Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Setki pracowników dużych firm z naszego regionu chcą szczepić się przeciwko COVID-19. Według rządowych zapowiedzi, szczepienia w zakładach pracy zaczną się w maju.
– Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami – uważa lubelski biskup pomocniczy Józef Wróbel. W swoim stanowisku stwierdza, że technologia produkcji dwóch z dostępnych obecnie preparatów „budzi poważny sprzeciw moralny”. – Czy to namawianie do rezygnacji ze szczepień? – niepokoją się naukowcy.
Już 700 farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych zgłosiło się na szkolenia na Uniwersytecie Medycznym, dzięki którym będą mogli szczepić pacjentów przeciwko COVID-19.
Do szpitala tymczasowego w Lublinie trafiają coraz młodsi pacjenci z COVID-19, nawet poniżej 20 lat. Stan przyjmowanych tam chorych jest znacznie poważniejszy niż kilka miesięcy temu. Od dzisiaj jest tam dwa razy więcej łóżek dla tych, którzy wymagają respiratora.
Lista 59 punktów szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim, które przyjmą minimum 200 pacjentów dziennie ma być opublikowana dopiero w czwartek. Niektórzy samorządowcy już informują o ich lokalizacjach.
Już 350 farmaceutów z województwa lubelskiego zapisało się na szkolenie przygotowujące do szczepienia przeciwko COVID-19. Opublikowane właśnie rozporządzenie ministra zdrowia pozwala im także na kwalifikację pacjentów do takich szczepień.
Miejsce do rekreacji nad Wisłą, impreza z okazji Dnia Dziecka czy Kazimierskie Święto Sąsiada? A może świąteczne dekoracje latarni albo zamknięcie Wąwozu Cmentarnego dla samochodów? Mija czas na głosowanie w budżecie obywatelskim.
W 2020 roku w Unii Europejskiej blisko 3 mln osób zachorowało na raka, a 1,3 mln zmarło – alarmuje lubelski europoseł Krzysztof Hetman i rozpoczyna kampanię informacyjną.
Neon z napisem "Freude" zawisł w Gminnym Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Ma zachęcać do współpracy z miasteczkiem niemieckie szkoły oraz instytucje kultury.
„Największa afera od 30 lat” i „bezczelny przekręt”. Tak posłowie opozycji nazywają umowę, którą resort zdrowia podpisał z lubelską firmą E&K na zakup respiratorów. Szpitale nie doczekały się sprzętu, a ministerstwo próbuje odzyskać pieniądze.