Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W dniach 27-28 stycznia w Państwowym Muzeum na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 67) odbędą się uroczystości związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
W niedzielę, 29 stycznia o godz. 10 w Puławach odbędzie się bezpłatna wycieczka ornitologiczna z przewodnikiem. Bohaterem tegorocznej edycji spaceru będzie ptak z gatunku Gil (Pyrrhula pyrrhula) objęty ścisłą ochroną na terenie Polski.
FIKA Klubokawiarnia (ul. Kasztelańska 31) zaprasza rodziców na kolejne spotkanie z cyklu "Wioska Więzi". W piątek, 27 stycznia o godz. 17 organizatorzy opowiedzą o tym, co wartościowe w podejściu do relacji z dzieckiem i o tym, co może budzić wątpliwości.
Doskonałą komedię w gwiazdorskiej obsadzie będą mogli obejrzeć chełmscy i lubelscy miłośnicy teatru, z okazji zbliżających się Walentynek. Spektakl "Mayday2" zostanie zaprezentowany 13 lutego o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury, z kolei 14 lutego o godz. 19 będzie można go zobaczyć w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Dom Słów (ul. Żmigród 1 / Królewska 17) zaprasza na warsztaty kaligrafii z Oleksiem Chekalem. Zajęcia odbędą się w dniach 4-5 lutego w godz. 10-17.
W ubiegłym roku w Lublinie miało miejsce spotkanie fotografów mobilnych w ramach inicjatywy organizowanej przez Mobile Photo Trip. Wernisaż wystawy upamiętniającej to wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia o godz. 19 w Perłowej Pijalni Piwa (ul. Bernardyńska 15a).
W piątek, 27 stycznia o godz. 19 w filii Galerii Labirynt w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Mikołaja Kowalskiego "Nic nadzwyczajnego".
Dąbscy Dance Studio zaprasza na warsztaty muzyczne dla początkujących, które odbędą się w sobotę, 28 stycznia o godz. 11 w siedzibie Casa de la Danza (ul. Frezerów 3).
W niedzielę, 22 stycznia o godz. 18 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz trzeciego odcinka serialu improwizowanego "Cywilizacja", z kolei w piątek, 27 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miała miejsce druga odsłona projektu Lublin Jam Improv.
Piwowarski skarb Polski – tak często określany jest porter bałtycki, czyli ciemne mocne piwo z nutami kawy i czekolady. Zanim trafi na półki sklepowe i do pubów zwykle leżakuje kilka miesięcy. Od niedawna obchodzimy w Polsce Dzień Porteru Bałtyckiego. W sobotę świętować będzie można także w Lublinie.
Galeria GALA (ul. Fabryczna 2) zaprasza do spędzenia na Finał Ferii, czyli imprezę dla małych i dużych, podczas której będzie można spędzić czas z dobrymi grami. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia o godz. 10.
Rozpoczęliśmy oficjalne obchody Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Jednym z wydarzeń w ramach trwającego Tygodnia Inauguracji Jubileuszu jest wystawa "Architektura i widoki Lublina na plakatach". Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się w piątek, 20 stycznia o godz. 12 w Muzeum Historii Miasta Lublina (Brama Krakowska, plac Łokietka 3).
Trwają zapisy na bieg Tropem Wilczym w Białej Podlaskiej. Biegacze wystartują na symbolicznym dystansie 1963 metrów 26 lutego.
W dniach 23-28 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędą się warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej "Klepisko".
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb Kazimierza Kozaka. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia o godz. 15 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym (ul. Lubelska 32/34).
Po raz trzeci będziemy gospodarzem miejscowej edycji ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczna impreza wpisuje się w cykl spotkań związanych z 70 rocznicą śmierci pochodzącego z Włodawy Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”, legendarnego bohatera antykomunistycznego i antysowieckiego podziemia.
Jak będzie wyglądał Lublin za kilka – kilkanaście lat? Czy zmiany wpiszą się w światowe trendy czy też miasto pójdzie własną drogą? Studenci Gospodarki Przestrzennej KUL spróbowali sobie to wyobrazić. Efekty swojej pracy zaprezentują w środę, 18 stycznia.
Akademia improv Play&Fun zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach scenicznych, uwzględniających przede wszystkim improwizację. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 19.
Bezwzględny zbrodniarz, stalinowski kat, ale też znakomity polityk, strateg, wizjoner. Ławrientij Beria to niewątpliwie jedna z najczarniejszych, ale też najciekawszych postaci z okresu panowania sowieckiego imperium komunistycznego.
Akademickie Centrum Kultury UMCS, przy współpracy z Mateuszem "Rogerem" Strzempą zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Student's Jam Session. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia o godz. 19.
Co spowodowało, że właśnie nad Bystrzycą powstał Lublin? Jak przygotowywano to miejsce do wielkiej roli ważnego ośrodka polityczno-gospodarczo-kulturowego? Czy był to proces łatwy, czy na jego drodze stawały przeciwności próbujące zniweczyć wybór?
Już w najbliższy poniedziałek lubelski Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna kiermasz swoich wydawnictw. Książki będzie można kupić po bardzo atrakcyjnych cenach.
W piątek, 20 stycznia o godz. 17.38 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" wystąpi kabaretowa formacja PKS. Grupa zaprezentuje program "Telewizyjne życie".
W najbliższą niedzielę wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można spotkać m.in. w centrum Puław. W tym roku pieniądze z puszek i licytacji zostaną przeznaczone na potrzeby oddziałów pediatrycznych i godną opiekę seniorów. Akcja ruszy w południe w Galerii Zielonej.