Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W tym tygodniu zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową. Warto mieć przy sobie nasz mini-przewodnik. Z nim na pewno nie zabłądzisz. Trasa prowadzi po miejscach, które są świadkami wydarzeń powstania styczniowego.
Kiedyś policzył: przez prawie ćwierć wieku pracy w policji wysłał za kratki ponad tysiąc przestępców. Niektórzy po wyjściu na wolność pozdrawiają go dzisiaj na ulicy. Zna też z widzenia tych, którym wcześniej czy później powinie się noga. I czeka…
Przeżyli niemiecką okupację, narażali życie w obronie ojczyzny. Wolnej Polski niestety nie doczekali. 25 lutego br. minęło 70 lat od tragicznych wydarzeń na puławskim cmentarzu przy ul. Piaskowej. Tego dnia, w 1946 r. pluton egzekucyjny rozstrzelał pięciu żołnierzy AK z naszego regionu.
Atrakcją powiatu puławskiego są nie tylko oblegane przez turystów znane miejscowości jak Kazimierz czy Nałęczów. W tym tygodniu proponujemy poznać Markuszów i już dziś zaplanować weekendowy spacer po tej miejscowości.
Stanisław Krzymowski i Czesław Raczkowski: te nazwiska powinien znać każdy, kto interesuje się historią II wojny światowej. To „nasi” Cichociemni. Pierwszy pochodzi z Wąwolnicy, drugi urodził się pod Krasnymstawem. Obydwaj - dokładnie 75 lat temu - wylądowali na spadochronach w okupowanej Polsce. Mieli ze sobą pocztę, pieniądze, radiostacje i broń dla polskiego ruchu oporu. Byli pierwszymi Cichociemnymi zrzuconymi nad okupowanym krajem, ale ogółem z Lubelszczyzny pochodzi dziesięciu Cichociemnych.
Zapomniane mogiły na cmentarzu włostowickim przypomina Robert Och, puławski historyk.
Turystyczną atrakcją powiatu puławskiego są nie tylko oblegane przez turystów znane miejscowości jak Kazimierz czy Nałęczów. Na mapie naszego regionu znajdują się także mniej znane, rzadziej odwiedzane miejsca. W tym tygodniu proponujemy poznać Kośmin i już dziś zaplanować weekendowy wypoczynek.
Kazimierz, Końskowola, Żyrzyn, Kurów – to tylko niektóre z miejsc powiatu puławskiego okupionych krwią powstańców. Puławy przez dłuższy czas były centrum konspiracyjnym. To tutaj młodzi powstańcy, studenci wyruszyli do walki przeciwko naszym ciemiężycielom. Dla wielu była to – niestety – droga tylko w jedną stronę.
Rok temu odszedł Mikołaj Spóz, regionalista i miłośnik naszego regionu.
Były i śmieszne, i groźne. Policjanci i strażacy co roku odnotowują nietypowe interwencje i zdarzenia. Nie wszystkie jednak kończą się szczęśliwie i nie wszystkie wzbudzają śmiech