Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

3 października 2023 r.
7:59

Kocioł hybrydowy – co go charakteryzuje? W jakich przedsiębiorstwach się sprawdzi?

0 0 A A

Kotły hybrydowe to nowoczesne urządzenia wielosystemowy, które wykorzystują przynajmniej dwa różne źródła zasilania. W wielu przypadkach stosowane jest rozwiązania konwencjonalnego z ekologicznymi formami pozyskiwania energii. Zastosowanie kotłów hybrydowych jest bardzo szerokie w obiektach modernizowanych i nowo powstających. W jakich przedsiębiorstwach sprawdzi się rozwiązanie hybrydowe? Omówmy popularne rozwiązania!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czym są kotły hybrydowe?

Nowoczesne kotły hybrydowe zyskujące coraz bardziej na popularności urządzenia grzewcze, których celem jest wykorzystywanie przynajmniej dwóch źródeł energii do ogrzewania wody lub produkcji pary. W wielu przypadkach wykorzystywany jest gaz ziemny oraz energia elektryczna. To drugie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w przypadku taniej dostępności zielonej energii z wykorzystaniem kolektorów słonecznych, mechaniki wodnej lub wiatrowej.

Połączenie różnych źródeł paliwowych daje w efekcie wysoką efektywność oraz obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ważne jest tutaj zastosowanie tylko sprawdzonych rozwiązań w zakresie budowy i montażu kotła hybrydowego. Cena takich urządzeń jest zróżnicowana i zależy od wydajności, mocy oraz typu, który warunkuje rodzaj możliwego do zastosowania paliwa.

Gdzie sprawdzą się kotły hybrydowe?

Kotły hybrydowe mają coraz powszechniejsze zastosowanie w różnych branżach  przemysłowych. Oferują wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. 

Zespoły kotłowe są coraz bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska naturalnego, co ma szczególne znaczenie w dobie zaostrzonych przepisów dotyczących emisyjności szkodliwych substancji spalania.

Jeżeli przedsiębiorstwo ma dostęp do taniej energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych, może wykorzystać produkowany prąd do zasilenia dodatkowego modułu grzewczego kotła przemysłowego.

Kocioł hybrydowy wyposażone w dodatkowe urządzenie grzewcze elektryczne  zwiększą wydajność kotła oraz efektywność energetyczną kotłowni a co za tym idzie całego przedsiębiorstwa – kotły hybrydowe Bosch-Loos to przykład rozwiązania, które pozwala na obniżkę energii nawet do 5 megawatów, dzięki czemu zakup paliw ograniczony jest do minimum. 

Firma również umożliwia wykonanie indywidualnego projektu kotła hybrydowego stosowanego w przedsiębiorstwach w połączeniu z biopaliwami jako wariant neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.

Czy warto zainwestować w kocioł hybrydowy w przedsiębiorstwie?

Wielosystemowe urządzenia grzewcze to dość znacząca wartość inwestycji, która sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie. Warto jednak rozważyć istotne czynniki, aby ocenić opłacalność inwestycji oraz oszacować okres zwrotu. Przede wszystkim bardzo istotne jest źródło energii elektrycznej, oraz rozpoznanie rynku w zakresie zakupu kotła hybrydowego. Cena może wahać się znacząco już na etapie wyboru konkretnego producenta.

Oprócz powyższego warto wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju uwarunkowania techniczne. Kotły hybrydowe nie zawsze są odpowiednie do zastosowania w każdym przedsiębiorstwie. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby firmy związane z wielkością obiektu, rodzajem działalności oraz dostępnością zróżnicowanych źródeł energii – paliwa dla kotła. 

Rozwiązania takie sprawdzą się głównie w przedsiębiorstwach, których misją i celem jest postawienie na odnawialne źródła energii, niskoemisyjność i tym samym – niskie koszty eksploatacji w perspektywie najbliższych lat od momentu inwestycji.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nowi w mundurze. Po ślubowaniu i szkoleniu zaczną strzec granicy

Nowi w mundurze. Po ślubowaniu i szkoleniu zaczną strzec granicy

Kobiety i mężczyźni, w sumie 63 osoby zasiliły formalnie szeregi Nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej. W piątek złożyli ślubowanie, teraz czeka ich szkolenie, później już prawdziwa służba. Ta formacja wciąż rekrutuje. Można się zgłaszać.

Gorączka sobotniej nocy w Pszczole
foto
galeria

Gorączka sobotniej nocy w Pszczole

"Gorączka sobotniej nocy" w Pięknej Pszczole to jedna z popularniejszych cyklicznych imprez. Jak zwykle było gorąco, z klasą i odważnie. Muzyczne wrażenia zapewnił Dj Witkowski. Tak się bawi Lublin!

Grzeją już ponad pół wielu. Jubileuszowa gala LPEC
ZDJĘCIA
galeria

Grzeją już ponad pół wielu. Jubileuszowa gala LPEC

Minęło 60 lat od momentu powstania Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jubileuszowa gala odbyła się w piątek. Były wspomnienia, gratulacje, życzenia, a także odznaczenia i dyplomy.

Przynajmniej do końca roku UM w Zamościu będzie pracował bez radny prawnego

Ratusz bez radcy prawnego. Żaden z 12 się nie nadawał

Wybrana jakiś czas temu radczyni prawna zrezygnowała po miesiącu pracy. Próby poszukiwania kolejnej osoby na to stanowisko w zamojskim magistracie spełzły na niczym. I to mimo że chętnych było naprawdę bardzo wielu.

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii
galeria

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii

Łóżko z wagą, ulepszony wózek inwalidzki czy szafki przyłóżkowe i pościel. Dary o wartości ponad 40 tys. złotych trafiły Na Oddział Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Marta Sikora ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty Ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty
ZŁOTA SETKA

Moda w świecie wędlin, czyli szyk u Sikory. A zaczęło się od dziadka

Nie ma w Zamościu starszej masarni niż ta założona w 1937 roku przez Bolesława Sikorę, zarządzana później z sukcesami przez jego syna Zygmunta, a teraz wnuczkę Martę i jej męża Piotra. Obecna prezes od najmłodszych lat poznawała rodzinny biznes, ale zanim przejęła go po ojcu Zygmuncie spełniała się... w świecie sztuki i mody.

Życia 23-letniego kierowcy nie udało się uratować

Z samochodu została miazga. Młody kierowca nie przeżył

Tragiczny wypadek w powiecie tomaszowskim. Na trasie między Hutą Tarnawacką a Tyminem zginął młody człowiek.

Ten region ma potencjał. Jak go wykorzystać? Debatowali w Tomaszowie Lubelskim
galeria

Ten region ma potencjał. Jak go wykorzystać? Debatowali w Tomaszowie Lubelskim

Ostatnie takie spotkanie odbyło się w 2015 roku. Po latach przerwy Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” i Grupa Oscar Sp. z o.o. zorganizowali Roztoczańskie Forum Gospodarcze. Odbyło się w piątek w Tomaszowie Lubelskim.

Grzegorz Białek nie jest już trenerem Lewartu Lubartów

Lewart Lubartów znowu gra o sześć punktów, ale z nowym trenerem

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Grzegorz Białek nie jest już szkoleniowcem Lewartu. W sobotnim spotkaniu z Wiślanami Skawina drużynę poprowadzi już nowy trener – Radosław Muszyński.

Padwa nie dała szans rywalom z Kielc

Padwa Zamość wygrała w Kielcach. Szczelna obrona dała komplet punktów

W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę KPR Padwa Zamość pokonała na wyjeździe SMS ZPRP I Kielce 37:19. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo zamościan za trzy punkty.

Wiktor Przyjemski zgodnie z planem został w piątek indywidualnym mistrzem świata

Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin znowu mistrzem świata juniorów. Wiktor Przyjemski nie zmarnował szansy

Już trzeci raz z rzędu tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów pojechał do Lublina. Po dwóch triumfach Mateusza Cierniaka z Orlen Oil Motoru, w ślady klubowego kolegi poszedł Wiktor Przyjemski. W piątek najlepszy młodzieżowiec PGE Ekstraligi zajął drugie miejsce podczas SGP 2 w Toruniu, ale to wystarczyło, żeby zapewnił sobie złoto.

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi
29 września 2024, 12:00

Wrzesień na złoto, jako symbol walki z nowotworami dziecięcymi

Trwa miesiąc świadomości nowotworów wieku dziecięcego. Te potrafią rozwinąć się w błyskawicznym tempie i nie dać jednoznacznych objawów. W niedzielę, na Błoniach pod Zamkiem odbędą się obchody Złotego Września.

Polski Cukier Start Lublin efektownie zakończył gry kontrolne

Polski Cukier Start w ostatnim sparingu przed ligą rozbił Zastal Zielona Góra

Udane zakończenie przygotowań do sezonu 24/25 w wykonaniu koszykarzy z Lublina. Polski Cukier Start w ostatnim meczu kontrolnym bez problemu pokonał Zastal Zielona Góra 100:78.

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

Zagrają w piłkę w turnieju imienia ich zmarłego kolegi

W sobotę na boisku piłkarskim w Końskowoli odbędzie się XIV Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego. Wydarzenie będzie miało charakter memoriału zmarłego w tym roku pracownika starostwa i trenera, Mariusza Próchniaka.

Sebastian Rudol i jego koledzy po dwóch porażkach z rzędu spróbują w sobotę dopisać do swojego konta jakieś punkty

Motor kontra Śląsk. Przyjaźń na trybunach, walka o punkty na boisku

W sobotę Motor Lublin znowu zagra przed własną publicznością. Drużyna Mateusza Stolarskiego zmierzy się z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Obie drużyny potrzebują jednak punktów. Rywale są jedynym zespołem w PKO BP Ekstraklasie, który nie posmakował jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Żółto-biało-niebiescy przystąpią za to do zawodów po dwóch porażkach z rzędu. Pierwszy gwizdek o godz. 17.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium