Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Utrudnienia będą trwały kilka godzin.
Chodzi o dobudowę trzykondygnacyjnego pawilonu do głównego budynku szpitala w Kraśniku za ponad 25 mln zł (19 mln zł to pieniądze unijne). Na parterze, oprócz izby przyjęć ogólnej i dla dzieci, będzie działać m.in. izba przyjęć oddziału ginekologii i położnictwa oraz 10-łóżkowy oddział ginekologiczny.
Dyrektor szpitala w Hrubieszowie, gdzie jest największy problem epidemiczny w województwie, zrezygnował ze stanowiska. To efekt konfliktu między nim a starostą. Nawet wojewoda lubelski interweniował w tej sprawie, ale bez skutku
Już 1747 łóżek dla pacjentów covidowych ma być od czwartku dostępnych w szpitalach w województwie lubelskim. - Przy liczbie hospitalizacji na poziomie ok. 1300, mamy w rezerwie ok. 400 łóżek - poinformował Lech Sprawka, wojewoda lubelski.
– Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby w takiej chwili tata był sam – podkreśla pani Elżbieta, córka jednego z pacjentów Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. W niedzielę z całą rodziną przyjechała do Lublina aż z Bytomia na Śląsku, żeby wesprzeć chorego ojca.
Młodzi lekarze w ramach protestu idą na zwolnienia. Domagają się w ten sposób odwołania ustnej części państwowego egzaminu specjalizacyjnego, żeby jak najszybciej wrócić do pracy.
W sześciu szpitalach w regionie skończyły się już miejsca dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Chorych przybywa także w szpitalu tymczasowym. Wojewoda obiecuje uruchomienie dodatkowych miejsc.
Każda para rąk lekarskich to dla nas wsparcie – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali wojewódzkich w naszym regionie. Najbardziej brakuje anestezjologów, bo dynamicznie przybywa pacjentów z Covid-19 w ciężkim stanie.
Połowa z ponad setki studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nie przyszła na szczepienia przeciwko Covid-19 preparatem AstraZeneca. – Można to tłumaczyć tylko jako efekt paniki, bo ta szczepionka jest bezpieczna i skuteczna – podkreślają tymczasem naukowcy.
Według danych resortu zdrowia, najwięcej dawek utracono w styczniu - 163.