Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie tylko kawa i herbata. W „Niebieskim Młynie” powstaną też ścieżki edukacyjne, m.in. śladami 24 Pułku Ułanów. Będą organizowane także wystawy, spotkania autorskie i warsztaty. W październiku w starej części Kraśnika zacznie działać spółdzielczy ośrodek kultury.
Zwykle są to rowery, telefony i klucze. Ale do biur rzeczy znalezionych trafiają też rzeczy nietypowe jak sztuczna szczęka czy figura Matki Boskiej. Na swoich właścicieli czeka m.in. ul z pszczołami i 150 biustonoszy.
Wymiana baterii, naprawa klamek, przymocowanie luster, obrazów, karniszy czy montaż żyrandola. To usterki, którymi zajmie się „złota rączka”, czyli Łukasz Król. Pilotażowy projekt adresowany do mieszkańców Kraśnika w wieku 70+ właśnie się rozpoczął.
Lubartów ma oddział położniczy „na miarę europejską”, doskonale wyposażony, z oddanym i świetnie wykwalifikowanym personelem. Tak nowocześnie nie jest w żadnym szpitalu w województwie lubelskim
Leżące na części plaży martwe ryby zaniepokoiły osoby odwiedzające w weekend zalew w Kraśniku. Sprawą zajmuje się Urząd Miasta a także sanepid.
Do końca listopada ma być gotowy węzeł przesiadkowy w rejonie dworca kolejowego w Świdniku. Powstanie budynek obsługi podróżnych. Będą miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów a także stanowiska dla autobusów
– Nikt nie chciał się tego podjąć, więc ja się zająłem – tłumaczy sołtys Kazimierzówki, który stanął na czele Koła Gospodyń Wiejskich w swojej miejscowości. Nie jest jedyny, panów w zarządach KGW jest coraz więcej. Samych kół też przybywa. W naszym województwie zarejestrowało się już około tysiąca takich organizacji.
To jedyna tego typu plantacja chmielu na świecie. We wtorek o zastosowanych innowacyjnych rozwiązaniach na polach w Panieńszczyźnie koło Lublina rozmawiali na miejscu m.in. naukowcy i samorządowcy.
– To najwyższa kwota za sprzedaż działki w historii miasta – podkreśla Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. Chodzi o blisko 2 hektarową nieruchomość niezabudowaną przy ul. Klonowej. Za ponad 8 mln zł kupiła ją lubelska firma Wikana
Nową szkołę chce zbudować przy ul. Dolnej Panny Marii proboszcz pobliskiej parafii. Na inwestycję w tym miejscu wstępnie zgodził się Urząd Miasta oraz konserwator zabytków. Budynek miałby się wpisywać w otoczenie i uzupełniać pierzeję ulicy