymagania osobom ubiegającym się o wsparcie. Nie ma już jednak sygnałów o stawianiu kolejnych barier.
Wraz z kolejnymi cięciami stóp procentowych oprocentowanie kredytów mieszkaniowych spadło do najniższych poziomów w historii. Dziś można pożyczyć pieniądze na mieszkanie z oprocentowaniem na poziomie około 3%. Trzeba jednak mieć umowę o pracę, przyzwoite dochody, dobrą historię kredytową i spory wkład własny
Przeceny na rynkach mieszkaniowych nie są zbyt częste i zbyt dotkliwe – pokazują to m.in. zagraniczne statystyki. W dłuższym terminie ceny nieruchomości rosną też szybciej niż inflacja.
Po decyzji Rady Polityki Pieniężnej oszczędzający stracą w ciągu roku nawet 3-4 mld złotych odsetek. Trochę ponad połowę tej kwoty zaoszczędzą osoby, które wzięły kredyty hipoteczny w złotówkach. W gorszej sytuacji są zadłużeni w obcych walutach, których rata w ciągu zaledwie dwóch miesięcy wzrosła.
Polacy na potęgę rozpoczynają budowy nowych domów jednorodzinnych korzystając ze sprzyjającej aury - wynika z najnowszych danych GUS. Łącznie w styczniu rozpoczęto budowę 15,9 tys. nowych mieszkań i domów. Gorzej było z pozwoleniami na budowę.
W ostatnich miesiącach banki nie tylko stawiają coraz wyższe wymagania kredytobiorcom, ale też podnoszą ceny hipotek – wynika z analiz HRE Investments. Chodzi nie tylko o marże, na które zwracają uwagę wszyscy kredytobiorcy, ale też koszty dodatkowe – opłaty, prowizje i ubezpieczenia.