Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Miejsce tragicznej śmierci Filipa. – To był kolegą moich dzieci. Również go znałam – mówi Sara Ferreira, inicjatorka protestu przeciwko piratom drogowym
Pierwsza strona Dziennika
galeria

9-letni Filip zginął po potrąceniu przez samochód. Mieszkańcy Krężnicy Jarej organizują protest

Mieszkańcy Krężnicy Jarej mają dość piratów drogowych. Śmierć 9-letniego Filipa wstrząsnęła jego rówieśnikami i lokalną społecznością. We wsi odbędzie się akcja protestacyjna.

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Powiat łęczyński jako pierwszy w województwie lubelskim kwalifikuje się do obostrzeń regionalnych. Nie ma jeszcze decyzji resortu zdrowia o ich wprowadzeniu, ale można się jej spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Szpital w Bychawie zlikwidował oddział pediatryczny już dwa lata temu, bo przynosił „ogromne straty”
Alarm 24

Dzieci zostaną bez lekarza? Mieszkańcy mają obawy

Oddziału pediatrycznego nie ma tu już od dwóch lat, a teraz mieszkańcy obawiają się, że dzieci nie dostaną pomocy także w nocy i święta. Dyrektor szpitala w Bychawie zapewnia, że pediatra w szpitalu wciąż będzie. Jednocześnie przyznaje, że planowana jest „restrukturyzacja”.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Szef puławskiego sanepidu chciał szczegółowych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pracowników, nauczycieli i uczniów. Wystąpił o to do dyrektorów szkół, a także przedszkoli i żłobków. - Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - przyznaje dyrekcja wojewódzkiej stacji.

Plan połączenia wojewódzkich szpitali jest już w trakcie konsultacji społecznych, m.in. ze związkami zawodowymi działającymi w obu placówkach

Z dwóch szpitali w Lublinie będzie jeden. Jakie będą efekty zmiany?

Poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne mają pracować dłużej. To niektóre konsekwencje planowanego połączenia dwóch lubelskich szpitali: specjalistycznego przy al. Kraśnickiej oraz im. Jana Bożego.

Nie każdy radzi sobie z taką ilością nauki, a także tym, co go spotyka podczas praktyk na oddziale. Mamy do czynienia z chorobami, a także ze śmiercią. Nie wszyscy potrafią się psychicznie zdystansować - mówi Katarzyna Klimek
Pierwsza strona Dziennika

Średni wiek pielęgniarki w Lubelskiem to 52 lata. Bez młodych czeka nas zapaść

Jak tak dalej pójdzie, pacjentami nie będzie miał kto się opiekować – skarżą się pielęgniarki. Już teraz w szpitalach trudno jest ułożyć grafik. Młode osoby nie garną się na miejsce idących na emeryturę. Ta luka będzie coraz większa – alarmuje samorząd zawodowy.

Wojewoda spodziewa się obostrzeń w Lubelskiem. Jeden powiat najbardziej zagrożony

Wojewoda spodziewa się obostrzeń w Lubelskiem. Jeden powiat najbardziej zagrożony

Aż 144 nowe przypadki SARS-CoV-2 potwierdzono w środę w województwie lubelskim. To znowu najwięcej w kraju. Ośmiu zakażonych pacjentów zmarło. – Spodziewam się obostrzeń – przyznaje wojewoda lubelski.

Do tej pory w Polsce zaszczepiło się około 700 tys. uczniów, czyli 30 proc.

Porażka szczepień w szkołach. Uczniowie w Lubelskiem nie są chętni

Zaledwie 2019 uczniów w województwie lubelskim chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 korzystając z pomocy szkoły. Wśród już zaszczepionych najmniej jest 12-latków.

Tomasz Słupski z córką Niną przed szpitalem dziecięcym w Lublinie, w którym dziewczynka dostanie lek

Wielki dzień małej Niny z Lublina. Dziewczynka otrzyma "najdroższy lek na świecie"

– Wreszcie! – cieszy się Tomasz Słupski z Lublina, tata 2-letniej Niny. Pojutrze dziewczynka chora na rdzeniowy zanik mięśni dostanie „najdroższy lek na świecie”

- Zwiększy się przede wszystkim bezpieczeństwo i dostępność do leczenia, podwoimy liczbę pacjentów z 400, których leczymy obecnie, do nawet tysiąca  – zaznacza prof. Robert Rejdak,

Remont, nowy sprzęt, nowoczesne technologie. Miliony dla lubelskiej okulistyki

Nowoczesny budynek i sprzęt, łatwiejszy dostęp do leczenia i większe możliwości dydaktyczne. W Lublinie powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej. Resort zdrowia dał na to 32 miliony złotych