Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.
U sześciu osób z personelu szpitala w Biłgoraju potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wstrzymano nowe przyjęcia, działają tylko poradnie oraz izba przyjęć w nagłych przypadkach.
Sprzeciwiamy się wspieraniu działalności, która może zagrozić naszemu życiu i zdrowiu – protestują najemcy z Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Chodzi o laboratorium, w którym spółka Vitagenum chce wykonywać testy na koronawirusa.
Od najbliższej soboty nie trzeba już będzie nosić maseczek w przestrzeni otwartej. Warunkiem jest jednak zachowanie dwumetrowego dystansu. – Ten obowiązek zniesiono zbyt wcześnie – ostrzega wirusolog.
Tylko dzisiaj w Lubelskiem zanotowano 22 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, a władze obawiają się, że może gwałtownie ich przybyć.
Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.
Na tę decyzję pacjenci czekali od wielu tygodni. Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie wznawia planowe zabiegi i wizyty w poradniach.
Na salowe zostały nałożone dodatkowe obowiązki: dbanie o zieleń wokół szpitala, a w zimie odśnieżanie. Czy to na pewno są obowiązki salowej? – denerwuje się nasza Czytelniczka w liście do redakcji.
W Lublinie powstanie lek z osocza ludzkiego, który ma pomóc chorym na Covid-19. Wyprodukuje go spółka Biomed, a badania kliniczne będzie prowadzić Klinika Chorób Zakaźnych SPSK1.
Stracili stanowiska nagle, bez konkretnego powodu. Argumentem miały być „niezgodność wizji” lub „rozbieżności” dotyczące zarządzania. Adam Borowicz i Krzysztof Skubis nie kierują już lubelskimi szpitalami. I nie wiedzą, dlaczego.