Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Będą utrudnienia dla kierowców na ulicy Pogodnej. Wszystko przez awarię.
29 edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 6-25 października pod hasłem „Powroty”, co oznacza powroty artystyczne oraz powrót do dużych form teatralnych. Pojawią się spektakle, które przyciągnęły widzów i zwróciły uwagę krytyków w ostatnim czasie. Na lubelskich scenach zobaczymy przedstawienia zrealizowane w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy czy Bielsku-Białej.
Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Felicjan Jędrzejczak, legendarny wokalista Budki Suflera. Utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" zagrał miejski trębacz po śmierci Romualda Lipko, 7 lutego 2020 r. Przypominamy rozmowę z Felicjanem Andrzejczakiem, który dzień przed śmiercią założyciela Budki Suflera spotkał się z nim
Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział naszej dziennikarce.
Kolejnych 100 żołnierzy 2 LBOT jedzie na Dolny Śląsk pomagać mieszkańcom w walce z powodzią. Na miejscu jest już 180 terytorialsów, a w piątek pojada kolejni, minimum 500
Poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach i legendarny Żuk. Te i inne pojazdy można oglądać do jutra na parkingu Politechniki Lubelskiej
Bus wypełniony darami pojechał dziś z pomocą dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zbiórka trwa i nadal potrzebne są m.in. środki czystości, żywność długoterminowa oraz woda.
Trzy młode zespoły i trzy nadzieje polskiego metalu. Są młodzi, bezczelni i bezkompromisowi. Grają to, co im w duszy gra. Już w sobotę (21 września) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zagrają: Hamulec, Demeted i Punched Orange.
W imieniu grupy mieszkańców radna Justyna Budzyńska zwróciła się do lubelskiego Ratusza z prośbą o zmianę organizacji ruchu na ulicy Dożynkowej. Ze względu na natężenie ruchu oraz bliskość osiedli mieszkaniowych zaproponowała wprowadzenie ograniczenia prędkości pojazdów do 40 km/h. To miałoby poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Miejscy urzędnicy na takie rozwiązanie się jednak nie godzą.
Nowotwór jajnika, zaraz obok raka piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Według statystyk, każdego roku na świecie z tego powodu umiera ponad 114 000 kobiet. W programie z cyklu "Dziennik Dla Zdrowia" rozmawiamy z dr Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, chirurgiem onkologiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz profesorem Uniwersytetu Medycznego, który opowiedział jak wczesne wykrycie raka wpływa na skuteczność leczenia, jak rozpoznać objawy i co należy do profilaktyki.
W geście solidarności z kobietami walczącymi z rakiem piersi, ulicami Lublina przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Będą prelekcje, zapisy na badania i darmowe konsultacje ze specjalistami onkologii.
Stoły i krzesełka służące do gry w szachy i warcaby, znajdujące się na placu Litewskim, od lat chętnie używane są przez mieszkańców Lublina. Na ich spore zużycie i kiepski stan zwrócił uwagę miejski radny Piotr Gawryszczak (PiS). – Trochę wstydzę się przed zwracającymi mi uwagę przybyszami z innych miast, że w centrum naszego pięknego grodu znajdują się tak zdewastowane urządzenia – napisał w interpelacji do prezydenta Lublina, prosząc o szybką interwencję.
Nowoczesne inkubatory i pasze z pradawnych zbóż – to tylko niektóre tematy, które są poruszane podczas 3-dniowego spotkania. Chodzi o dobrostan zwierząt, ale też satysfakcję hodowców i producentów.
Zbliża się początek jesieni, a wraz z nią przyjdą niższe temperatury, szczególnie nocą. Jak co roku oznacza to, że coraz więcej osób w potrzebie będzie pojawiało się w drzwiach Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Jak możemy pomóc bractwu i osobom, które przybywają do niego w poszukiwaniu schronienia? Czego potrzeba? Jak możemy skorzystać jednocześnie niosąc pomoc? Na te pytania odpowiada Sylwia Niemirowska, prezes zarządu bractwa.
Radnemu Tomaszowi Gontarzowi z Klubu Prawa i Sprawiedliwości nie spodobało się, że Lublin był partnerem Campusu Polska Przyszłości. Podczas wydarzenia, które miało miejsce pod koniec sierpnia w Olsztynie jego uczestnicy mieli w dość niecenzuralny sposób wyrażać się o partii Jarosława Kaczyńskiego śpiewając m.in. J**** PiS, j**** PiS. Gontarz w interpelacji zwrócił się do prezydenta Lublina z pytaniami dotyczącymi partnerstwa pomiędzy Miastem Lublin a Campusem Polska i zaangażowanych środków w promocję przez lubelski ratusz. Na interpelację radnego odpowiedziała Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.
W szeregi lubelskiej policji wstąpiło 70 nowych funkcjonariuszy. We wtorek złożyli uroczyste ślubowanie i od tej pory, będą stać na straży porządku i bezpieczeństwa.
Już za tydzień dowiemy się czy Lublin zostanie Europejską Stolicy Kultury 2029. Wyniki konkursu poznamy 25 września podczas konferencji prasowej organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aby podziękować mieszkankom i mieszkańcom Lublina za dotychczasowe zaangażowanie w starania o tytuł ESK 2029, lubelski ratusz zaprasza jutro (18 września) na wydarzenia kulturalne wśród nich, m.in. „Pokazy Wody i Ognia”, spotkania literackie i warsztaty. Wstęp wolny.
Najlepsi lubelscy specjaliści od imprez w stylu lat ‘50 i 60 wracają, żeby rozkręcić najgłośniejszą i najgorętszą imprezę lata – Rock’n’Rollowe Pożegnanie Lata!
19 września (czwartek) na scenie Klubu Muzycznego CSK wystąpi Andrzej Święs z zespołem. Trio zaprezentuje nam autorskie spojrzenie na muzykę jazzową, docenione Nagrodą Muzyczną Fryderyk 2024 w kategorii – jazzowy album roku.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizował pilną zbiórkę dla powodzian. Potrzebne są artykuły spożywcze, śpiwory, woda, ale również latarki, łopaty i wiele innych.
Województwo lubelskie aktywnie włącza się w pomoc dla mieszkańców południowej części kraju. W naszym regionie nie ma obecnie zagrożenia powodziowego, ale władze samorządów trzymają rękę na pulsie.
We wtorek w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę, połączone z obchodami Dnia Sybiraka.
Wrzesień jest niezwykle szczęśliwy dla zdrapkowiczów w naszym regionie. Nie ma tygodnia, byśmy nie informowali o głównych wygranych w loteriach i zdrapkach organizowanych przez Totalizatora Sportowego. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do grających w lubelskim punkcie LOTTO przy ul. Jana Pawła II 51 oraz w Janowie Lubelskim przy ul. Zamoyskiego 49.
Uniwersytet Medyczny już oficjalnie z nowymi władzami. We wtorek powołano prorektorów, dziekanów, prodziekanów, kanclerzy i pełnomocników rektora.
Potrzebna była współpraca gminy, wojewody i marszałka. Ponad podziałami to się udało i w Janowie Podlaskim stacjonować będzie karetka.