Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Pierwszy głosujący praktycznie otwierał ze mną drzwi – mówi Jarosław Kopczyński, przewodniczący komisji nr 12 na ul. Starościńskiej w Chełmie.
Frekwencja do 12 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Dane z Państwowej Komisji Wyborczej.
Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.
23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.
Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.
Spory ruch panuje w komisji wyborczej w Motyczu w gminie Konopnica. W pierwszej turze ta gmina mogła pochwalić się najwyższą frekwencją w powiecie lubelskim.
Kartę do głosowania z plamą uniemożliwiającą oddanie głosu na jednego z kandydatów miał otrzymać wyborca głosujący w lokalu przy ul. Pana Wołodyjowskiego w Lublinie. O sprawie została poinformowana Miejska Komisja Wyborcza.
W drugiej turze wyborów prezydenckich do godz. 11 kolejek przed puławskimi lokalami nie było. Głosowanie odbywa się płynnie. Frekwencja jest zauważalnie niższa, niż dwa tygodnie temu.
Nieprzestrzeganie zasady tajności, głosowanie rodzinne, braki w wyszkoleniu komisji, w tym postępowanie z pakietami korespondencyjnymi czy stemplowanie kart do głosowania - obserwatorzy z Fundacji Odpowiedzialna Polityka na bieżąco śledzą przebieg głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce i zgłaszają swoje zastrzeżenia.
Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała dzisiaj o godz. 10, na pierwszej konferencji prasowej, że doszło do 253 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Przekazała również wiadomości dotyczące przebiegu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7, a potrwa do 21.
W alercie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dotyczącego wyborów nie ma ani słowa, że pierwszeństwo w głosowaniu mają osoby z dziećmi do lat 3.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła sms-y z informacją o ułatwieniach , np. dla seniorów, podczas niedzielnego głosowania. Odbiorcy wiadomości są zaskoczeni: - Nie bardzo rozumiem - komentują.
Prezydent Andrzej Duda kończy dzisiaj swoją kampanię prezydencką na wiecu wyborczym w Zamościu. Sympatycy już się gromadzą. Ale nie brakuje też przeciwników urzędującego prezydenta.
Posłowie, samorządowcy i zwolennicy Rafała Trzaskowskiego wzięli udział w wiecu poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze wyborów prezydenckich. O godz. 18 spotkali się na schodach przy pl. Zamkowym w Lublinie.
Członkowie lubelskiego społecznego komitetu poparcia Andrzeja Dudy podsumowali kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich. W ostatnich godzinach przed ciszą wyborczą zachęcali do głosowania na urzędującego prezydenta.
W piątek w Zamościu Andrzej Duda kończy kampanię. Na kilka godzin wcześniej z jednej z kamienic na Rynku Wielkim robotnicy usuwali baner Rafała Trzaskowskiego. Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu tłumaczy, że działał na polecenie miasta, a znikały reklamy, na które nie było zgody
Z ul. Harnasie na ul. Poturzyńską przeniesiona została siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 104. Poinformował o tym wczoraj Urząd Miasta Lublin.
Zapytaliśmy samorządowców z woj. lubelskiego jak zagłosują w niedzielnych wyborach prezydenckich. Niektórzy jasno deklarują na kogo oddadzą głos, inni wprawdzie mówią, że wybierają się na wybory, ale nie chcą zdradzić jak zagłosują.
Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? W niedzielę, w drugiej turze wyborów prezydenckich, wybierzemy głowę państwa na kolejne pięć lat. Eksperci są zgodni, że walka między oboma kandydatami jest wyrównana i o zwycięstwie może zdecydować niewielka różnica głosów
Wyniki badań sondażowych przeprowadzonych przed niedzielnym głosowaniem wskazują na wyrównaną walkę między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. O zwycięstwie w drugiej turze wyborów prezydenckich może przesądzić zaledwie kilkaset tysięcy głosów.
Druga tura wyborów prezydenckich już w niedzielę 12 lipca. Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Cisza wyborcza rozpocznie się o północy.
O godzinie 22.30 w prezydent spotka się z mieszkańcami Zamościa. Na 1,5 godziny przed nastaniem ciszy wyborczej Andrzej Duda będzie w województwie lubelskim finiszował z kampanią.
- Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich jest bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Komisje wyborcze mają zapewniony sprzęt ochronny, a dodatkowo wprowadziliśmy pierwszeństwo wejścia do lokali wyborczych dla osób starszych, osób z małymi dziećmi, niepełnosprawnością i kobiet w ciąży - zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Politycy PiS, sympatycy tej partii wykorzystują ostatnie godziny kampanii, żeby pozyskać głosy dla Andrzeja Dudy.