Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Zalew w Zamościu w ostatnim czasie bardzo się zmienił. Jego przebudowa trwała kilka lat i zakończyła się w zeszłym roku. Powiększono plażę, przy której stanęły kontenery na łazienki, szatnie. Jest miejsce na prowadzenie gastronomii, a w wokół zbiornika powstały ścieżki rowerowe

Zamość. Nici z wakeboardingu. Marne szanse na atrakcję nad zalewem

Miało być pięknie, a wyszło... Właściwie nie wyszło. Wygląda na to, że nie będzie tego lata wyciągu do wakeboardingu nad zalewem w Zamościu.

Lubelskie. Przyjąłeś uchodźców? Płać więcej za śmieci
Alarm 24

Lubelskie. Przyjąłeś uchodźców? Płać więcej za śmieci

Dała uchodźcom schronienie, nie żądając za to ani złotówki. Opłaca też rachunki za prąd, gaz czy ogrzewanie. Jeszcze nie wystąpiła z wnioskiem o 40 złotych, które się jej należą za każdego ukraińskiego gościa, a gmina już dopomina się za opłaty za wywóz śmieci.

Pożegnanie z Ludmiłą (z prawej) nie było dla Oli łatwe

Pamiętnik Ukrainki. Ludmiło, moja siostro, wracam do Lublina. Jestem tam potrzebna

Po ucieczce ze Lwowa, pobycie w Hrubieszowie i Lublinie, Ola Lebedenko znalazła bezpieczną przystań w pensjonacie „Stara Morawa. Zew natury”. Ale właśnie go opuszcza. Jedzie tam, gdzie będzie mogła pomagać.

Joanna Puchacz jako jedyna bibliotekarka z Lubelskiego miała okazję obejrzeć najpiękniejsze książnice Europy.

Lubelski Bibliotekarz Roku jest z Tarnogrodu

Nie bibliotekarka z Nowodworu w powiecie lubartowskim i nie jej koleżanka po fachu z Lublina, ale Joanna Puchacz z Tarnogrodu zdobyła tytuł Lubelskiego Bibliotekarza Roku 20121 w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Magazyn Sokolni jest stale pełny, ale nie zawsze znajduje się w nim to, co akurat najbardziej potrzebne. Teraz brakuje przede wszystkim żywności i leków

Sokolnia w Tomaszowie Lubelskim potrzebuje jedzenia i leków

Początkowy boom z pomocą od osób prywatnych zdecydowanie osłabł, a to właśnie mieszkańcy regionu dostarczali do tomaszowskiego punktu zbiórki najpotrzebniejsze produkty, jak np. żywność czy artykuły chemiczne. Dary nadal tam spływają, ale teraz głównie z Europy. Tyle że w tych transportach nie zawsze jest to, czego akurat brakuje.

PESEL dla uchodźcy? Terminy nawet na maj. Wojewoda oferuje samorządom wsparcie kadrowe

PESEL dla uchodźcy? Terminy nawet na maj. Wojewoda oferuje samorządom wsparcie kadrowe

Bez numeru PESEL uchodźca z Ukrainy nie ma szans na skorzystanie z programów społecznych i socjalnych oferowanych przez Polskę. Ale np. w Zamościu na złożenie wniosku o ten tak istotny ciąg cyfr trzeba czekać. I to grubo ponad miesiąc.

Setki plakatów pojawią się w Zamościu. Miasto startuje z kampanią do Ukraińców i Polaków
film

Setki plakatów pojawią się w Zamościu. Miasto startuje z kampanią do Ukraińców i Polaków

„Witajcie sąsiedzi”, „Razem raźniej”, „Nie traćmy nadziei”, „Będzie dobrze”, „Razem damy radę” – niebiesko-żółte plakaty z prostymi, ale wymownymi grafikami oraz takimi hasłami już można tu i ówdzie zobaczyć w Zamościu. Ale będzie ich więcej, setki. Bo kampania społeczna adresowana do Ukraińców, ale również Polaków oficjalnie startuje w czwartek rano.

Na dni otwarte zaprasza nie tylko rektor i wykłądowcy, ale przede wszystkim studenci AZ

Akademia Zamojska walczy o studentów. Od środy dni otwarte

Można przyjść, zobaczyć, jak wygląda baza dydaktyczna, ale też po prostu porozmawiać ze studentami oraz wykładowcami. Akademia Zamojska zaprasza na dni otwarte. Potrwają od środy do piątku (23-25 marca).

Dzieci powinny być zawsze beztroskie. Tak jak te, które spędzają czas w Starej Morawie – uważa Ola.

Pamiętnik Ukrainki. Niech polskie dzieci nie poznają wojny

Kiedy Ola Lebedenko słyszy głośny dźwięk, drży, jest przerażona. Bo jej wszystko kojarzy się z wojną w ojczystej Ukrainie, z której musiała uciekać. Wie, że tak samo reagują ukraińskie dzieci. Ale te polskie, z którymi miała okazję się spotkać, są szczęśliwe, beztroskie. Uchodźczyni życzy im, by takimi pozostały.

Na wtorkową lekcję języka polskiego do KDK przyszło sporo osób, które były tutaj po raz pierwszy. Ale nie zrażały się, że jeszcze niewiele umieją. Wszystkim bardzo zależy, by nauczyć się języka polskiego.
film

Krasnystaw. Ukraińcy na lekcjach języka polskiego. "To trudny język"

Ja mam na imię Olena. Jestem z Ukrainy. Mam tam rodzinę. Teraz mieszkam w Krasnymstawie – z trudem, ale dość płynnie, czyta nam z kartki swoją pracę domową 30-letnia Ukrainka. Jest jedną z osób, które uczęszczają na lekcje polskiego w Krasnostawskim Domu Kultury