Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jest nowoczesny i odpowiednio wyposażony. Gmach nowego Urzędu Gminy Żyrzyn poza lokalnymi władzami pomieścił opiekę społeczną i administrację oświatową.
Zbliża się reforma finansów polskich samorządów. Jeśli wejdzie w życie, gminy i powiaty mają otrzymać więcej środków z podatków. W przypadku miasta Puławy chodzi o prawie 15 mln zł rocznie w 2025 roku. - To ważna i potrzebna zmiana - ocenia starosta Teresa Gutowska.
Trwają poszukiwania 57-letniego Wiesława Gaja. Ostatnio widziano go w kwietniu, w miejscowości Gościeradów Folwark.
Byli razem na imprezie. Sporo wypili. W pewnym momencie 54-letnia kobieta chwyciła kuchenny nóż i raniła nim w klatkę piersiową swojego konkubenta. Mężczyzna przeżył. Trafił do szpitala. Ona do aresztu.
Na ostatni tydzień października jest w Lubelskiem planowana akcja szczepień listów przeciwko wściekliźnie. W tym czasie należy zachować szczególną ostrożność.
W banku krwi na wyczerpaniu są zapasy aż czterech grup. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jeździ po województwie w poszukiwaniu dawców.
Aktywność fizyczna dla utrzymania dobrej kondycji naszego organizmu ważna jest przez cały rok. Jednak co robić jesienią i zimą, gdy na dworze jest szaro, buro i ponuro? Z pomocą przychodzą baseny i pływalnie.
Niedziela według synoptyków szykuje się pod znakiem silnego wiatru, a także burz.
W sobotę mogliśmy się cieszyć spokojną pogodą, ale niedziela będzie już zupełnie inna. Nad Polskę z zachodu nadciąga front, którzy przyniesie dynamiczne zmiany. Na Lubelszczyźnie będzie wiało już od południa. Ostrzeżenia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
W piątkowy wieczór publiczność wypełniła salę widowiskową Puławskiego Ośrodka Kultury biorąc udział w gali z okazji 40-lecia Domu Chemika. Na scenie wystąpili artyści z Puław - zespoły taneczne, wokalne, grupy teatralne. Zasłużeni pracownicy ośrodka otrzymali odznaczenia.
Członkowie kazimierskiego stowarzyszenia wybierają się w daleką podróż na Ukrainę. Chcą odwiedzić mogiły, porządkować cmentarze i naprawić uszkodzoną przez warunki atmosferyczne tablicę upamiętniającą pochowanych mieszkańców polskiej wioski.
Dariusz Dąbrowski stery w komunalnej spółce przejął w lipcu zeszłego roku, zastępując odwołanego poprzednika, Bernarda Rudkowskiego. I chociaż od ostatniego konkursu minęło niewiele czasu, władze miasta ogłosiły już kolejny. Załoga MPWiK-u liczy na jego unieważnienie.
Do aresztu trafił 29-letni sprawca kolizji z udziałem czterech aut. Jak się okazało, jechał pod wpływem alkoholu i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.
W Lublinie kształci się ponad 60 tysięcy studentów. Sprawdziliśmy, ilu z nich wybrało niepubliczne uczelnie i gdzie są jeszcze wolne miejsca
Weterynaria to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Lublinie. W tym roku o jedno miejsce ubiegało się tu siedmioro kandydatów. Ze 118 chętnych, 29 osób dostało upragniony indeks. A przez lata wykształciło się tu około 8,5 tys. lekarzy weterynarii. Dziś Wydział Medycyny Weterynaryjnej obchodzi 80. rocznicę powstania. Zobaczcie galerię zdjęć z obchodów tego święta na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Po pięknej złotej jesieni zrobiło się szaro, buro i ponuro. Weekend stanie pod znakiem niskiej temperatury i chmur z przebłyskami słońca. Więcej w prognozie pogody przygotowanej przez dr Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
38 punktów karnych i 8,5 tysiąca złotych mandatu dostał 39-latek, który jechał motocyklem 109 km/h ponad limit. 42-letni kierowca zbyt dosłownie potraktował poruszanie się po drodze ekspresowej. Po S-12 pędził z prędkością blisko 240 km/h. Skończyło się mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Pół biedy, gdy takie wyczyny skutkują mandatem. Przykładem skrajnego zdziczenie na drodze był wypadek na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Co robić? Dalej podwyższać kary? A może edukować?
Nowym prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego ma zostać Grzegorz Sobolewski. To specjalista od pozyskiwania funduszy europejskich, który w ostatnich latach pracował w jednej ze stołecznych spółek komunalnych.
Czy w tym roku zabraknie pieniędzy na inwestycje i wynagrodzenia? Władze miasta o dziurze budżetowej wynikającej z braku zgody na nową pożyczkę nie chcą słyszeć. W tym miesiącu podejmą kolejną próbę przekonania radnych do zgody na emisję pakietu obligacji.
Chociaż Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października, marszałek województwa lubelskiego już docenił ich codzienną pracę i wręczył nagrody 14 nauczycielom, a jednego uhonorował medalem 550-lecia województwa lubelskiego.
To jedna z najdroższych nieukończonych inwestycji energetycznych w skali kraju. Nowy blok węglowy elektrociepłowni Zakładów Azotowych w Puławach o wartości ponad 1,2 miliarda złotych nadal czeka na oddanie do użytku. Wykonawca ponownie zmienił termin.
Jedna z puławskich restauracji nawiązała współpracę z lokalnym oddziałem lubelskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oferuje vouchery na pierogi dla wszystkich, którzy w wyznaczonym terminie oddadzą honorowo krew.
Tego wydarzenia lepiej nie przegapić. Pracownicy Puławskiego Ośrodka Kultury zapraszają wszystkich widzów w historyczną podróż, która pokaże rozwój Domu Chemika na przestrzeni czterech dekad oraz jego dorobek artystyczny. Od kameralnych spektakli po koncerty gwiazd.
Nowotwór piersi to najczęstszy rak wśród kobiet. Gdy jest wcześnie wykryty, może być całkowicie uleczalny. Sprawdź, gdzie zrobić badania profilaktyczne.
Mieszkaniec powiatu puławskiego będąc pod wpływem alkoholu wsiadł na quada i potrącił pieszego. Jak się okazało, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.