Dorota Awiorko-Klimek, charyzmatyczna, kontaktowa, po mistrzowsku portretuje ludzi...
Polecamy lipcowy plener pod kierunkiem Doroty Awiorko-Klimek, szefowej działu foto Dziennika Wschodniego i Andrzeja Zygmuntowicza, przewodniczącego Rady Artystycznej ZPAF. Ten duet pozwoli wam na rozwój, inspirację, kontakty.
- Uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnej pracy nad tematem pod opieką prowadzących, a obok pracy w terenie – w urokliwym Lublinie, Kazimierzu Dolnym i innych miejscowościach – będą mieli również okazję uczestniczyć w wykładach Andrzeja Zygmuntowicza oraz zajęciach poświęconych edycji i analizie zebranego materiału. Plener stanie się także inspiracją do rozpoczęcia pracy nad własnym fotoesejem - czytamy na stronie Akademii Fotoreportażu.
Oto podstawowe informacje podane na stronie AKADEMII FOTOREPORTAŻU:
Tematy, które będą realizować uczestnicy:
- „7 wspaniałych” – oswojenie z fotografią dokumentalną poprzez fotografowanie nieznajomego
- „Wielkomiejskość na prowincji” – poszukiwanie elementów współczesnych o charakterze globalnym na polskiej prowincji
- Majdanek – odkrywanie śladów minionego, miejsce, które wciąż żyje dzięki tym, którzy pamiętają
- Kazimierz Dolny – kolory kurortu, różnorodność turystów
- Nowe życie i nowe wyzwania Świdnika i Łęcznej
Dopełnieniem zajęć plenerowych będą wykłady:
- Gatunki fotografii rzeczywistości
- Estetyka fotografii rzeczywistości
- Zarys historii i nowe tendencje w fotografii rzeczywistości
Informacje techniczne (tematy realizacji, miejsca realizacji, sprzęt, nocleg):
Miejscem zakwaterowania jest Lublin (Dom Studenta Zaocznego UMCS, ul. Sowińskiego 17, pokoje dwu i trzyosobowe), a miejscem realizacji tematów Lublin i okoliczne miejscowości. Rozkład zajęć zależy od pogody. Generalnie dzień to czas realizacji tematów, a wieczór wykłady oraz analiza powstających i przywiezionych prac.
Informacje organizacyjne:
Termin: 2-7 lipca 2012 roku
Miejsce: Lublin
Koszt: 1000 zł obejmuje udział w szkoleniu, nocleg w pokoju dwu lub trzyosobowym, certyfikat. Wyżywienie oraz koszty dojazdu i przejazdu na miejscu na koszt uczestnika. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego. Przy zgłoszeniu więcej osób przysługuje zniżka.
Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc, nie później jednak niż na 3 dni przed terminem warsztatów, tylko na wypełnionych niżej formularzu zgłoszeniowym. Konto bankowe Fundacji na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego: Bank Millenium S.A., nr 73 1160 2202 0000 0000 3601 7724.
Fundacja pobiera opłatę administracyjną w wysokości 10 proc. wartości kursu w przypadku rezygnacji z warsztatów do 14 dni przed ich rozpoczęciem, gdy jest to krótszy termin opłata wynosi 25 proc. wartości kursu. Wysłanie zgłoszenia jest jednoczesną akceptacją tych zasad i podstawą do wystawienia rachunku.
Osoby zainteresowane wystawieniem faktury proszone są o przesłanie danych niezbędnych do jej wystawienia. Więcej informacji: tel. 0 502 825 492. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu. Potwierdzenia wpłat proszę przesłać mailem na wyżej podany adres.
To ważne warsztaty. Nic dziwnego, że co roku przyjeżdząją na nie chętni z całej Polski. Przyjeżdżają i wracają. Polecamy:)
Zamieszczone w dziale Blogi artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów.
Redakcja portalu Dziennikwschodni.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Pozostałe informacje
Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty
Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.
Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem
U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.
Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj
Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.
Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę
Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.
Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.
Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.
"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.
Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół
Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.
Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"
Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.
Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?
Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.
Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus
Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.
Czym są kampery i jak działają?
Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.
Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.
Będzie ślisko. Noga z gazu
Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.
14.01.2024 TOP 10: Od rosołu do ziemniaczanej z porem. Ranking zup
25.06.2012 Warsztaty z Dorotą Awiorko-Klimek. W plenerze!
14.06.2012 Ich potret. Wernisaż Grupy Twórczej Motycz
01.03.2012 Spotkanie z fotografem Bogdanem Frymorgenem: wieczór autorski i konsultacje!
13.01.2012 Kazimierz bez słów. Nie przegapcie tego albumu!
ARCHIWUM
- Brak postów w tym roku