Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trwająca od pół roku przebudowa najważniejszego skrzyżowania w centrum Nałęczowa zbliża się do końca. Nowe rondo połączyło ulice: Poniatowskiego, 1 Maja, Kolejową, Chopina oraz Armatnią Górę. Zgodnie z wolą lokalnego samorządu otrzymało imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Lubelska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma problem z budową S12. Na planowanej trasie odkryto podziemne składowisko odpadów. W gminie są zaskoczeni, bo śmietnisko od lat widnieje na mapach.
Gotowy jest wstępny projekt nowego obiektu sportowego, który ma powstać w dolinie Bystrzycy i łączyć funkcję stadionu żużlowego z halą widowiskowo-sportową. Jeszcze w listopadzie może zostać poddany pod konsultacje społeczne.
Urząd Miasta odmówił deweloperowi zgody na budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Do inwestycji w tym miejscu przymierzała się lubelska spółka Lalak Development, która starała się w urzędzie o "wuzetkę", czyli decyzję określającą możliwy sposób wykorzystania nieruchomości nieobjętej planem zagospodarowania.
Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie oznacza, że biogazownia w Żabnie (gm. Turobin) nie powstanie. Daje jednak protestującym od lat miejscowym nadzieję, że inwestor nie utrzyma wydanego dawno temu pozwolenia na budowę.
Urzędnicy GDDKiA otworzyli oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S12 od Chełma do granicy z Ukrainą. Odcinek będzie liczył ok. 23 kilometry.
Urząd Miasta zgadza się na budowę domów jednorodzinnych w miejscu, w którym wcześniej nie pozwolił na zabudowę wielorodzinną. Chodzi o działkę przy ul. Sławinkowskiej, gdzie przeciw budowie bloków protestowali okoliczni mieszkańcy.
Więcej pieniędzy unijnych na kolej, a właściwie na powstanie kładki dla pieszych w Lubartowie. Mieszkańcy od dawna chcieli tej inwestycji.
Gmina chwali się umową podpisaną z wykonawcą wodociągu na ul. Przedmieście. – Ale jaki wodociąg? Właśnie nalewam wodę z kranu do czajnika – dziwią się mieszkańcy. Owszem: wodociąg mają, ale będą mieli lepszy.
Budowę nowych linii kolejowych do Łęcznej i Janowa Lubelskiego oraz przebudowę już istniejących przewiduje umowa podpisana przez władze regionu. Nasze województwo ma dostać największe wsparcie z rządowego programu Kolej Plus.
Nowa placówka medyczna ma powstać przy ul. Krasińskiego, gdzie ogrodzono już plac budowy. Prace odbywają się na podstawie pozwolenia wydanego przez miasto w 2019 r.
Ok. 6,2 mln przesyłek miesięcznie przewija się przez sortownię Poczty Polskiej na lubelskim Felinie. Dzięki nowej inwestycji za 40 mln zł moce przerobowe placówki wzrosną o 30 proc.
Zakończyła się przebudowa ulicy Popiełuszki i Przemysłowej w Łukowie. Gotowe jest także rondo na skrzyżowaniu Al. Króla Władysława Jagiełły z drogą krajową nr 63, a najstarszy odcinek obwodnicy miasta ma nową nawierzchnię.
Kierowcy muszą uważać na drogach, bo mogą się natknąć na specjalny transport jadący zaledwie 10 km na godzinę.
Prawie 6 milionów złotych kosztowała przebudowa ulicy Sidorskiej. Dziś odcinek drogi został oficjalnie otwarty, choć kierowcy mogli już z niego korzystać wcześniej.
Urząd Miasta nie zgodził się na powstanie zespołu domów jednorodzinnych na działce przy ul. Zdrowej. O zgodę na taką budowę występował jeden z inwestorów. Urząd uznał, że proponowana zabudowa nie pasowałaby do otoczenia.
Zarząd powiatu ryckiego w czwartek podpisze umowę z wykonawcą przebudowy dwóch dróg. Chodzi o odcinki z Dąbi do Zalesia oraz Owni i Wylezina o łącznej długości ponad 8,3 km. Będzie równiej, szerzej i bezpieczniej. Zadaniem zajmie się Strabag.
Chełm Urząd Miasta chce zerwać umowę z wykonawcą remontu w Parku Miejskim. Poszło o niezadowalające, zdaniem magistratu, tempo prac.
Najtańsza i najdroższa oferta zostały odrzucone. Spośród dwóch pozostałych każda o kilka milionów przekraczała zakładany budżet. Wygląda jednak na to, że dodatkowe pieniądze się znajdą i biłgorajski autodrom w nowoczesny tor wyścigowy przebuduje firma spod Zamościa.
O kolejne miesiące może się przedłużyć budowa Dworca Metropolitalnego. Jego wykonawca już sygnalizuje władzom miasta, że dotychczasowy termin, czyli 28 lutego 2023 roku, może być nierealny z powodu problemów z zaopatrzeniem.