Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
12 454 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 605 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj przed godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
Aż o ponad 113 proc. więcej osób niż rok temu zmarło w listopadzie w naszym regionie. Gorzej było tylko w województwach podkarpackim i opolskim
466 zespołów w województwie lubelskim zgłosiło się do szczepień przeciwko Covid-19. Chętnych zabrakło jednak w ponad 40 gminach.
Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 opublikowano we wtorek na stronie gov.pl. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać dorośli i dzieci w wieku od 12 lat.
W województwie lubelskim potwierdzono 437 nowych zachorowań. 14 osób nie żyje.
Według najnowszego raportu w całym kraju wykryto 6 907 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
– Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót do szkół klas I-III – poinformował we wtorek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek. Zapowiedział, że "przygotowywany jest też wariant badania przesiewowego" tych nauczycieli, którzy będą wracali do nauczania w szkole.
Liczba zachorowań na grypę spadła o ponad połowę – wynika z danych sanepidu. W pierwszym tygodniu grudnia w województwie lubelskim było tylko 1633 przypadków, podczas gdy w tym samym czasie w zeszłym roku - 3943.
Podczas wtorkowych obrad rząd ma przyjąć uchwałę dotyczącą Narodowego Programu Szczepień; celem strategicznym Programu jest zapanowanie nad epidemią w 2021 roku – podkreślał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Przed Targami Lublin stanęły właśnie wojskowe kontenery. To jeden z ostatnich etapów przed uruchomieniem szpitala tymczasowego.
32 szpitale w województwie lubelskim będą szczepić medyków przeciwko Covid-19. Na liście są szpitale wojewódzkie i kliniczne, ale też powiatowe.
Blisko 60 proc. Polaków boi się powikłań po szczepieniu przeciw COVID-19, ale grupa, która nie zamierza się szczepić, jest mniejsza i wynosi 47,7 proc. Zaszczepić się planuje 39 proc. respondentów – wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Wirtualnej Polski.
W województwie lubelskim mamy 179 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 14 grudnia 2020 r. Zmarło 11 osób.
4 896 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 96 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj przed godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
Wszystko wskazuje na to, że bez szczepień nie da się opanować pandemii; prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, by w tej sprawie zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, także to informacyjne - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Planowane są badania bezpieczeństwa i immunogenności szczepionki przeciw SARS-CoV-2 u kobiet w ciąży i w okresie laktacji – mówił PAP dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu. Dodał, że już teraz trwają badania przedkliniczne w modelu zwierzęcym; ich wstępne wyniki powinny być znane jeszcze w grudniu.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w niedzielę plany zamknięcia od 16 grudnia do 10 stycznia większości sklepów, których działalność nie jest niezbędna. Projekt rządowy, dotyczący kolejnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, został uzgodniony podczas spotkania Merkel z władzami krajowymi.
Powiaty: puławski, świdnicki, krasnostawski i chełmski są mapie pandemii oznaczone ciemniejszym kolorem.
Z najnowszego raportu wynika, że w całym kraju przybyło zaledwie 8977 nowych zakażeń.
Sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawiła, gdyż obecnie nie ma problemów z hospitalizacją chorych na COVID-19 - mówi dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Jego zdaniem, wysoka liczba zgonów związana jest m.in. ze zbyt późnym zgłaszaniem się pacjentów do lekarzy.
Ponad 1000 przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną i rozrywkową protestowało w sobotę na czterech stokach narciarskich w Aragonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Manifestanci domagali się uchylenia restrykcji sanitarnych, ograniczających korzystanie z hoteli i placówek gastronomicznych, działających na terenie tych obiektów rekreacyjnych oraz szybkiej pomocy finansowej.
W piątek (11.12) amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła awaryjne użycie szczepionki firmy Pfizer. O dopuszczeniu do użycia preparatu tej firmy poinformowały także meksykańskie władze sanitarne. To czwarty i piąty kraj na świecie, który zatwierdził szczepionkę Pfizera. Donald Trump ogłosił, że pierwsza dawka szczepionki zostanie podana w ciągu najbliższych 24 godzin.
Do końca roku powinien być zdefiniowany cały proces szczepienia personelu medycznego - zapowiedział w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że będzie to pierwszy krok w realizacji Narodowego Programu Szczepień.