Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Tak dziś wygląda Przewodów. Wszędzie policja, wójt wprowadza żałobę na terenie gminy
zdjęcia
galeria

Tak dziś wygląda Przewodów. Wszędzie policja, wójt wprowadza żałobę na terenie gminy

Policjanci chodzą po polach i „czegoś szukają”. Wójt zarządza 4-dniową żałobę, a ludzie mówią, że po kryzysie uchodźczym już stwardnieli. Tak teraz wygląda Przewodów.

Przewodów. Proboszcz: przybiegli ludzie i powiedzieli, co się stało

Przewodów. Proboszcz: przybiegli ludzie i powiedzieli, co się stało

Ks. Bogdan Ważny o godzinie 17 odprawiał mszę w kościele w Przewodowie. Był sam. Nikt nie przyszedł.

Szpital marszałkowski prosi rolników o wsparcie dostawami żywności

Szpital marszałkowski prosi rolników o wsparcie dostawami żywności

Pierwsze transporty porów, ziemniaków i kapusty do szpitala „papieskiego” w Zamościu już dotarły. Kolejne są w przygotowaniu. Rolnicy z okolic Zamościa zareagowali na apel dyrektora o wsparcie lecznicy płodami rolnymi. – To żenujące – ocenia szef innej placówki.

Gdyby nie problemy z opałem, o tej porze w szklarni Rafała Kargola mogłyby jeszcze rosnąć ogórki. A po zbiorach pojawiłyby się sadzonki na kolejny sezon. Niestety, ogrodnika nie stać na utrzymanie obiektu zimą.

W szklarniach hula wiatr. Bo trzeba słono zapłacić za ich ogrzanie zimą

Wiosną nie będzie ani polskich warzyw, ani sadzonek. A jeśli nawet, to na pewno mniej i droższe niż wcześniej. Spora część ogrodników w naszym regionie zamyka szklarnie, bo nie stać ich na to, żeby je ogrzać zimą.

Plac po dawnym składzie buraczanym w Żabnie świeci pustkami. Na przestrzeni lat nic się tutaj właściwie nie zmieniło

Lubelskie. Sąd po stronie przeciwników powstania biogazowni

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie oznacza, że biogazownia w Żabnie (gm. Turobin) nie powstanie. Daje jednak protestującym od lat miejscowym nadzieję, że inwestor nie utrzyma wydanego dawno temu pozwolenia na budowę.

To co udało się ze spalonego domu odzyskać, złożono za stodołą. To kilka stert desek. Nic więcej nie zostało. Włoszukowie chcieliby ruszyć z budową jak tylko spełnione zostaną wszelkie formalności, aby jak najszybciej znów być u siebie
galeria
film

Cieszą się, że przeżyli. Ale w jednej chwili stracili dorobek całego życia

Zarabiali na ten dom i budowali go latami. Stracili w kilka godzin w pożarze. Trzyosobowa rodzina z Szewni Dolnej w gminie Adamów została bez dachu nad głową. Cieszą się, że przeżyli, ale martwią czy uda im się zbudować nowy dom. Bo nie mają za co.

Dziś przed sądem w Tomaszowie Lubelskim pojawili się aktywiści Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego

Znowu pomyłka na polowaniu? Pan Tomasz opowiadał o utracie najlepszego towarzysza i wiernego przyjaciela

Prokuratura go oskarżyła, a sąd uznał winnym. Ale 69-letni myśliwy nie zgodził się z wyrokiem. Sprzeciw złożyli też właściciele zastrzelonego Bąbla. Dlatego Wiesław Ś. ponownie zasiadł na ławie oskarżonych. Nie przyznaje się do winy, niczego nie chce wyjaśniać.

Grupa z DPS w Konstantynowie przyjechała do Zamościa na szkolenie. Miasto zwiedzali w czasie wolnym. Byli zauroczeni.
Zdjęcia
galeria

Turystyczny Zamość odbija się po pandemii. Skąd przyjeżdżają tu ludzie?

Było dużo lepiej niż w pandemicznym roku 2020, sytuacja poprawiła się też w porównaniu z minionym, ale do stanu z 2019 pod względem liczby gości odwiedzających miasto jest jeszcze daleko. W Zamościu oficjalnie podsumowano miniony sezon turystyczny.

Lech Sprawka

Lubelskie. Opał uczniom z małej szkoły zapewnili zwykli ludzie. Ministerstwo i wojewoda reagują

Zimne żeberka kaloryferów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kolejarzy Ofiar II Wojny Światowej w Gozdowie bardzo podgrzały atmosferę ostatnich dni. W sprawie problemów tej placówki z pieniędzmi na zakup opału i zorganizowanej w związku z tym zbiórki głos zabrało i Ministerstwo Klimatu i Środowiska, i wojewoda lubelski.

15 lat temu zaczęło kilku dziennikarzy. W tym roku udało się zabrać na cmentarzu ponad 26 tys. zł
Magazyn
galeria

15 lat temu zaczęło kilku dziennikarzy. W tym roku udało się zabrać na cmentarzu ponad 26 tys. zł

Minęło 15 lat od momentu, gdy kilku dziennikarzy zdecydowało się powołać do istnienia Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Przez ten czas na ratowanie zabytków nekropolii zebrano ponad 250 tys. zł. Tegoroczna kwesta przyniosła kolejne spore pieniądze – przeszło 26 tys. zł. Na pewno nie była ostatnią.