Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Jacek Barczynski

Lista artykułów:

Wereszczyński Gościniec ratuje zabytkowe grobowce

Wereszczyński Gościniec ratuje zabytkowe grobowce

Podczas tegorocznej, trzydniowej kwesty na ratowanie zabytkowych grobowców na cmentarzu parafialnym w Wereszczynie (pow. włodawski) do puszek trafiło 8 252 zł. To o 204 zł więcej niż w rekordowym, ubiegłym roku.

– Niektórzy z nas po raz pierwszy chyba sadzili kwiaty i posługiwali się szpadlem – mówią organizatorzy akcji

Włodawa: Mieszkańcy ukwiecają swoje miasto

Grupa kilkudziesięciu włodawian ma specjalny powód, aby czekać na wiosnę. Dopiero wtedy zobaczą efekt pierwszej społecznej akcji „Ukwiecamy Włodawę”. Inicjatorami byli miejscowi radni wspierani przez włodawskich zielonych i młodzież.

Zamienił dubeltówkę na aparat fotograficzny. "Wymaga więcej umiejętności niż broń" [zdjęcia]
poleski park narodowy
galeria

Zamienił dubeltówkę na aparat fotograficzny. "Wymaga więcej umiejętności niż broń" [zdjęcia]

Sławomir Wróbel, podleśniczy w Poleskim Parku Narodowym, tylko przez cztery lata miał służbową dubeltówkę. Zapewnia, że żadne zwierzę z niej nie padło. Z czasem zamienił ją na aparat fotograficzny, z którym już się nie rozstaje

Dorohusk: Remont przejścia granicznego spowolni odprawy

Dorohusk: Remont przejścia granicznego spowolni odprawy

17 września na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku rozpoczął się remont płyty wyjazdowej dla samochodów ciężarowych oraz nawierzchni bitumicznych i betonowych. W znacznym stopniu wpłynie to na tempo granicznych odpraw.

Zgodnie z konserwatorskim zaleceniami Tora, która po latach wróciła do włodawskiej Dużej Synagogi eksponowana jest w specjalnie przygotowanej gablocie
Magazyn

Włodawa: Tora wróciła już na swoje miejsce

Przez dwa lata była poddawana skomplikowanym i szeroko zakrojonym zabiegom konserwatorskim w poznańskiej pracowni Ewy Gumańskiej.

Z nowej ścieżki w Wytycznie korzystają także dzieci dojeżdżające rowerami do szkoły

Na rower po Poleskim Parku Narodowym. Powstaje 20 kilometrów tras

W gminie Urszulin powstaje około 20 km nowych tras pieszo-rowerowych. Pierwszy 3-kilometrowy odcinek w miejscowości Wytyczno jest już gotowy

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Ludzie pogranicza docenili wielokulturowość
galeria

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Ludzie pogranicza docenili wielokulturowość

Z powodów finansowych tegoroczna, 20 edycja Festiwalu Trzech Kultur niemal do ostatniej chwili stała pod znakiem zapytania. Ostatecznie organizatorom z Muzeum – Zespół Synagogalny udało się dopiąć budżet i nie zawieść wiernych fanów tej imprezy.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Anita Lewczuk vel Leoniuk na równi z pracownikami angażuje się w prace techniczne. W Wielkiej Synagodze zastaliśmy ją przy rozwieszaniu fotogramów, które złożą się na wystawę „Dom Wieczności” autorstwa węgierskiego artysty Suranyi Andrasa
20 września 2019, 10:00

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie. Kukulska, Lipnicka i Wrońska zaśpiewają Cohena

Gdyby należało wskazać pięć najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych, to na pewno wśród nich musiałby znaleźć się Festiwal Trzech Kultur. W dniach 20-22 września czeka nas jubileuszowa, 20 edycja, którą udało się dopiąć mimo okrojonych dotacji.

Konstruowane w Susznie maszyny kosztują od 20 000 do 30 000 złotych. Sama budowa prototypu to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić