Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora DRiS
0 A A

Mieszkańcy gmin najbardziej zagrożonych wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF), którzy znajdą padłego dzika, nadal mogą zgłaszać się po nagrodę w wysokości 200 zł. Pieniądze na drugi etap konkursu w ogólnej kwocie 350 tysięcy zł wygospodarował ponownie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Akcja potrwa do 29 czerwca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konkurs jest kontynuacją działań rozpoczętych w ubiegłym roku i ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF, którego nosicielami są głównie dziki. - Te zarażone – żywe czy martwe –stanowią realne zagrożenie. Stąd pomysł, by na większą skalę zlokalizować, przebadać i zutylizować padłe sztuki. Pomóc w tym ma zaangażowanie lokalnej ludności – mówi Grzegorz Kapusta wicemarszałek województwa lubelskiego.

Akcja skierowana jest do osób niebędących myśliwymi oraz pracownikami Służby Leśnej i obejmuje swoim zasięgiem teren administracyjny wymieniony w Decyzji Wykonawczej Komisji (UE) 2018/263 z dnia 20 lutego 2018 r.

Osoba, która znalazła na tym terenie padłego dzika (innego, niż dzik zabity w wypadku komunikacyjnym), powinna:

zgłosić ten fakt do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii, który poświadczy znalezisko na stosownym formularzu (do pobrania na stronie www.lubelskie.pl);

złożyć uzupełniony o swoje dane formularz (będący jednocześnie wnioskiem o wypłatę nagrody) we właściwym urzędzie gminy. Do wniosku należy dołączyć podpisane oświadczenie (do pobrania strona www.lubelskie.pl).

Akcja prowadzona jest obecnie na terenie 82 samorządów. Wykaz miast i gmin objętych akcją jest dostępny na stronie www.lubelskie.pl.

Konkurs jest kontynuacją działań rozpoczętych w ubiegłym roku i ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa ASF Grzegorz Kapusta, Wicemarszałek Woj. Lubelskiego

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium