Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

PAP Nauka w Polsce

Lista artykułów:

Izabela Kloc (PiS): Chcemy być pewni, że apokaliptyczne wizje zmian klimatycznych nie są elementem radykalnej, „zielonej” ideologii, lecz prognozą opartą na rzetelnych badaniach naukowych.

Jest pomysł na stworzenie Narodowego Centrum Badań nad Zmianami Klimatu

W najbliższych miesiącach gotowa będzie koncepcja działania i finansowania Narodowego Centrum Badań nad Zmianami Klimatu – ośrodka wspierającego kreowanie polskiej polityki klimatycznej i koordynującego projekty w tej dziedzinie. Pomysłodawcy chcą, by jego siedziba była na Śląsku.

Im więcej książek czytasz, tym wyższe będzie twoje dziecko

Im więcej książek czytasz, tym wyższe będzie twoje dziecko

Wzrost dziecka w dorosłym życiu zależy m.in. od wykształcenia rodziców i ich umiejętności rozumienia czytanego tekstu, mierzonej liczbą znajdujących się w domu książek

Wykopaliska zakończyły się dopiero kilka dni temu. Teraz archeolodzy oczekują na wyniki szczegółowych analiz antropologicznych, które mogą rzucić światło na przyczynę śmierci dzieci

"Dom zmarłych" koło Hrubieszowa. Odnaleziono szczątki niemowląt

Wokół wielkiej jamy, w której złożono szczątki kilkunastu spopielonych osób, pochowano również sześć szkieletów niemowlaków. Zdaniem archeologów mógł być to pochówek w „domu zmarłych” – grobowcu podobnym do słowiańskich domostw. Znaleziska dokonano w Gródku.

Żubr jest od 1966 r. gatunkiem zagrożonym wyginięciem wpisanym do Czerwonej Księgi Zwierząt

W Polsce na wolności żyje już ponad 500 żubrów. 100 lat temu nie było ani jednego

W 1857 r. żubrów w Puszczy Białowieskiej było 1 tys. 898, przed wybuchem I wojny światowej 737, a po pierwszej wojnie ani jednego. Dziś w polskiej części Puszczy Białowieskiej na wolności żyje ich ponad 500.

Ponad 820 tys. Polaków pije alkohol przez 5 dni w tygodniu lub częściej

Sztuczna inteligencja w leczeniu alkoholizmu. Darmowa aplikacja na pomoc alkoholikom

W internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. „To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji” – powiedział PAP Krzysztof Przewoźniak, kierujący pracami badawczo-rozwojowymi systemu o nazwie Addictions.ai.

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać?

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać?

W poniedziałek 21 stycznia nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce będzie widoczne nad ranem podczas zachodu Księżyca. Dodatkowo na ten sam dzień przypada tzw. superpełnia Księżyca.

"Ku pożytkowi i chwale drogiej naszej Ojczyzny." KUL równolatkiem niepodległej Polski

"Ku pożytkowi i chwale drogiej naszej Ojczyzny." KUL równolatkiem niepodległej Polski

Sto lat temu, 27 lipca 1918 r., decyzją Zarządu Biskupów Królestwa Polskiego powołano w Lublinie uniwersytet. Początkowo działał jako Uniwersytet Lubelski i dopiero po dziesięciu latach do nazwy dołączono przymiotnik Katolicki

Cesarskie ciastka z osami. Jakie owady można jeść?

Cesarskie ciastka z osami. Jakie owady można jeść?

Szacuje się, że na świecie ponad 2 mld ludzi codziennie spożywa owady; dla wielu ludzi to jedyny mięsny posiłek bogaty w białko, cukry i witaminy. Mrówki, pluskwiaki, pasikoniki czy larwy motyli jada się w krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Superksiężyc 2018. Oczywiście takiego zdjęcia nikt w Polsce dziś nie zrobi. Nawet nie zobaczymy przebiegu całego zjawiska, gdyż Księżyc zacznie wschodzić dopiero około pół godziny przed godziną siedemnastą
galeria
film

Superksiężyc 2018: Co to znaczy - kiedy i jak zobaczyć w Polsce?

Zaćmienie Księżyca, które - ze względu na zbieg kilku okoliczności - anglojęzyczne media nazwały „Super Blue Blood Moon”. U nas będzie można dostrzec jedynie końcówkę zjawiska. Albo śledzić całe w sieci.

Pracownicy Uniwersytetu Medycznego finalistami w konkursie Popularyzator Nauki

Pracownicy Uniwersytetu Medycznego finalistami w konkursie Popularyzator Nauki

Nauka nie musi być trudna, a poprzez samodzielnie wykonane doświadczenia każdy ma możliwość poczuć się jak prawdziwy naukowiec – mówią pracownicy Katedry i Zakładu Chemii Medycznej UM w Lublinie. Popularyzują naukę, przybliżając dzieciom i dorosłym chemię oraz biochemię człowieka.