Lubelscy przedsiębiorcy będą mieli kolejną okazję rozpocząć współpracę ze światem nauki. Przed nimi możliwość uzyskania wsparcia finansowego w ramach konkursu „Bon na innowacje”.
Ogromna pula środków została przeznaczona na działalność badawczo-rozwojową. Blisko 11 mln zł – tyle wynosi kwota na usprawnienie transferu technologii. To szansa, by przedsiębiorcy zaczęli zarabiać na innowacji. Za unijne pieniądze będzie można na przykład zamówić usługę wykonania prac badawczych przez jednostkę naukową. Priorytetem jest opracowanie ulepszonego produktu, nowych technologii czy projektu wzorniczego.
Szansa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Obecnie na kooperację biznes – nauka mogą sobie pozwolić głównie duże firmy. Jest to dość kosztowne, więc nie każdego przedsiębiorcę stać finansowo na taką współpracę.
Bon na innowacje to możliwość dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Marceli Niezgoda, dyrektor LAWP w Lublinie. – Często właściciele firm chcieliby rozszerzyć ofertę o nowe usługi, lepsze produkty. Konkurs ten jest rozwiązaniem, które stwarza szansę na zakup usług doradczych związanych z przygotowaniem zgłoszenia wzoru użytkowego, patentowego czy opracowania projektów demonstracyjnych. Przedsiębiorca może uzyskać nawet 85% dofinansowania na swój pomysł na biznes – dodaje.
Zastrzyk gotówki na pobudzenie współpracy
W grę wchodzą całkiem niemałe pieniądze. Na pobudzenie współpracy sektora MŚP z otoczeniem naukowym każda firma może uzyskać do 100 tysięcy złotych.
To nie pierwszy taki konkurs organizowany przez LAWP. Niedawno rozstrzygnięto ubiegłoroczny nabór wniosków na innowacje. Już niedługo na lubelskim rynku pojawią się unikalne rozwiązania IT, nowe kosmetyki o naturalnych składnikach, ale też udoskonalony produkt edukacyjny dla dzieci. To wszystko dzięki przedsiębiorcom, którzy odważyli się „sięgnąć wyżej” i złożyli swoje projekty w ramach konkursu Bon na innowacje.
Teraz przed firmami z aspiracjami stoi kolejna szansa. Wnioski przyjmujemy elektronicznie od 30 kwietnia aż do 1 czerwca 2018 r.