Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia - Plotki i ciekawostki

21 września 2012 r.
13:56
Edytuj ten wpis

Kuba Badach z Krasnegostawu bierze ślub z Olą Kwaśniewską

0 0 A A
Kuba Badach, wokalista, instrumentalista, kompozytor, znany jest lubelskiej publiczności. Tu podczas
Kuba Badach, wokalista, instrumentalista, kompozytor, znany jest lubelskiej publiczności. Tu podczas

Będzie się działo. Najpierw w Warszawie, gdzie Kuba i Ola powiedzą sobie "tak”, a potem w eleganckim, uroczo położonym nad Narwią hotelu "Narvil” w Serocku, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne. Na 400 par.











AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tadeusz Badach, ojciec Kuby, prezesujący od lat Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, udowodnił, że z polskiego mleka można robić produkty europejskiego standardu. Krasnostawskie jogurty, kefiry i twarogi znane są w całej Polsce. Wygrywają z zagranicznymi produktami licencyjnymi.

Autor sukcesu nie ukrywa, że należał do PZPR, potem do SLD i z ich mandatu zasiadał w sejmowych ławach – kadencji kontraktowej, potem pierwszej w III RP.

Sam, podobnie jak brat Ryszard, miał talent muzyczny. Zapowiadał się jako utalentowany gitarzysta. Skończył jednak mechanizację rolnictwa w lubelskiej Akademii Rolniczej i poszedł w przemysł spożywczy.

Ryszard Badach został nauczycielem muzyki, kompozytorem. Koncertuje z żoną Wiesławą. Jest patriotą zamojskim i autorem śpiewnika "Piosenki o Zamościu i Zamojszczyźnie”. Postacią powszechnie cenioną.

Miał niemały wpływ na to, że Kuba po ukończeniu podstawówki nr 4 w Krasnymstawie, poszedł do Państwowej szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Tam jego talent pianistyczny został profesjonalnie uformowany. Podobnie jak wokal.

Kuba miał swój prawdziwie wielki debiut, podobnie jak III Rzerzeczpospolita. 18 grudnia 1989 roku w Filharmonii Warszawskiej odbył się koncert "Artyści – Rzeczpospolitej” zorganizowany przez Jana Zylbera.

Prócz krajowej plejady artystów, Zylberowi udało się ściągnąć także Romana Polańskiego i Michaiła Barysznikowa, legendarnego rosyjskiego tancerza, którego pozostanie w Ameryce stało się niegdyś sensacją i ciosem w reżim ZSRR.

Polański i Barysznikow salutując wolnej Polsce powiedzieli, że jej nadzieją i symbolem powinno stać się młode pokolenie artystyczne, którego reprezentant zaraz wejdzie na scenę. Wyszedł Kuba. Zaśpiewał "Zimowe ptaki” Wiesława Pieragorólki i Jacka Cygana akompaniując sobie na fortepianie. Wywołał aplauz.

Brawo bił premier Tadeusz Mazowiecki, prezydent Wojciech Jaruzelski, a pośród innych – także Aleksander Kwaśniewski, nadzieja nowej lewicy.

Dwunastoletni Kuba, który szybko wydał swoją pierwszą płytę z kolędami, nie zgłupiał od tego sukcesu. Szkołę dokończył. Studia muzyczne w Katowicach – ukończył. Umiał też korzystać z doświadczeń starszych, znakomitych kolegów, takich jak Ewa Bem, Andrzej Zaucha czy Kayah.

Są tacy, którzy mówią, że robi "za dużo”: gra, śpiewa, komponuje, aranżuje, produkuje płyty, także innym. Zastanawiają się dlaczego nie poszedł śladem karier innych "cudownych dzieci” skupionych na sobie i wsłuchanych w trendy muzycznej mody, np. Natalii Kukulskiej czy Edyty Górniak. Nie "zdążył” nagrać jeszcze swojej – solowej.



Kuba jest z innej bajki. Jest jednym z najciekawszych polskich wokalistów obdarzonym – co na tym rynku rzadkie – wielką kulturą głosu. I osobowością

Kultura, ciepło i zupełnie nie-warszawski brak nachalnej samokreacji urzekły podobno Olę Kwaśniewską. Poznali się na koncercie. Rozmawiali. Potem zaczęli spotykać. Inność Kuby: opiekuńczość, romantyzm i spokój wewnętrzny okazały się wartościami, na które czekała.

Miło, że są to klimaty kojarzone na ogół z naszymi wschodnimi rubieżami Rzeczypospolitej. By nie powiedzieć: "Lux ex Oriente”. Oli i Kubie – najlepszego!

Jemu samemu – kolejnego występu w Nowym Jorku, równie udanego, jak tego w klubie "The Bagott” na West Village. Niestety. klubu juz zamkniętego. Są jednak inne. Piwo McSorley's to samo.


Pozostałe informacje

Sejm zdecydował w sprawie wolnej Wigilii
SONDA

Sejm zdecydował w sprawie wolnej Wigilii

Na środowym posiedzeniu Sejmu posłowie zdecydowali co z projektem ustawy, aby Wigilia była dniem wolnym od pracy. To się stanie, jednak nie w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS żegna się dzisiaj z rozgrywkami EuroCup

Pożegnanie z Europą, czyli Polski Cukier AZS UMCS kontra Panathinaikos Ateny

W czwartek o godz. 18 Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz ostatni w tym sezonie zaprezentuje się na międzynarodowej arenie. Stawką meczu z Panathinaikosem Ateny będzie trzecie miejsce w grupie, które jednak nie da szans na awans do fazy play-off

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwykły spacer przerodził się w policyjną interwencję. Przekonali się o tym funkcjonariusze z krasnostawskiej policji, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE
KONKURS

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję dotyczącą jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wieczorem zaplanowany jest koncert Michała Szczygła. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki.

Jechał wężykiem po zakupy

Jechał wężykiem po zakupy

44- latek jechał po zakupy kompletnie pijany. W organizmie miał 2 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu pomógł sygnał od świadka.

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców
galeria

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców

39 utalentowanych sportowców odebrało powołania do programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie na rok 2025.

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej
koncert
29 listopada 2024, 19:00

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej

Już w najbliższy piątek prawdziwa uczta dla miłośników opery i symfonicznej potęgi. W ramach cyklu koncertowego „Klasycznie co piątek” odbędzie się koncert pt. „Wielkie uwertury XIX w. W 100 rocznicę śmierci Giacomo Pucciniego”.

Bombowa komedia
teatr
29 listopada 2024, 18:00

Bombowa komedia

„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024
rolnik roku 2024
galeria

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu
film

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu

W dzisiejszym Dziennikowym Lustrze gościć będziemy wyjątkową kobietę, która z sukcesem łączy życie zawodowe z prywatnym. Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, mama, żona, kobieta pracująca, a także zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Choć lista jej obowiązków i inicjatyw jest imponująca, to serca młodych i starszych Lublinian skradła dzięki pracy nad projektem dzięki którymu Lublin zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak wyglądała życiowa droga Pani Beaty? Jakie były jej marzenia z dzieciństwa? Czy była zbuntowaną nastolatką? Jak godzi życie zawodowe z rodziną? Jakie wartości wyznaje w życiu? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Katarzyną Nastaj.

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym
film

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym

Podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ENERGACamerimage w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie otrzymał nagrodę specjalną w kategorii spotów reklamowych trwających do 3 minut. W wyróżnionym filmie królował nowy budynek dworca w Lublinie.

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje
Chełm

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje

Takiego budżetu miasto i powiat Chełm jeszcze nie miało. Na same tylko inwestycje w 2025 chełmski Ratusz chce przeznaczyć 466 mln zł, a wszystkie wydatki otrą się o miliard. W noworocznych planach nie zabraknie nowych dróg, remontów ulic, wymiany lamp, czy zakupu wodorowych autobusów. Chełmian czeka więc pracowity rok.

Julia Szeremeta nie powalczy o złoty medal mistrzostw Polski

Julia Szeremeta nie wystąpi na mistrzostwach Polski w boksie. „Powody zdrowotne”

W dniach 1-7 grudnia Wałbrzych będzie gospodarzem mistrzostw Polski w boksie. Wydawało się, że właśnie tam po raz pierwszy od występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w ringu pojawi się Julia Szeremeta. Zawodniczka Paco Lublin poinformowała jednak, że musi zrezygnować ze startu.

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny
galeria

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny

Łącznie w województwie lubelskim wykryto już 25 ognisk wścieklizny. Nie są to już tylko lisy i jenoty, ale także sarna, krowa, czy psy. Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny zapowiada wprowadzenie odstrzału sanitarnego.