Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W hrubieszowskim szpitalu rodzi się rocznie ok. 300 dzieci. Rodzice większości z nich decydują się na wzięcie udziału w akcji „Niespodzianka dla Mamy”, która ma promować porody w tej placówce. Dla swoich pociech otrzymują wtedy personalizowane wyprawki. Niedawno wręczono już 150. taki zestaw w tym roku.
Mijały lata, zmieniała się władza, ceny szły w górę, a stawki za korzystanie z miejskich szaletów w Zamościu ani drgnęły. Ale od 1 stycznia 2023 to będzie już przeszłość. Miejscowi i turyści wydadzą więcej za załatwianie fizjologicznych potrzeb i w kabinach, i przy pisuarach.
Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.
Minął rok, a końca sprawy prokuratora z Janowa Lubelskiego, który spowodował kolizję, uciekł, a po kilku godzinach odnalazł się pijany, nie widać. Prokuratura Krajowa nie potrafi wyjaśnić dlaczego wyjaśnianie sprawy trwa tak wyjątkowo długo.
To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.
To, że Skrzetuscy mieli w Dołhobyczowie swoje dobra, było wiadomo. Że bywał u nich kuzyn Mikołaj, pierwowzór sienkiewiczowskiego Jana z „Ogniem i mieczem”, również. Ale o tym, że cokolwiek tu po ich siedzibie zostało do dziś, nikt nie miał pojęcia. A odkrył to niedawno, jak przekonuje, nauczyciel miejscowej szkoły.
O udogodnieniach mówili długo, bo sporo ich w ostatnich latach przybyło. O barierach krócej, bo choć są nadal, również te architektoniczne, to jednak jest tylko jedna: w świadomości ludzi zdrowych, którzy po prostu boją się tych niepełnosprawnych.
Wnioski wciąż spływają, są rozpatrywane, najpewniej w połowie grudnia w Zamościu ruszy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Jak dotąd zainteresowanie tą ofertą wyraziła mniej niż połowa osób, które już otrzymały dodatek węglowy.
To sytuacja niedopuszczalna – tak radny Dariusz Zagdański ocenił fakt, że przewodniczący zarządów osiedli w Zamościu nie uczestniczą w sesjach aż do samego końca. – Robimy to, co nas należy. I nie radny Zagdański ma prawo nas rozliczać – odpowiadają ci, których publicznie zbeształ.
Chęć zobaczenia wojska „od podszewki”, doskonalenie wcześniej zdobytych umiejętności, poznanie podstaw obrony na wypadek wojny albo po prostu alternatywny sposób spędzenia wolnej soboty – motywacje wśród uczestników trzeciej edycji szkolenia „Trenuj z wojskiem”, zorganizowanego przez 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany były najróżniejsze.