Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Interwencje jednostek ratownictwa chemicznego w przedszkolu przy ul. Lwowskiej i przy ul. Poligonowej, a także wyjazd aż czterech zastępów straży pożarnej do galerii handlowej. Około godziny 15 druhowie w Lublinie mieli ręce pełne pracy. Na szczęście skończyło się na strachu. Nikomu nic się nie stało.
Niektóre linie autobusowe zmienią swoje trasy i zostaną skierowane na objazdy. Nowy rozkład i zmiany w funkcjonowaniu niektórych przystanków będą obowiązywały od środy (28 sierpnia) do odwołania.
Interes publiczny i prywatny na Górkach Czechowskich może być w końcu pogodzony
Chętni będą mogli skorzystać z pomocy asystenta osobistego. Do 3 września potrwa pierwsza tura rekrutacji do udziału w programie.
Mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Dwa przejścia na alei Kompozytorów Polskich i ulicy Droga Męczenników Majdanka będą zmodernizowane za ponad 100 tysięcy złotych.
Policja sprawdzi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg na drogach Lublina i powiatu lubelskiego. Użyje do tego dronów.
Damian Błaszczyk to młody pływak z Biłgoraja, który przepłynął w ciągu 33 godzin 80 km wpław. W trakcie tego wyczynu jego znajomi zbierali pieniądze na onkologię dziecięcą w Lublinie. Zbiórka internetowa zebrała już niemal 7 tysięcy złotych, a w trakcie wydarzenia do puszek zebrano 17 tysięcy złotych. O tym, co nim kierowało, młody sportowiec opowiedział w programie Dzień Wschodzi.
Młodzi pedagodzy otrzymali nominacje na stopień nauczyciela mianowanego. Dwóch nauczycieli po raz pierwszy obejmie stanowisko dyrektora
W Niemcach pod Lublinem doszło do kolizji. Jeden pas ruchu jest zablokowany.
Myśliwce polskie i NATO poderwane w związku z dalszym atakiem rakietowym Rosji na Ukrainę. Dzisiaj wojsko będzie też kontynuować poszukiwania "obiektu", najprawdopodobniej drona, który w poniedziałek wleciał do Polski.
Wrzesień w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zapowiada się niezwykle interesująco. Program jest zróżnicowany pod względem gatunkowym i stylistycznym. Na scenie Zgrzytu zobaczymy czołowe polskie zespoły metalowe (Bathuska, Velesar i inne), zagraniczne (The Promised End), artystów stand-upowych (Sonia Bohosiewicz) oraz po raz pierwszy burleskę.
„Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim” w Lublinie to wydarzenie artystyczne i kulturalne odbywające się od wielu lat. Podczas "Wieczorów muzycznych" prezentują się zarówno zespoły amatorskie jak i profesjonalni wykonawcy, soliści i członkowie zespołów kameralnych.
Cztery miasta, dwa kontynenty i jedna sieć. Projekt „PORTAL” połączył miasta z całego globu. Teraz mieszkańcy z różnych miejsc na świecie mogą zobaczyć się na żywo i stworzyć nowe, międzynarodowe relacje.
Kolejny kierowca, który pojęcie „droga ekspresowa” za bardzo wziął sobie do serca. 54-latka podróż kosztowała 2,5 tys. zł i 15 pkt karnych.
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie na kochający dom czeka 141 psów.
Od 2 września pasażerów komunikacji miejskiej czekają rewolucyjne zmiany. Czy te zmiany wpłyną na posiadaczy biletów okresowych?
W Ogrodzie Saskim w Lublinie rozbrzmiały utwory wojskowe. Uczestnicy mogli posilić się tradycyjną wojskową grochówką i podziwiać prawdziwy sprzęt wojskowy.
Mężczyzna zamknął się w łazience i długo nie wychodził. Zaniepokojeni współlokatorzy wezwali pomoc, ale było już za późno.
Do końca wakacji zostało jeszcze kilka dni, pogoda wciąż jest dobra i sprzyja plażowaniu, ale niektóre kąpieliska w regionie już zostały zamknięte. O co chodzi?
Marcin Wroński, radny z klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka był gościem programu Dzień Wschodzi. W rozmowie zdradził, jak się czuje w roli radnego, przybliżył kulisy swojej pracy, zdradził, co dzieje się aktualnie w artystycznej części jego życia oraz przeanalizował faktyczne szanse Lublina na zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku.
24 lipca 1959 r., czyli 65 lat temu, w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie rozpoczęła się seryjna produkcja króla polskich szos - samochodu dostawczego Żuk. Jeszcze pod koniec XX wieku samochody tego typu były nieodłącznym elementem ruchu drogowego w Polsce.
Katarzyna Zwolińska z Lublina rozpoczęła 23 sierpnia niezwykłą wędrówkę. Na 50-te urodziny przemierzy przez 15 dni aż 500 kilometrów Głównym Szlakiem Beskidzkim - od Ustronia do Wołosatego. Wszystko po to, by wesprzeć samotnych seniorów. – Hasłem przewodnim mojej akcji jest: "Z miłości do starości, z miłości do gór". Chciałabym przez czas mojej wędrówki po GSB odczarować słowo "starość" i sprawić, abyście popatrzyli na nią moimi oczami – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” wolontariuszka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
Liczył się czas, liczba wykonanych trików i poziom ich trudności. Fani jazdy na deskorolce mogli zaprezentować swoje umiejętności na największym skateparku w Lublinie
Niedziela to ostatni dzień piwnego święta w Krasnymstawie. Przez miasto przeszedł Korowód Chmielakowy: były wieńce, stare samochody, grupa rekonstrukcyjna i kiermasz rękodzieła