Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

(AGDY)

Lista artykułów:

Przy użyciu ciężkiego sprzętu zaglądano pod każdy z kamiennych bloków

Tajemnicze kamienne bloki koło szpitala w Lublinie. Zagadka wciąż nierozwiązana

Każdy kamienny blok, który podnosiła koparka zmniejszał szansę na to, że na terenie 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego przez kilkadziesiąt lat składowano elementy przedwojennego grobu Nieznanego Żołnierza. Pomnik znajdował się na placu Litewskim i bardzo mało o nim wiemy. Środowe oględziny nie potwierdziły ustnych przekazów

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Mieszkańcy kolejnych gmin doczekają się młodzieżowych rad

Kolejne samorządy rozpatrują petycję w sprawie utworzenia młodzieżowej rady gminy na ich terenie. To ogólnopolska akcja, która jednak może przynieść lokalne zmiany. Autor petycji wyjaśnia dlaczego wysłał kilkaset maili.

Mieszkańcy Opola Lubelskiego nie chcą spopielarni zwłok zwierząt koło lubianego parku

Gdzie może powstać spopielarnia zwłok zwierzęcych? Mieszkańcy zadowoleni, ale co zrobi wojewoda

Kolejne podejście do próby uregulowania przepisów, które będą dotyczyły przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem spopielarni zwłok zwierzęcych. Poprzednią uchwałę uchylił wojewoda. Są obawy, czy i do nowej nie będzie miał zastrzeżeń.

5-osobowa rodzina jeździła nim na wakacje. Fiat 126p wrócił w rajdzie Malucha
zdjęcia
galeria

5-osobowa rodzina jeździła nim na wakacje. Fiat 126p wrócił w rajdzie Malucha

Kiedyś to była normalka a dziś to już wydarzenie – komentują internauci zdjęcia aut marki Fiat 126p pozujących na tle Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej. Karczmiska były na trasie 3. Nadwiślańskiego Charytatywnego „Rajdu” Malucha.

Nauka pływania artystycznego. Adepci debiutują w brodziku

Lubelskie. Uczą pływania artystycznego. Za darmo

Jeszcze można dołączyć do grupy, która w Poniatowej trenuje... pływanie artystyczne. To nowość proponowana uczniom podstawówek. Nie trzeba umieć pływać by próbować zatańczyć w wodzie.

Montaż ławeczki. Jan Kleniewski (1845- 1918) z brązu na żeliwnej ławeczce przy alejce na niedawno odnowionym skwerze w centrum Opola Lubelskiego

W piątek można będzie posiedzieć koło pana Kleniewskiego

W piątek uroczyste odsłonięcie ławeczki z postacią Jana Kleniewskiego, przedsiębiorcy, bardzo ważnego dla rozwoju i historii regionu

Lubelskie. W sadach drzewa pełne owoców, których nie ma komu zrywać. Szukają nawet w Nepalu

Lubelskie. W sadach drzewa pełne owoców, których nie ma komu zrywać. Szukają nawet w Nepalu

Kolejni samorządowcy rozmawiają o zmianie przepisów prawa pracy, by poprawić fatalną sytuację. – Jeśli owoce będą nadal tak tanie, uproszczone procedury nic nie dadzą. Nie mamy jak płacić sezonowym pracownikom oczekiwanych stawek – tłumaczą sadownicy, którzy próbują zbierać owoce własnymi siłami. Reszta spadnie i zgnije.

Lublin Wędrowca z "Poematu o mieście Lublinie"
galeria

Cudowne i tajemnicze. Byliśmy w lubelskim Imaginarium

Za drzwiami z napisem Imaginarium zaczyna się oniryczna przestrzeń, której korytarze wiodą w daleki świat i jeszcze dalsze historie. Jeśli u progu są dzieci uratowane przez naszą herbową, lubelską kozę a wyjście wskazuje Wędrowiec z wierszy Czechowicza – tematu tłumaczyć nie trzeba. Lublinowi przybyło miejsce do zwiedzania

OSP Boiska najlepsze w powiecie

Jest ich tylko kilka, ale pokazały co potrafią. Kobiety z OSP

Ochotniczki z OSP Boiska są najlepszą żeńską drużyną w powiecie opolskim. – Dużo trenowałyśmy i są efekty – mówią ochotniczki. Na 70 męskich drużyn, żeńskich jest zaledwie 7-8.

Kilkadziesiąt osób z wykrywaczami metalu przeczesywało pola w powiecie krasnostawskim

Tu śmigały muszkietowe kule. Na tropie bohaterów z 1864 roku, z powstania styczniowego

Przez hektary zaoranych pól przeszła tyraliera detektorystów. Znalezione kule muszkietowe i elementy uzbrojenia są dowodem potyczek, jakie w powiecie krasnostawskim stoczyli styczniowi powstańcy z rosyjskim wojskiem. W niedzielę zakończyła się akcja poszukiwawcza śladów zajść z 1864 roku. Mogli brać w niej udział wszyscy chętni