Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

(AM)

Lista artykułów:

Festiwal Legend Lubelskich 2017: Program spektakli i wydarzeń
22 września 2017, 16:00

Festiwal Legend Lubelskich 2017: Program spektakli i wydarzeń

Co Gdzie Kiedy. W czwartek po zmierzchu spektaklem „Pogrom w przyszły wtorek” na dziedzińcu Zamku Lubelskiego rozpoczął się Festiwal Legend Lubelskich 2017. W programie jeszcze pięć ulicznych spektakli, kilkanaście różnorodnych spacerów tematycznych, warsztaty, gra miejska i potańcówka przy muzyce na żywo.

Od lewej u góry: Karolina Rozwód (Teatr Stary), Jan Sęk (Filharmonia), Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie), Dorota Ignatjew (Teatr Osterwy), Iwona Sawulska (Teatr Muzyczny), Piotr Franaszek (CSK)

CSK, teatry, muzea. Co mają i ile zarabiają dyrektorzy instytucji kulturalnych?

W oparciu o oświadczenia majątkowe, które co roku składają dyrektorzy instytucji sprawdziliśmy, co uzbierali pracownicy jednostek kultury

fot. Bogusław Byrski/ Teatr Andersena

Teatr Andersena w Tbilisi

Publiczności z Tbilisi pokażą „Alicję w krainie czarów”, a potem zaproszą na mistrzowskie warsztaty. Do stolicy Gruzji wyjechał cały zespół aktorski Teatru Andersena. – Jedziemy po to, by wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty na przyszłość – tłumaczą aktorzy.

Co w weekend na Festiwalu Dwa Brzegi?
5 sierpnia 2017, 11:00
galeria

Co w weekend na Festiwalu Dwa Brzegi?

Co Gdzie Kiedy Ostatni weekend festiwalu filmowego w Kazimierzu Dolnym. A dla tych, co zostaną w Lublinie: pokaz nominowanego Oscara australijskiego melodramatu „Tanna”. Za darmo

Usłyszymy stare pieśni towarzyszące obrzędom, jakie zachowały się tylko na bagiennym Polesiu oraz piękną, wielogłosową lirykę
2 sierpnia 2017, 19:00

Pieśni Bagien na Polesiu. Festiwal muzyki tradycyjnej

Wiejska szkoła wśród jezior i mokradeł - w takiej scenerii odbędzie się kameralny festiwal muzyki tradycyjnej polskiego, ukraińskiego i białoruskiego Polesia. Do Woli Wereszczyńskiej (gmina Urszulin) na terenie Poleskiego Parku Narodowego organizatorzy Festiwalu „Pieśni Bagien” zapraszają od 2 do 5 sierpnia.

Edmund Brożek i Józef Łapiński podczas zeszłorocznej edycji festiwalu
2 sierpnia 2017, 10:30

Odkryj muzyczną egzotykę Polesia. Festiwal "Pieśni Bagien 2017"

Wiejska szkoła wśród jezior i mokradeł – w takiej scenerii odbędzie się kameralny festiwal muzyki tradycyjnej polskiego, ukraińskiego i białoruskiego Polesia. Do Woli Wereszczyńskiej (gmina Urszulin) na terenie Poleskiego Parku Narodowego organizatorzy Festiwalu „Pieśni bagien” zapraszają od 2 do 5 sierpnia.

Rusztowania zniknęły, kocia kamienica na Starym Mieście już odsłonięta
galeria

Rusztowania zniknęły, kocia kamienica na Starym Mieście już odsłonięta

Rusztowania zniknęły i 77 kotów można już oglądać w pełnej okazałości. Przy ul. Grodzkiej 17 będzie się mieścić restauracja i hotel.

Pamiątka z Lubliner Reunion 2017. Wspólne zdjęcie uczestników zjazdu
galeria

Pamiątka z Lubliner Reunion 2017. Wspólne zdjęcie uczestników zjazdu

Przyjechali z dziesięciu krajów. Izraela, USA, Kanady, Szwecji, Norwegii. Ponad dwieście osób, których łączy wspólna tragiczna historia – są Żydami i pochodzą z Lublina. Lubliner Reunion 2017 - organizowany przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN - pierwszy od 70 zjazd mieszkańców Lublina żydowskiego pochodzenia trwa od poniedziałku.

Przemysław Sadowski, odtwórca głównej roli w filmie i spektaklu „Pogrom w przyszły wtorek”

Kryminał Wrońskiego na scenie. Darmowe wejściówki

Co Gdzie Kiedy. Od środy dystrybucja bezpłatnych wejściówek na „Pogrom w przyszły wtorek”. Film (i teatr) zobaczymy na dziedzińcu Lubelskiego Zamku 14, 15 i 16 lipca. W rolę komisarza Maciejewskiego wciela się Przemysław Sadowski, Różę gra Matylda Damięcka, a Grabarza Mirosław Zbrojewicz

Grodzka 17 w nowej szacie. Elewacja kamienicy upamiętnia lubelskiego grafika
Zdjęcia
galeria

Grodzka 17 w nowej szacie. Elewacja kamienicy upamiętnia lubelskiego grafika

"Andrzej Kot psot z Lublina to takie zwierzę, mieszka na Grodzkiej, a mnoży się na papierze." Tak mówił o sobie jedyny w swoim rodzaju artysta, grafik, typograf. Mieszkał w domu obok w latach 1952-98" - taki napis pojawił się na elewacji kamienicy przy Grodzkiej 17 w Lublinie.