Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ta rzeźba wyszła spod dłuta Konstantego Hegla, autora m.in. pomnika Syrenki na Starym Mieście w Warszawie czy nagrobka Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich w Wilanowie. Jego Jezus Chrystus z 1862 roku stoi i niszczeje na cmentarzu prawosławnym w Poturzynie (gm. Telatyn). Los rzeźby powinien się zmienić.
Uliczne latarnie mogą świecić krócej, a publiczne budynki mogą być słabiej ogrzewane. Samorządy kombinują jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Mają jednak dość ograniczone pole manewru.
Do końca sierpnia ma potrwać budowa plaży nad Huczwą przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie. Rzeka jest wypłycana, aby nie trzeba było do niej schodzić po stromiźnie, a na brzegu wysypany zostanie piach.
Dowódca garnizonu Zamość jest gospodarzem zorganizowanych dzisiaj w mieście obchodów Święta Wojska Polskiego.
Polska zdążyła wyjść spod zaborów, odzyskać w 1918 roku niepodległość, przetrwać II wojnę światową, a później czasy PRL i stan wojenny, by wreszcie dojść do demokracji, a pod Biłgorajem ludzie nadal mają korzyści z ukazu wydanego przez... cara Rosji w 1864 roku.
Animowana komedia przygodowa „Kurozając i zagadka chomika ciemności” to kolejny film, jaki w zamojskim Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” będzie można obejrzeć w ramach cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” realizowanego wspólnie z Fundacją Pomoc Autyzm.
Zamość jest dzisiaj rajem dla miłośników wina. Na Rynku Wielkim po raz trzeci zorganizowany został Festiwal "W poszukiwaniu prawdziwego smaku". Można degustować produkty z kilkunastu winnic Roztocza i Lubelszczyzny, ale też kosztować regionalną kuchnię.
To będzie już 17. edycja Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej - Zachowajmy w Pamięci. W tym roku na Rynku Wielkim w Zamościu koncertować mają cztery orkiestry.
Marszałek Józef Piłsudski był w Tomaszowie Lubelskim dwukrotnie: w 1901 i 1921 roku. Ten drugi pobyt i związane z nim zdarzenia upamiętniać ma ścieżka edukacyjno-historyczna, które zostanie oficjalnie otwarta w niedzielę.
Lekarza, który byłby gotów pokierować oddziałem dziecięcym w Zamościu szukano od przeszło roku. W końcu się udało. Stanowisko ordynatora zdecydowała się objąć Agnieszka Majcher, pediatra z Biłgoraja. Wiadomo, kiedy oddział rozpocznie działalność.