Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Postępowanie w sprawie wpisania rzeźby do rejestru zabytków zostało wszczęte w maju. Konserwatorzy odwiedzili nekropolię wraz z proboszczem prawosławnej parafii

Jezus Chrystus zabytkowy. Nie ma dłoni, będzie bardziej chroniony

Ta rzeźba wyszła spod dłuta Konstantego Hegla, autora m.in. pomnika Syrenki na Starym Mieście w Warszawie czy nagrobka Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich w Wilanowie. Jego Jezus Chrystus z 1862 roku stoi i niszczeje na cmentarzu prawosławnym w Poturzynie (gm. Telatyn). Los rzeźby powinien się zmienić.

Miasta zmuszone są oszczędzać np. na miejskim oświetleniu
Pierwsza strona dziennika

Lublin, Zamość, Dęblin... Miasta dobija drożyzna. Mniej światła, mniej ciepła

Uliczne latarnie mogą świecić krócej, a publiczne budynki mogą być słabiej ogrzewane. Samorządy kombinują jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Mają jednak dość ograniczone pole manewru.

Na koniec wakacji plaża nad Huczwą przy ul. Ciesielczuka powinna być już gotowa.
galeria

Już nie będzie "na łeb, na szyję". Huczwa wypłycona, powstaje plaża [zdjęcia]

Do końca sierpnia ma potrwać budowa plaży nad Huczwą przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie. Rzeka jest wypłycana, aby nie trzeba było do niej schodzić po stromiźnie, a na brzegu wysypany zostanie piach.

W rocznicę Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego w Zamościu [zdjęcia]
galeria

W rocznicę Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego w Zamościu [zdjęcia]

Dowódca garnizonu Zamość jest gospodarzem zorganizowanych dzisiaj w mieście obchodów Święta Wojska Polskiego.

– Jeszcze za cara chłopi mieli prawo wypasać bydło na pańskich łąkach, a z lasu mieli dostawać konkretne ilości surowca tartacznego, żerdzi, drewna opałowego, a według potrzeb pobierać piasek i glinę. Zasada była taka, że to miało służyć do utrzymania albo naprawy budynków – opowiada Jan Pacyk
Magazyn

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota

Polska zdążyła wyjść spod zaborów, odzyskać w 1918 roku niepodległość, przetrwać II wojnę światową, a później czasy PRL i stan wojenny, by wreszcie dojść do demokracji, a pod Biłgorajem ludzie nadal mają korzyści z ukazu wydanego przez... cara Rosji w 1864 roku.

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu
21 sierpnia 2022, 12:00

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu

Animowana komedia przygodowa „Kurozając i zagadka chomika ciemności” to kolejny film, jaki w zamojskim Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” będzie można obejrzeć w ramach cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” realizowanego wspólnie z Fundacją Pomoc Autyzm.

Płacisz 10 zł i pijesz ile dusza zapragnie. Festiwal win polskich w Zamościu trwa [zdjęcia]
galeria

Płacisz 10 zł i pijesz ile dusza zapragnie. Festiwal win polskich w Zamościu trwa [zdjęcia]

Zamość jest dzisiaj rajem dla miłośników wina. Na Rynku Wielkim po raz trzeci zorganizowany został Festiwal "W poszukiwaniu prawdziwego smaku". Można degustować produkty z kilkunastu winnic Roztocza i Lubelszczyzny, ale też kosztować regionalną kuchnię.

Zamość. Orkiestry zagrają na Rynku Wielkim
19 sierpnia 2022, 16:00

Zamość. Orkiestry zagrają na Rynku Wielkim

To będzie już 17. edycja Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej - Zachowajmy w Pamięci. W tym roku na Rynku Wielkim w Zamościu koncertować mają cztery orkiestry.

Tomaszów Lubelski. Szlakiem Marszałka Piłsudskiego. Otwarcie ścieżki edukacyjnej
14 sierpnia 2022, 12:30

Tomaszów Lubelski. Szlakiem Marszałka Piłsudskiego. Otwarcie ścieżki edukacyjnej

Marszałek Józef Piłsudski był w Tomaszowie Lubelskim dwukrotnie: w 1901 i 1921 roku. Ten drugi pobyt i związane z nim zdarzenia upamiętniać ma ścieżka edukacyjno-historyczna, które zostanie oficjalnie otwarta w niedzielę.

Umeblowanie i sprzęt medyczny wstawiono do sal na VI piętro szpitala już w czerwcu. Musiało jednak minąć sporo czasu, by znaleźć ordynatora.

Pediatria w Zamościu wreszcie ruszy. Ordynatora szukano ponad rok

Lekarza, który byłby gotów pokierować oddziałem dziecięcym w Zamościu szukano od przeszło roku. W końcu się udało. Stanowisko ordynatora zdecydowała się objąć Agnieszka Majcher, pediatra z Biłgoraja. Wiadomo, kiedy oddział rozpocznie działalność.