Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie można już wykonać prywatnie test na przeciwciała i sprawdzić czy przeszło się zakażenie SARS-CoV-2. – Coraz więcej osób woli to niż test na obecność koronawirusa – tłumaczy dyrekcja instytutu
Możliwość wykonania minimum 180 szczepień tygodniowo. To jeden z warunków dla placówek medycznych, które chcą szczepić przeciwko Covid-19. – To nierealne – komentują lekarze rodzinni.
Preparat z osocza ozdrowieńców wyprodukowany przez lubelską spółkę Biomed za około dwa tygodnie zostanie podany pierwszym pacjentom w ramach badań klinicznych. Weźmie w nich udział 480 chorych.
Możliwość wykonania minimum 180 szczepień tygodniowo. To jeden z warunków, który muszą spełnić placówki medyczne, które chcą szczepić przeciwko Covid-19. Mogą się zgłaszać do 11 grudnia.
– Sprzęt w dużej części jest w Polsce, ale Ministerstwo Zdrowia nie chce go odebrać – twierdzi prezes kontrowersyjnej firmy E&K z Lublina. Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie postanowił, że spółka ma zwrócić resortowi 70 mln zł za respiratory, których nie dostarczyła.
Zaszczepić na Covid-19 będzie się można u najbliższego lekarza rodzinnego lub w mobilnym punkcie. A szczepionki będą darmowe i dobrowolne. W pierwszej kolejności skorzystają z nich m.in. seniorzy 60+ i medycy.
Ruszył program Domowej Opieki Medycznej (DOM), czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z Covid-19. Każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr
Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach
Do nawet co dziesiątej przychodni nie można się dodzwonić w celu uzyskania pomocy medycznej. Takie wnioski płyną z kontroli, jaką Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził w związku ze skargami pacjentów na dostęp podstawowej opieki zdrowotnej w czasie pandemii
Naukowcy cały czas szukają nowych możliwości leczenia pacjentów z Covid-19 z wykorzystaniem leków stosowanych wcześniej w innych chorobach.