Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Mamy już gotowy pełny projekt aranżacji wnętrz tego pięknego budynku – pochwaliło się miasto. Tak będzie wyglądał Syndykat Rolniczy, kiedy zmieni się w Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa. Zobacz jak będzie wyglądał budynek przy ul. 3 Maja.
Zioła urosły w okolicach Lubartowa, były specjalnie przygotowywane z myślą o pająku. W Bramie Krakowskiej wisi instalacja artystyczna towarzysząca Jarmarkowi Jagiellońskiemu. Autorów znajdziesz na Starym Mieście, gdzie mają swoje stoiska
Pierwsze wrażenie jest takie, że nie dojechała część twórców i rzemieślników. Ale to restrykcje sanitarne sprawiły, że między stoiskami jarmarkowymi są spore odległości i jest ich mniej niż zwykle. Za to atmosfera serdeczna, bo dla wielu to pierwsze handlowanie w tym sezonie. – Nie będzie źle – wierzą artyści ludowi pytani jak szacują utargi
Odwołania nic nie dały, odrzucone pomysły nadal są odrzucone. Jest oficjalna lista projektów które będą walczyły o głosy mieszkańców Zamościa w ramach budżetu obywatelskiego. Na liście są 32 projekty osiedlowe i 9 ogólnomiejskich. Głosowanie zacznie się jeszcze w tym miesiącu.
Wczoraj minęli Stalową Wolę i kierują się w stronę Guciowa. Jeśli gdzieś na horyzoncie zobaczycie umundurowanego jeźdźca i jego klacz to nie myślcie, że to złudzenie optyczne albo plan filmowy. Pan Dariusz z Opola jedzie do Wolicy Śniatyckiej by wziąć udział w rekonstrukcji Bitwy pod Komarowem. W tym roku jest 100 rocznica tego wydarzenia.
Czy jest dostatnio, czy biednie? Gdzie są problemy, a gdzie sukcesy? Co zmienić? W przyszłym tygodniu radni Tomaszowa Lubelskiego będą debatować nad Raportem o stanie miasta. Oprócz nich głos zabrać mogą mieszkańcy. Trwają zapisy
Jest w Hrubieszowie całkiem spora ulica, która nie należy do nikogo. Nie jest gminy, powiatu, ani nie jest wojewódzka. Efekt? Fatalny stan drogi łatanej jedynie doraźnie przez mieszkańców. Ale ci już mają dość: dziur, kałuż, błota. Nawet nikt u nich nie odśnieża, no bo ul. Michałówka nie podlega pod żaden zarząd dróg. Jest niczyja.
– Chyba muszą się przez internet zawiadamiać, że jest co jeść – żartuje fotograf, którzy zrobił zdjęcie pola białego od bocianów. Ornitolodzy tłumaczą, że ptaki mają świetny wzrok i szybko się orientują, że jest gdzie żerować. Teraz to dla nich ważne. W weekend zaczną się pierwsze odloty.
„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?
„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.