Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czy jest dostatnio, czy biednie? Gdzie są problemy, a gdzie sukcesy? Co zmienić? W przyszłym tygodniu radni Tomaszowa Lubelskiego będą debatować nad Raportem o stanie miasta. Oprócz nich głos zabrać mogą mieszkańcy. Trwają zapisy
Jest w Hrubieszowie całkiem spora ulica, która nie należy do nikogo. Nie jest gminy, powiatu, ani nie jest wojewódzka. Efekt? Fatalny stan drogi łatanej jedynie doraźnie przez mieszkańców. Ale ci już mają dość: dziur, kałuż, błota. Nawet nikt u nich nie odśnieża, no bo ul. Michałówka nie podlega pod żaden zarząd dróg. Jest niczyja.
– Chyba muszą się przez internet zawiadamiać, że jest co jeść – żartuje fotograf, którzy zrobił zdjęcie pola białego od bocianów. Ornitolodzy tłumaczą, że ptaki mają świetny wzrok i szybko się orientują, że jest gdzie żerować. Teraz to dla nich ważne. W weekend zaczną się pierwsze odloty.
„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?
„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.
Widać już efekty prac przy wieżyczce wschodniej w zespole zamkowym Radziwiłłów. To dawna wschodnia klatka schodowa zespołu zamkowego – element nieistniejących pałacowych galerii.
Dwie sesje rady powiatu jednego dnia. Po pierwszej – nowy radny. Po drugiej – nowy etatowy członek zarządu. – To umożliwi mu sprawne działanie ze starostą i wicestarostą na rzecz powiatu – argumentuje zarząd zmiany we władzach. – To wzmocnienie władzy PSL – komentują wyborcy i radni
Potrafią zabiedzonego podrzutka zmienić w ukochanego członka rodziny. Już wiele psów i kotów dzięki nim znalazło domy. Ale bywa, że mają do wykarmienia i zaopiekowania kogoś na dłużej. Od poniedziałku można wspierać grupę Adopcje-Zamość, która pomaga zwierzętom
Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1 w Zamościu. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta a może kraju?
Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto