Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dwiema karetkami nie ma kto jeździć, do pacjentów wysyłana jest tylko jedna. W takich warunkach szpital w Bychawie musi obsłużyć sześć gmin. Wszystko z powodu sporu o wyższe płace dla ratowników medycznych. – To dyktat – komentuje wicestarosta.
Tylko 5 osób z Chrzanowa skorzystało ze szczepień przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie. Szczepieniobus, który jeździ po naszym województwie, nie przekonał też mieszkańców Modliborzyc i Batorza. To w tych trzech gminach było jak dotąd najmniej chętnych.
Od 1 sierpnia ozdrowieńcy, którzy skarżą się na zaburzenia psychiczne po przejściu COVID-19 będą mogli skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. – To liczna grupa pacjentów, którzy cały czas się do nas zgłaszają – przyznają psychiatrzy.
Tylko jedna karetka na sześć podlubelskich gmin. To efekt sporu o wynagrodzenia w szpitalu w Bychawie. – Chcemy tylko tego, co nam się należy – denerwują się ratownicy medyczni. A dyrektor zarzuca im „wywieranie presji”.
Z kazimierskich kamieniołomów zniknęła rzeźba „Społem” Jana Mioduszewskiego. Usunęli ją organizatorzy trwającego do poniedziałku festiwalu Kazimiernikejszyn. Tłumaczą, że muszą zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Sprawę wyjaśnia policja.
Od najbliższego poniedziałku w lubelskiej poradni endokrynologicznej SPSK4 każdy pacjent z podejrzeniem lub rozpoznaniem akromegalii będzie przyjmowany w pierwszej kolejności. Szpital uruchomił też specjalną infolinię dla takich pacjentów.
– Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń SARS-CoV-2 i hospitalizacji, w pierwszej kolejności będą uruchamiane łóżka w szpitalach z oddziałami zakaźnymi, a dopiero potem w szpitalu tymczasowym – zapowiada wojewoda lubelski. To scenariusz na czwartą falę epidemii w naszym regionie.
Tylko podczas dwóch dni badań dermatologicznych w lubelskiej klinice SPSK1 aż 10 pacjentów zostało skierowanych do chirurgicznego usunięcia zmian skórnych z podejrzeniem czerniaka. – Wykrywamy coraz więcej nowych przypadków, a także zgonów z powodu tej choroby – alarmują specjaliści.
– Na ten tydzień wszystkie terminy szczepień mamy już zajęte – przyznaje Katarzyna Watrakiewicz, kierownik apteki Super-Pharm, która szczepi przeciwko COVID-19. W całym województwie jest już ponad 20 takich aptek.
Już nie jeden, a sześć przypadków wariantu Delta wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono w województwie lubelskim. Sanepid nie chce jednak udzielać na ten temat żadnych informacji