Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

TOMASZ MACIUSZCZAK

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne

Głosy to nie wszystko. Znamy wyniki budżetu obywatelskiego w Chełmie

Nawet kilkanaście głosów wystarczyło, by otrzymać pieniądze z budżetu obywatelskiego. W tegorocznym głosowaniu były projekty, które uzyskały zdecydowanie większe poparcie, ale nie zostaną dofinansowane ze względu na zbyt duże koszty

Rosjanie cały czas atakują cele cywilne: w nocy 15 września, w wyniku rosyjskiego nalotu w mieście Bachmut, częściowo zniszczony został 5-piętrowy budynek mieszkalny.
magazyn

Wojna w Ukrainie. Czy dojdzie do szantażu energetycznego ze strony Rosji?

Jestem zdania, że hipoteza, według której planiści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a być może także kilku innych państw członkowskich NATO są aktywnie zaangażowani po stronie Ukrainy, jest prawdopodobna. Chodzi o przeanalizowanie urobku wywiadowczego, czyli dużej ilości suchych danych pozyskanych z różnych źródeł, żeby odpowiednio je przekształcić na takie dane, które mogą być wykorzystane przez oficerów w planowaniu takiego dużego i skomplikowanego zwrotu ofensywnego na szczeblu operacyjnym – Rozmowa z dr. Jackiem Raubo, ekspertem portalu Defence24.

Pierwszy modułowy posterunek w Polsce otwarto w grudniu ubiegłego roku w Prochowicach koło Legnicy

Posterunki w kontenerach także w naszym regionie. W tych miejscowościach powstaną

W pięciu miejscowościach w naszym województwie pojawią się posterunki modułowe. Pierwszy ma być gotowy w czerwcu za niecały rok.

Kilka dni temu poziom wody przy elektrowni był równie wysoki, co przed miesiącem

Lublin. Niespokojnie nad Bystrzycą

Właściciel elektrowni wodnej przekracza dopuszczalny poziom piętrzenia rzeki Bystrzycy – oceniają urzędnicy od rzek. – Nie ma mowy – odpowiada firma i twierdzi, że wodowskaz jest źle zawieszony i przekłamuje pomiary.

Powiedziałabym, że opozycja bardziej stawia na nowe media. Oczywiście, obserwujemy intensyfikację spotkań w terenie. Ostatnio mogliśmy chociażby obserwować spotkanie Rafała Trzaskowskiego z młodzieżą, które wśród młodych ludzi było bardzo dobrze postrzegane. Najprawdopodobniej będzie to miało efekt we wzroście zainteresowania tej grupy wiekowej wyborami parlamentarnymi. Moim zdaniem prym tutaj jednak wiedzie Szymon Hołownia, który również jest pozytywnie odbierany przez młodzież, ale nie tylko – mówi dr Agnieszka Zaręba
Rozmowa

Reparacje, kryzys i permanentna kampania wyborcza

Rozmowa z dr Agnieszką Zarębą, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Zdjęcie ilustracyjne

Rekrutacja na studia w Lublinie. Miejsca nie brakuje, ale czas się kończy

Choć początek roku akademickiego tuż-tuż, to ci, którym wcześniej przy rekrutacji powinęła się noga lub dopiero teraz zdecydowali się na studiowanie, wciąż mają szanse na indeks. Lubelskie uczelnie wciąż mają sporo wolnych miejsc na wielu kierunkach. Czasu na ostateczną decyzję pozostaje jednak coraz mniej.

Na zakończenie rundy zasadniczej obecnego sezonu Motor wygrał w Lublinie ze Stalą 59:31

W niedzielę Motor Lublin rozpoczyna rywalizację w finale PGE Ekstraligi

Początek wyjazdowego meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów o godz. 19.30

Wojciech Rodek

"Skandal", "niesłychane". Gorąco w Filharmonii Lubelskiej, bo ma grać weselej

Gorąco w Filharmonii Lubelskiej. Dyrektor instytucji niespełna tydzień przed koncertem inaugurującym nowy sezon artystyczny zdecydowała o zmianie repertuaru. Zdaniem związkowców miał to być cios wymierzony w byłego dyrektora FL.

Maszyna ma wysłużony silnik od daewoo nubiry. W planach jest zastosowanie w niej napędu wodorowego
galeria

Politechnika Lubelska ma nowy sprzęt. Studenci będą nim latać

Mieści pięć osób, waży tonę i rozwija prędkość ok. 55 kilometrów na godzinę. Może poruszać się po trawie, betonie i wodzie, unosząc się kilkadziesiąt centymetrów nad powierzchnią. Mowa o poduszkowcu, który Politechnika Lubelska chce wykorzystywać do zajęć ze studentami.

Dominik Kubera (Motor Lublin): Srebro to fajny rezultat

Dominik Kubera (Motor Lublin): Srebro to fajny rezultat

Rozmowa z Dominikiem Kuberą, żużlowcem Motoru Lublin