Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Z udziałem biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej ulicami Starego Miasta w Zamościu przeszła procesja Bożego Ciała. Brali w niej udział wierni z kilku kościołów.
Stało się. Na chodnikach i przy ścieżkach rowerowych na ul. Piłsudskiego w Zamościu nie ma już kamiennych kul, które były tam notorycznie przetaczane. Zarząd Dróg Grodzkich zastąpił je słupkami. Tych ruszyć z miejsca tak łatwo już się nie da.
Rynek Wielki w Zamościu będzie tętnił życiem. Od piątku do soboty potrwa tutaj Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Zaplanowano kilka konkursów, m.in. sygnalistów myśliwskich „O Róg Wojskiego”, ale też na najlepsze wykonanie hejnału imprezy, a wieczorami koncerty.
Zostały zawieszone w czynnościach, odebrano im połowę poborów. Nauczycielki z Werbkowic mówią, że są niewinne, a decyzja dyrektora to nic innego, jak zemsta dokonana jego rękami przez wójt gminy, z którą są skonfliktowane od lat. W tle jest „erotyczny” filmik z wizerunkiem jednej z uczennic.
To nie jest przypadek, że na kolejnych z rzędu zawodach strażacy z Zamościa zdobywają tytuł mistrzów województwa. To po prostu silna, zmotywowana ekipa, która na dodatek poważnie traktuje wyzwanie i ostro trenuje.
On ma 11 lat, ona niespełna 2, ale wpadli sobie w oko. I choć znajomość trwa zaledwie kilka dni, to Mugambi i Jasira, żyrafy z zamojskiego ZOO, tworzą udaną parę.
Po czterech dniach projekcji teatralnych spektakli telewizyjnych i radiowych, koncertach, warsztatach i spotkaniach, w poniedziałek w Zamościu zakończył się tegoroczny 21. Festiwal „Dwa Teatry”.
Nawet 500 zł grzywny grozi osobom, które do 30 czerwca nie złożą deklaracji o sposobie ogrzewania swojego budynku. W dużych miastach naszego regionu nie zrobiła tego do dziś zdecydowana większość mieszkańców. Bo ludzie po prostu nie wiedzą o takim obowiązku.
Ile ludzi, tyle historii o budowanych latami domach, remontach, kredytach, urządzaniu ogrodów, o rodzinnych firmach, o nadziejach, które mogą legnąć w gruzach. A wszystko za sprawą szybkich kolei, których tory miałyby biec od Krasnegostawu aż do granicy państwa.
Przez kilka dni można ich było zobaczyć przy sztalugach w różnych częściach Starego Miasta w Zamościu, a od piątku oglądać już można wystawę prac, które stworzyli młodzi artyści z liceów plastycznych podczas pleneru malarskiego.