Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Schorowana 90-latka z Chełma od stycznia czekała na szczepienie przeciwko COVID-19. Została zaszczepiona dopiero wczoraj, po naszej interwencji. Sprawę wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia.
30 łóżek w szpitalach w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim jest już dostępnych dla pacjentów z COVID-19 z województwa podkarpackiego. W czwartek trafili tam już pierwsi chorzy. W rezerwie jest 20 dodatkowych miejsc dla chorych z innych regionów.
Nawet 30 pacjentów pod opieką zaledwie dwóch pielęgniarek. To jest nagminne i bardzo niebezpieczne! – alarmuje szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych w województwie lubelskim. Tak, jak ich koleżanki z innych regionów chcą poprawy warunków pracy i wyższych wynagrodzeń. W maju będą protestować.
Do 18 kwietnia zostały przedłużone obowiązujące aktualnie obostrzenia epidemiczne. Sytuacja w województwie lubelskim nie jest tak dramatyczna jak na Śląsku czy Mazowszu, ale wolnych jest tylko 30 proc. łóżek dla pacjentów z COVID-19.
Chcą pomóc medykom w kryzysowej sytuacji i zdobyć doświadczenie. Już blisko 400 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pracy przy zwalczaniu epidemii COVID-19. Teraz czekają już na decyzję wojewody, gdzie ich pomoc przyda się najbardziej.
Do końca miesiąca do Polski ma dotrzeć nawet 7 milionów dawek szczepionek. Szykują się już na to duże zakłady pracy, które chcą szczepić pracowników w zorganizowanych przez siebie punktach. Tymczasem opozycja zastanawia się czy wzrost liczby szczepionych osób w Rzeszowie ma związek z odbywającymi się tam w maju wyborami prezydenckimi.
ROZMOWA z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Coś, co najpierw wydawało się primaaprilisowym żartem, okazało się... „usterką systemu”. Osoby powyżej 40 lat otrzymały w czwartek informacje o możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 nawet w kwietniowych terminach. Rząd najpierw je potwierdził, by później przyznać się do błędu
W Lublinie powstała pierwsza w regionie placówka diagnostyczno-terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami wywołanymi piciem alkoholu przez matkę w czasie ciąży. Z bezpłatnej pomocy będzie tam można skorzystać od kwietnia.
Jeszcze przed świętami w szpitalu tymczasowym w Lublinie liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wzrośnie do 140. Chodzi o oddział wewnętrzny covidowy, na którym w środę rano było 83 pacjentów.