Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dziennikowa Niezapominajka zawitała do wsi Niemce, gdzie mieszkają państwo Małgorzata i Tomasz Krajewscy. Specjalnością artysty są pająki, które wykonuje ze słomy i kolorowej bibuły. Spod jego ręki wychodzą tradycyjne dla naszego regionu formy. Poza pająkami wykonuje też ozdoby choinkowe i pisanki. Na jajkach umieszcza dawne wzory lubelskie, uznane za najbardziej archaiczne w kraju – wiatraczki, grabki, a także ślimaczki i jodełki. Swoją pasję i miłość do sztuki ludowej przekazał małżonce, z którą wspólnie wykonuje słomiane dzieła sztuki. Państwo Krajewscy swoje wyroby prezentują na festiwalach i jarmarkach ludowych w całej Polsce. Wystawiali je również we Francji, Izraelu i w Turcji.
Wszyscy kochają kuchnię włoską. Pizza, makarony, desery... Żeby spróbować prawdziwej kuchni włoskiej nie trzeba wcale jechać do słonecznej Italii.
W najnowszym odcinku MotoDW zabieramy Was na wyjątkową motoryzacyjną imprezę zorganizowaną przez Level Hard na lubelskiej Elizówce. Mercedes z silnikiem od ciężarówki, samochody, drift i stunt – to tylko część atrakcji, które czekają na Was w tym pełnym emocji odcinku. Zobaczcie sami, co przygotowaliśmy!
Odwiedzający Zalew Zemborzycki mają nowe miejsce, gdzie mogą odpocząć po spacerze wokół "lubelskiego morza". Nowy lokal zaprasza wszystkich - także poza sezonem.
W dobie komunikacji online, w której słowa często zastępują twarze, umiejętność efektywnego porozumiewania się staje się kluczowa. Profesor Paweł Nowak, ekspert w dziedzinie komunikacji, w naszej najnowszej rozmowie porusza istotne kwestie dotyczące języka używanego przez nas na co dzień w internecie oraz wpływu, jaki ma on na nasze relacje i umiejętność codziennego porozumiewania się.
Powodzie, susze i inne katastrofy klimatyczne. Czy to jest przyszłość, która nas czeka? Jak faktycznie będzie wyglądać dalsze ocieplanie się klimatu i co nam grozi? Co możemy zrobić, aby powstrzymać zachodzące w naturze procesy? Na te pytania odpowiada w programie Dzień Wschodzi dr Ewelina Flis-Olszewska z zakładu Agrometeorologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Zbigniew Jurkowski - lublinianin, którego znają prawie wszyscy, organizator Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych oraz Ogólnopolskiego Zjazdu Zbyszków w Lublinie. Czynnie angażuje się w sprawy miejskie oraz w rozwój społeczności lokalnej. Wolontariusz podczas akcji charytatywnych m.in. kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków oraz WOŚP. Jaki był w dzieciństwie? Z czym mierzył się jako nastolatek? O czym marzy? Jak wypoczywa? Opowiedział nam w Dziennikowym Lustrze.
Rak piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Badania profilaktyczne oraz obserwowanie sygnałów organizmu dają możliwość wczesnego wykrycia zmian nowotworowych, co oznacza szybsze wdrożenie leczenia z pomocą mniej radykalnych metod i tym samym lepsze rokowania na powrót do zdrowia. Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, ale tradycyjnie, jeszcze we wrześniu Lublin organizuje Marsz Różowej Wstążki, który jest gestem solidarności oraz przypomnieniem, że chociaż raz w miesiącu należy zadbać o swoje piersi. Zapraszamy do obejrzenia relacji z marszu w programie z cyklu „Dziennik Dla Zdrowia”.
Gościem programu Dzień Wschodzi jest poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Grabczuk. Co sądzi o działaniach rządu w trakcie powodzi jakie dotknęły Polskę? Czy widzi coś, co politycy mogli zrobić lepiej? Co myśli o Donaldzie Tusku i metodach jego działania? Na te pytania o 8:45 odpowiada poseł Grabczuk. Rozmowa dotyczy także działań jakie podjęło Ministerstwo Sportu i Turystyki w ostatnim czasie.
Gitarzysta, wokalista Wojtek Cugowski w programie (Nie)Wyparzona Gęba zmierzy się z naszymi ostrymi przekąskami i odpowie na pytania co daje bycie solistą, kto weryfikuje jego pomysły. Opowie też o tym czego według niego brakuje w dzisiejszej muzyce oraz o swoich pasjach.
64-letni Andrzej K., któremu postawiono zarzut morderstwa żony, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.
W poniedziałek 23 września ruszyło głosowanie w XI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Jaki wpływ ma ta inicjatywa na życie w mieście? Jak podchodzą do niej miejscy radni? Czy uważnie analizują pomysły proponowane przez mieszkańców? Na te pytania odpowiada nam miejska radna z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka - Anna Glijer.
Który z dotychczasowych ministrów rolnictwa był najgorszy? Czy jest możliwe, aby w ciągu roku rozwiązać problemy rolników? Co z nadużywaniem umów zleceń przez pracodawców i co jest ważniejsze: dodatkowa emerytura dla seniorów czy zmiana prawa aborcyjnego? Na te i inne pytania odpowiada Jacek Czerniak w programie z cyklu Dzień Wschodni.
Dziennikowa Niezapominajka zawitała do Mełgwi w powiecie świdnickim, gdzie ponad 23 lata temu powstała Izba Pamiątek Regionalnych. Twórcami ekspozycji byli mieszkańcy gminy i okolic. Zgromadzono w niej ponad 250 eksponatów od przedmiotów związanych z życiem rodzinnym dawnych mieszkańców wsi, przedmioty obrzędowe po zabytkowe związane z historią miejscowości i jej okolicami. O tym wyjątkowym miejscu, tradycjach i eksponatach opowiedziała nam opiekunka miejsca pani Urszula Kowalczyk.
Pistacje to teraz najmodniejszy produkt w kuchni. Pyszna pasta pistacjowa ma wiele zastosowań w cukiernictwie.
Tego pojazdu zazdroszczą nam mundurowi z całego świata. Z żołnierzami przetestowaliśmy wojskowego jelcz 4x4. Doskonała maszyna. Sprawdziliśmy także, co dzieje się na budowie Lubelskiego Lipca ’80.
Kalendarzowa jeszcze nie nadeszła, ale powoli zaczynamy czuć jesień. Choć dni są dość ciepłe, to noce już zdecydowanie chłodne. A jaka będzie pogoda w ten weekend?
Złota Setka Dziennika Wschodniego już za nami, przyszedł czas podsumowań. W programie Dzień Wschodzi dzisiaj gościmy przedsiębiorców i polityków, którzy brali udział w tej wyjątkowej gali. Jaki jest przepis na udany biznes? Jakie plany na przyszłość mają lubelskie firmy? A także co mogą zrobić politycy z naszego regionu, aby przedsiębiorstwa w naszym regionie wciąż rozwijały się w błyskawicznym tempie? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w materiale wideo.
Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział naszej dziennikarce.
Nowotwór jajnika, zaraz obok raka piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Według statystyk, każdego roku na świecie z tego powodu umiera ponad 114 000 kobiet. W programie z cyklu "Dziennik Dla Zdrowia" rozmawiamy z dr Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, chirurgiem onkologiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz profesorem Uniwersytetu Medycznego, który opowiedział jak wczesne wykrycie raka wpływa na skuteczność leczenia, jak rozpoznać objawy i co należy do profilaktyki.
Zbliża się początek jesieni, a wraz z nią przyjdą niższe temperatury, szczególnie nocą. Jak co roku oznacza to, że coraz więcej osób w potrzebie będzie pojawiało się w drzwiach Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Jak możemy pomóc bractwu i osobom, które przybywają do niego w poszukiwaniu schronienia? Czego potrzeba? Jak możemy skorzystać jednocześnie niosąc pomoc? Na te pytania odpowiada Sylwia Niemirowska, prezes zarządu bractwa.
W drugim odcinku (Nie)Wyparzonej Gęby porozmawiamy z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym który w sezonie 2023 serii Ferrari Challange zajął 4. miejsce na świecie. Zapytamy go o to jak to jest jeździć dla Ferrari, jak zaczęła się jego pasja do motosportu oraz o jego wypadki na torze.
Na południu Polski weekendowe silne opady deszczu zgodnie z zapowiedziami spowodowały olbrzymie powodzie, porównywalne do tych z przed kilkunastu lat. Na miejsce udało się kilkunastu strażaków i kilka wozów z naszego województwa. O tym jak działają i jak mogą pomóc na miejscu w programie Dzień Wschodzi opowiada st. bryg. Michał Badach - zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Czy planuje zakończyć karierę polityczną? Komu kibicuje? Czego żałuje? O swoich planach, decyzjach i mediach społecznościowych opowiedział w Dzień Wschodzi Zbigniew Jurkowski Radny Miasta Lublin.
Na słodko, na słono, z owocami i na święta z kapustą i grzybami. Pierogi możemy jeść cały rok i z czym tylko chcemy. A jaki jest sekret najlepszych pierogów?