Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czytając tę książkę (choć też inne o przedwojennym Lwowie) myślimy – ile straciliśmy po wybuchu II wojny światowej. Ile zniszczył jeden i drugi okupant wkraczając do Lwowa, miasta o niezwykłej urodzie, kulturze, miasta którego uniwersytet mógł być dumny ze swoich naukowców.
To niezwykła książka i z pewnością dla wąskiego kręgu czytelników. Bo ilu z zapartym tchem będzie czytać o… historii karabinu?
Niedaleko Vigaty, w miejscu zwanym \"polem garncarza” odnaleziony zostaje worek ze zwłokami niezidentyfikowanego mężczyzny. Zwłoki zostały pocięte dokładnie, systematycznie i morderca bardzo się postarał, żeby ich nie rozpoznano.
Miejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny ogłasza konkurs literacko-kulinarny "Danie dla Mola". Tym razem pod hasłem "Ekstrawagancje dla Mola"
Z końcem ubiegłego roku po 35 latach zarządzania Muzeum Zamoyskich, odszedł na emeryturę dyrektor Krzysztof Kornacki. Nowym dyrektorem została Anna Fic-Lazor, dotychczas będąca głównym konserwatorem muzeum, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wybrano ją spośród 11 kandydatów. Rozmowa z Anną Fic-Lazor, dyrektorem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
O budowie mostu w Puławach opowiada Zbigniew Kiełb, historyk.
Kościół we Włostowicach jest najstarszą świątynią w Puławach. Jego historia sięga początków XVIII wieku, kiedy jeszcze Włostowice należały do rodu Sieniawskich.
Wystawę fotografii \"Konfraternia w Ziemi Świętej” można oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Prezentacja jest prologiem do malarskiej wystawy, która planowana jest na wiosnę.
To oczywiście nie jest książka do przeczytania w jeden weekend, a nawet nie w dwa. Monumentalna biografia Hitlera licząca sobie dobrze ponad 1 tys. stron raczej jest adresowana do historyków, do osób interesujących się II wojną światową lub tylko przywódcą III Rzeszy.
W piątek (30 stycznia) o godz. 18 w salach Muzeum Lubelskiego (ul. Zamkowa 9) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Edwarda Nadulskiego w 100. rocznicę urodzin artysty (1914–1978) związanego z Lublinem.