Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przywitali nowych studentów i pożegnali absolwentów. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Zamościu oficjalnie zainaugurowała kolejny rok akademicki. Już po raz 27.
Fake newsy stały się istotnym problemem współczesnego społeczeństwa, siejąc dezinformację i wpływając na opinie publiczne. Dr Ilona Dąbrowska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie tłumaczy, jakie zagrożenia wiążą się z szerzeniem fałszywych informacji oraz jak istotna jest rola factcheckingu w walce z tym zjawiskiem.
Halloween budzi kontrowersje. W tradycji polskiej 31 października wiąże się ze Świętem Zmarłych, pełnym refleksji, wspomnień i zadumy. Nastrój zabawy budzi w tym dniu w naszym kraju dysonans. A co Państwo o tym sądzicie?
Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.
W weekend hala Targów Lublin to prawdziwy zwierzyniec. Można oglądać tutaj zwierzęta z całego świata jak i naszego podwórka. Spotkać można nawet te wymarłe - w hali grasuje "dinozaur".
Radiologia, hematologia, położnictwo czy stomatologia? Studenci Uniwersytetu Medycznego mogą wybierać spośród 113 kół naukowych.
XIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie ma 85 nowych kadetów, którzy kształcić się będą w klasach o profilu wojskowym. W czwartek odbyło się ich uroczyste ślubowanie. To ważny krok w kierunku przyszłej kariery w wojsku, służbie celno-skarbowej lub granicznej.
W Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie, we wtorek zainaugurowano rok akademicki 2024/25. Naukę rozpoczęło 20 studentów pierwszego roku, w tym po raz pierwszy w historii 8 kobiet. Łącznie w areszcie na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształcić będzie się 36 osób.
W tym roku Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek pocztowy. Jego premiera miała miejsce podczas inauguracji konkresu "Innowacja jest kobietą. Nauka-Biznes-Edukacja".
W piątek Politechnika Lubelska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie Noc Inżynierów przyciągnęła miłośników niezwykłych wynalazków, osiągnięć nowoczesnej technologii i zachwycających efektów nauki
Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie w bieżącym roku obchodzi Jubileusz 110-lecia powstania. Z tej okazji w dniu 18 października, odbyła się uroczystość w której wzięli udział przyjaciele „Samochodówki”, byli i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i ich rodzice, władze miasta oraz miłośnicy motoryzacji.
Ponad 100 pedagogów z powiatu chełmskiego ma powód do dumy. Wcześniej kilkunastu zostało uhonorowanych nagrodami Prezydenta Miasta. Teraz kolejni nauczyciele otrzymali odznaczenia - tym razem od Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie obchodzi okrągły jubileusz. Jest jedną z najstarszych jednostek naukowych w powojennej Polsce.
Gościem programu Dzień Wschodzi jest rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. Radosław Dobrowolski. Rozmawiamy o obchodach 80-lecia uczelni, a w szczególności o zbliżającym się wielkimi krokami Międzynarodowym Kongresie Marii Curie-Skłodowskiej „Innowacja jest kobietą. Nauka – Biznes – Edukacja”, który 21 i 22 października odbędzie się w przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. W rozmowie usłyszycie również o problemach rekrutacji i przyciągania studentów.
Od przeproszenia pani wójt dyrektorka wiejskiej podstawówki miała uzależnić zatrudnienie nauczycielki. Tak twierdzi zainteresowana. Nie zgodziła się. Etatu w szkole nie ma. Zainteresowała sprawą prokuraturę. Wszczęto śledztwo.
Prawie 46 mln złotych otrzymają szkoły w regionie. Dzięki temu uczniowie będą mieli płatne staże, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, a pracownie i sale dydaktyczne zostaną doposażone.
Świdnicki NZOZ „Marmed” aktywnie włącza się w obchody Różowego Października, uczestnicząc w XVII edycji „Gabinet z różową wstążką”. W ramach akcji mieszkanki mają możliwość wykonania USG piersi w obniżonej cenie.
Byli Polakami i patriotami. Przed wojną Żydzi stanowili blisko 40 procent mieszkańców Zamościa. O ich zagładzie, ale również o tym, jak ważny mieli wkład w rozwój i historię miasta mówiono w środę podczas Marszu Pamięci. Odbył się kolejny raz w 82. rocznicę likwidacji getta.
Praca na miejscu wypadków drogowych, pokaz resuscytacji i pies ratowniczy w akcji. Co jeszcze przygotowała Politechnika Lubelska na II edycję Dnia Bezpieczeństwa?
Budowlanka murem za lipą – pod tym hasłem uczniowie z Chełma zorganizowali protest. Sprzeciwiają się dalszemu niszczeniu starej lipy.
Akademia Wincentego Pola, jedna z najstarszych lubelskich uczelni niepublicznych w Lublinie obchodzi 25-lecie. O historii, teraźniejszości i przyszłości uczelni, w której na 16 kierunkach studiów magisterskich i licencjackich oraz blisko 60 kierunkach studiów podyplomowych uczą się studenci z ponad 60 krajów rozmawiamy z doc. Henrykiem Stefankiem, założycielem, Prezydentem i Kanclerzem Akademii Wincentego Pola (do października 2021 Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola) oraz dr Dorotą Stefanek – Langham, prorektorem ds. międzynarodowych.
Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.
Co zawody, to sukces. Pasjonaci robotyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim już szykują się do kolejnych wyzwań. Jako jedyni reprezentanci szkół z naszego regionu wezmą udział w finałach Mistrzostw IT 2024.
Półtora miesiąca od rozpoczęciu roku szkolnego nieobce są już im szkolne korytarze i kadra pedagogiczna. Teraz oficjalnie wstąpili w poczet uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by szczególnie docenić pracowników oświaty. I tak też się stało w Zamościu. Nagrody prezydenta miasta odebrało 11 dyrektorów, 16 nauczycieli podstawówek i przedszkoli, a także 19 kolejnych pracowników placówek ponadpodstawowych.