Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najpóźniej za 15 miesięcy mieszkańcy skorzystają z drogowych inwestycji realizowanych jednocześnie w kilku miejscach gminy. Będą remontowane drogi, powstanie parking, zostaną naprawione chodniki i most na Leonce. Wszystkie inwestycje będą realizowane jednocześnie.
Do puli hulajnóg wypożyczanych i prywatnych wiosną dołączą dwie... służbowe. Miasto kupiło takie pojazdy z myślą o urzędnikach dwóch wydziałów, którzy muszą w ramach obowiązków przemieszczać się po mieście.
1 marca zaczęły działać kamery weryfikujące tablice rejestracyjne aut wjeżdżających na Stare Miasto w Lublinie. Ma to uszczelnić system i wychwycić osoby, które nie mają zezwoleń. Nie wszyscy akceptują takie rozwiązanie.
Dawno nie było tak komentowanej inicjatywy. Jedna z restauracji zaproponowała akcję „zawieszony posiłek”. Klienci płacą za danie, które może zjeść ktoś potrzebujący. Internauci chwalą pomysł ale jednocześnie martwią się o uczciwość głodnych.
Młodzi mieszkańcy Świdnika doczekają się nowego skateparku, bo ten z którego korzystają jest w złym stanie. Obiekt ma już swoje lata, spotykało się tu pokolenie ich rodziców. Władze miasta zapowiadają konsultacje z użytkownikami by ocenili koncepcję specjalisty.
Petycja poskutkowała, będzie nowy przystanek przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. – Telefon mi pokazuje, że teraz mam kilometr od autobusu do domu, nie wszyscy mają siłę i zdrowie na takie spacery – mówi mieszkanka dzielnicy, w której rocznie przybywa pół tysiąca mieszkań
Wszystko jest już poukładane, jasne i oczywiste. Ukraińskie dzieci coraz lepiej mówią po polsku, jedne się uczą lepiej inne gorzej. Zwyczajnie, jak to dzieci. Kiedy patrzę na nie i ich mamy i przypominam sobie nasze pierwsze rozmowy, nie mogę uwierzyć, że to wszystko się wydarzyło. Że oni przez to przeszli i my, bo tak samo jak oni nie wiedzieliśmy, co się wydarzy – mówi Ilona Majak-Gierczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim.
Miasto wyliczyło, że ponad 2 mln uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy zatrzymało się w Lublinie przejazdem. To było jedno z głównych, w którym znaleźli schronienie uciekając przed wojną. Oficjalne dane mówią o udzieleniu 300 tys. noclegów i wydaniu blisko 355 tys. posiłków.
– Jestem w Lublinie, bo mam tu znajomych artystów, jest blisko do Lwowa i w ogóle w Lublinie czuję się jak w domu. To bardzo podobne miasta. Gdy wybuchła wojna, żona chciała wyjechać, nie czuła się bezpiecznie. Ona jest w Lublinie dłużej, ja od września, wcześniej byłem w Hiszpanii i Czechach. Przez pół roku prawie nic nie robiłem, teraz w Lublinie odkrywam grafikę. Kupiłem prasę i koncentruję się na technice. Czuję się jakbym wrócił do szkoły, wciągnąłem się w to – mówi Wołodymyr Topij, performer, malarz, pisarz ikon.
- Jesteśmy gotowi jako państwo, poświęcić te środki, żeby złagodzić tę bardzo trudną sytuację, którą absolutnie rozumiemy – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda informując mieszkańców Świdnika o rekompensacie podwyżek czynszów. Chodzi o lokatorów Mieszkań Plus w całej Polsce, którzy ostatnio protestowali gdy zobaczyli faktury za ostatnie miesiące.