Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tegoroczna odsłona Mostu Kultury wystartowała w miniony weekend, ale w ostatniej chwili wydarzenia przeniesiono z Mostu im. Mariana Lutosławskiego do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Przed nami kolejne koncerty i warsztaty.
W niedzielę, 12 lipca o godz. 17.30 w Puławach odbędzie się spacer wokół miejsc związanych z carskim garnizonem rosyjskim na terenie miasta.
W najbliższy piątek będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Mija 77 lat od wydarzeń na Wołyniu.
Ok. 20 kilometrów będą mogli przejechać uczestnicy rajdu rowerowego z Puław do gminy Końskowola, który odbędzie się 11 lipca o godz. 9 w ramach akcji Aktywne Puławy. Start na Skwerze Niepodległości.
Do 18 lipca potrwają XXVI Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie, w którym uczestniczy 16 osób z całej Polski. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, warsztaty wyglądają inaczej niż dotychczas. Są bez udziału publiczności.
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Katarzyna Barton i jej świat(ła) II". Otwarcie ekspozycji nastąpi 11 lipca o godz. 12.
Warsztaty Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a) zaprezentowały program działań na najbliższe dni. Będą zarówno wydarzenia online, jak i spotkania w przestrzeni realnej. W programie koncert, kino i warsztaty.
W ramach akcji "Aktywne Puławy" POK Dom Chemika i tamtejszy MOSiR zapraszają na spływ kajakowy po rzece Wieprz, który odbędzie się 18 lipca o godz. 9.
Księgarnia/Kawiarnia Między Słowami (ul. Rybna 4/5) zaprasza na wakacyjne spotkania literackie, które będą odbywały się lipcu. Start 12 lipca o godz. 13.
Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy Artura Lesera "Subiektywnie o graffiti". Wydarzenie rozpocznie się 11 lipca o godz. 18.
To oferta dla zorganizowanych grup i indywidualnych zwiedzających. Zwiedzanie z przewodnikiem zostało wstrzymane przez epidemię koronawirusa.
Prawnik Maciej Chorągiewicz zadbał o to, żeby teren został posprzątany. Plastyk Jarosław Koziara land artem oznaczył dawny żydowski cmentarz przy ul. Leszczyńskiego.
Akademia Młodzieżowa FSD zaprasza na wakacyjne warsztaty filmowe dla młodzieży, które odbędą się w dniach 6-10 lipca w Lublinie.
Sieć Multikino właśnie poinformowała, że nie otworzy swoich kin w najbliższy piątek. Cinema City na razie nie podaje terminu i tłumaczy, że potrzebuje więcej czasu na przygotowania.
Zgodnie z zapowiedziami organizatorów mieszkańcy Lublina również i w tym roku będą mogli cieszyć się plenerowymi atrakcjami na Moście im. Mariana Lutosławskiego. Nowy sezon Mostu Kultury wystartuje już 3 lipca. Przed nami cały miesiąc zróżnicowanych warsztatów dla starszych i młodszych odbiorców, koncertów, potańcówek i spotkań.
W ramach serii swoich działań online Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Pieśni z ziół". W piątek, 3 lipca o godz. 14 na Facebooku Jarmarku Jagiellońskiego odbędzie się spotkanie poświęcone konopiom w tradycyjnych polskich pieśniach.
Od 3 lipca w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Marty Czok "To nazywasz sztuką?". Wernisaż ekspozycji o godz. 18.
Czasopismo literackie "Akcent" obchodzi 40-lecie swojej działalności. Z tej okazji dzisiaj odbyło się jubileuszowe spotkanie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
LGD Zielony Pierścień zaprasza na kolejny już w tym sezonie Kiermasz Produktów Lokalnych. Tym razem wydarzenie zawita do Kazimierza Dolnego i odbędzie się 5 lipca o godz. 10 na Dużym Rynku.
W pierwszy weekend lipca w Lublinie pod Felicity Lublin odbędzie się pierwszy w tym sezonie zlot food trucków. Impreza odbędzie się w dniach 3-5 lipca na parkingu przy al. Witosa 20.
Już 4 lipca wystartuje tegoroczna odsłona akcji Aktywne Puławy organizowanej przez MOSiR oraz Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". W ramach projektu organizatorzy zaproszą mieszkańców m.in. na piesze wycieczki i spływy kajakowe.
Przez cały lipiec w Zaułku Hartwigów będzie można podziwiać plenerową wystawę fotografii Dorothea Lange - pionierki fotografii dokumentalnej XX.
Debiutancka pisareczka z małej mieściny w okolicach Padwy północy – tak mówi o sobie Hanna Krauz z Biłgoraja. Licealistka chce jeszcze przed 18. urodzinami wydać swoją pierwszą książkę. Właśnie rozpoczęła zbiórkę funduszy na ten cel.
W niedzielę, 28 czerwca o godz. 19 w klubie Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) wystąpi stand-uper Maciej Brudzewski z programem "Gniazdo Szerszeni".
Zdjęcia Elżbiety Dzikowskiej będzie można oglądać w Międzyrzecu Podlaskim. Wystawa pod hasłem „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety, żeby się podobać?” będzie dostępna w parku Potockich.