Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Porozumienie o współpracy zawarto już jakiś czas temu. Teraz zostało rozszerzone. Akademia Zamojska obejmuje specjalnym patronatem klasy lingwistyczne w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej.
Dla jednych to okazja, aby znaleźć pracę. Dla innych, by pozyskać kompetentnego pracownika. Swoją ofertę zaprezentują m.in. lubelskie firmy, fundacje i przedsiębiorstwa.
Chodzi o Klimatyczną Mapę Szkół – to narzędzie, które ma pokazać specyfikę i różnorodność placówek oświatowych. Interpelację w sprawie jej wprowadzenia złożyli lubelscy radni.
Sąd Rejonowy w Puławach wskazał jako miejsce odbycia kary więzienia przez prezydenta miasta, Pawła Maja - Zakład Karny w Opolu Lubelskim. To skutek odmowy zapłaty grzywny przez Miasto Puławy za otwarcie boiska "Orlik" dla dzieci - wbrew obowiązującemu zakazowi.
W sumie 80 osób oficjalnie rozpoczęło nowy etap kariery zawodowej. Uniwersytet Medyczny nadał stopnie doktorów i doktorów habilitowanych.
Nagranie grupy dzieci śpiewających ukraińską pieśń "Czerwona kalina" podczas akademii z okazji 11 listopada w puławskiej podstawówce wywołało falę hejtu. Słowna agresja była tak duża, że nauczyciele zaczęli obawiać się o bezpieczeństwo uczniów. Filmik już usunięto, a komentarze na szkolnym profilu zablokowano. O pomoc poproszono policję.
Dwadzieścia słów spośród tysięcy zgłoszonych powalczy o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku 2024. "Boomersi" mogą mieć problem ze zrozumieniem tego słownika, ale przychodzimy wam z pomocą
W środę na Politechnice Lubelskiej odbyły się coroczne Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich, które stały się prawdziwym świętem aktywności studenckiej. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło setki studentów, którzy mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą kół naukowych, organizacji artystycznych, a także sekcji sportowych. Przedstawiciele starszych roczników zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do angażowania się w życie uczelni, podkreślając, że studia to nie tylko nauka, ale także czas na rozwój pasji, zdobywanie nowych umiejętności i budowanie relacji.
Na Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyła się uroczystość, która na zawsze zapisze się w historii 347 młodych ludzi – nowych lekarzy, którzy po sześciu latach intensywnej nauki i pracy, złożyli ślubowanie oraz odebrali dyplomy ukończenia studiów. Ta wyjątkowa chwila to dla nich nie tylko spełnienie marzeń, ale również początek drogi zawodowej, pełnej wyzwań, a zarazem pełnej nadziei na dalszy rozwój w jednej z najpiękniejszych i najbardziej wymagających profesji.
Specjaliści z Lublina wzięli pod lupę trasy żurawi, które w sposób szczególny upatrzyły sobie Węgry. To ptaki objęte w Polsce ścisłą ochroną.
Jak wzbudzić w dziecku poczucie własnej wartości? Jak rozmawiać na trudne tematy i być dla niego wsparciem? O tym jak być dobrym ojcem dowiedzą się w sobotę uczestnicy XVI Międzynarodowego Forum Tato.Net.
SP nr 43 w Lublinie przygotowuje się okrągłego jubileuszu. Dzisiejsze święto było okazją do integracji i lekcją patriotyzmu.
Gdy zachodzi słońce, w Ogrodzie Botanicznym UMCS dzieje się prawdziwa magia. A raczej nauka. To za sprawą Lumina Park, w którym w tym roku góruje patronka uczelni Maria Skłodowska-Curie.
Mieszkańcy Świdnika będą mieli okazję wziąć udział w serii spotkań poświęconych tematyce uzależnień. To już dziewiąta akcja „Listopad miesiącem profilaktyki”.
W ponad 50 lubelskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej poprowadzą lekcje z wojskowości, bezpieczeństwa i obrony cywilnej. Ruszyła druga edycja programu „Edukacja z wojskiem”.
We wtorek w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nagrodzono najlepszych uczniów z całego województwa. Ponad 200 osób otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Kornelia tak pięknie namalowała zamojski ratusz, że jej obrazek znajdzie się na pocztówkach. A zwierzaki z ogrodu zoologicznego z pracy Oliwii ozdobią pocztowe znaczki.
W minioną środę w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów konkursów „Z Rybką za Pan Brat” oraz „Złap Rybkę”. Te cieszące się niezmienną popularnością wydarzenia, organizowane od kilku lat, mają na celu promowanie tradycji rybackich oraz edukację dzieci na temat ryb słodkowodnych.
W Przedszkolu nr 19 w Lublinie na dzieci czekają pewne zmiany. Dzięki nim posiłki mają być zdrowsze i smaczniejsze. O zmiany poprosiły radne, a Ratusz zapowiada, że jeszcze w tym roku przedszkolaki zjedzą lepszy posiłek.
Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.
Jabłonie rajskie, lipy, klony i grusze – łącznie 60 drzew zostało wspólnie zasadzonych przez mieszkańców w centrum Świdnika. Inicjatywa jest symbolicznym gestem upamiętnienia 550-lecie województwa lubelskiego.
Przywitali nowych studentów i pożegnali absolwentów. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Zamościu oficjalnie zainaugurowała kolejny rok akademicki. Już po raz 27.