Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jerzy Kluger, najbliższy żydowski przyjaciel Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, nie żyje. Zmarł ostatniego dnia minionego roku w szpitalu Świętego Kamila w rzymskim Lazio. Wczoraj został pochowany w żydowskiej części cmentarza Campo Verano.
Chyba mamy rekord. Przy pięknej, prawie wiosennej pogodzie, Nowy Rok 2012 powitał w Nowym Jorku największy tłum w historii tej odbywającej się od 1904 roku imprezy sylwestrowej. Nieoficjalnie mówi się nawet o 1,1 mln ludzi.
Najdroższy apartament świata kupił dla córki rosyjski miliarder. Sprzedawał amerykański król kapitału i polski Żyd w jednym. Zarobił krocie.
W piątkowe południe pochowano na żydowskim cmentarzu w Brukseli Leopolda Ungera, wybitnego polskiego publicystę, niestrudzonego w walce o wolną Polskę i obecność w strukturach zjednoczonej Europy.
Jak Ameryka długa i szeroka, od wczorajszego wieczoru króluje w niej żydowskie święto Chanuka, zwane także Świętem Światła.
Dokładnie siedemdziesiąt lat temu rozpoczęła się dla Stanów Zjednoczonych II wojna światowa. Japończycy zaatakowali Pearl Harbor.
Termin składania aplikacji roszczeniowych w ramach Projektu HEART - za mienie utracone w wyniku Holocaustu i późniejszych grabieży komunistycznych - został przedłużony.
Związane z Lublinem Towarzystwo Jana Karskiego pogratulowało profesorowi Szewachowi Weissowi doktoratu honorowy Uniwersytetu Warszawskiego, jakim go wczoraj uhonorowano.
Rosja i świat z rosnącym zainteresowaniem śledziły losy Tatiany Limanowej, najbardziej znanej prezenterki stacji REN TV. Parę dni temu Limanowa pokazała na wizji, w znanym geście \"fuck”, palec... Barackowi Obamie.
Holocaust jest najważniejszą lekcją, jaką możemy powziąć z historii ludzkości – mówił na uroczystości Yad Vashem w Nowym Jorku senator Włodzimierz Cimoszewicz. Przybył tam z posłaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego.