Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Tomasz Maciuszczak

Podpis:

Tomasz Maciuszczak, toma

Lista artykułów:

Marsz Równości w 2021 roku

Marszowi Równości przybywa kontrdemonstracji

Kolejne dwie manifestacje mają się odbyć w Lublinie obok trasy sobotniego Marszu Równości, który jest oficjalnie zarejestrowaną demonstracją środowisk LGBT. Obie zgłoszone kontrdemonstracje mają się zacząć równocześnie o godz. 12, czyli godzinę przed startem marszu, który z Al. Racławickich przejdzie ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

W Chełmie przybędzie kilkaset kamer miejskiego monitoringu

Szykuje się rewolucja w miejskim systemie monitoringu. Obecnie liczy on 20 kamer. Wkrótce może ich być nawet pół tysiąca.

Tak ma wyglądać miejsce przy „Trójce”. Skatepark będzie wykonany w technologii betonowej, wśród planowanych przeszkód są m.in.: grindboxy, rampy i poręcze.

Drugie podejście do skateparku we Włodawie

Jest kolejny przetarg na budowę skateparku. Poprzedni unieważniono, bo jedyna oferta dwukrotnie przekroczyła możliwości finansowe miasta. Urzędnicy liczą, że tym razem uda się wyłonić wykonawcę

– W polskiej urbanistyce i architekturze krajobrazu, jak widać, też zachodzi dobra zmiana – komentuje Paweł Jaworski, autor bloga experimentalurbanism.com. Na zdjęciu sfotografowana przez niego ławka przed wejściem do Planetarium Śląskiego

Siadać i podziwiać, leżeć zakazano. Ławki w kształcie Polski będą też w Lubelskiem

Wchodzi się po schodkach, korzysta „w pozycji siedzącej”, i „trzymając się poręczy” podziwia polskie inwestycje. W niektórych miastach „Ławki z polską flagą” już stoją. Wkrótce pojawią się też w naszym regionie. Ile i gdzie? To na razie pilnie strzeżona tajemnica.

IV Marsz Równości z patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Marzą o udziale prezydenta Żuka

IV Marsz Równości z patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Marzą o udziale prezydenta Żuka

W sobotę ulicami Lublina po raz czwarty przejdzie Marsz Równości. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników.

Zdzisław Kulesza Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie kierował nieprzerwanie od 2003 roku

Pogotowie ratunkowe w Lublinie i Zamościu. Znamy nazwiska nowych dyrektorów

Władze województwa powołały nowego dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Od dziś nowego szefa ma także stacja pogotowia w Zamościu. Został nim były wiceprezydent miasta.

Zdjęcie ilustracyjne
Pierwsza strona Dziennika

Głośno jak nad Białym. Dwie dyskoteki imprezują i mandatów nie przyjmują

Cisza nocna w Okunince to martwy przepis – skarżą się samorządowcy, przedsiębiorcy i turyści odpoczywający nad jeziorem Białym. Głośne imprezy do białego rana urządzają dwie dyskoteki. Mandatów od policji nie przyjmują

PiS o pieniądzach dla samorządów. Związek Miast Polskich: to propaganda
film

PiS o pieniądzach dla samorządów. Związek Miast Polskich: to propaganda

W tym tygodniu Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe przepisy mają zrekompensować gminom, powiatom i województwom dochody utracone w związku z niedawnymi zmianami w przepisach podatkowych.

Kładka w odróżnieniu od promów działałaby przez cały rok, bez względu na stan wody w Wiśle
Pierwsza strona

Pierwszy przetarg na kładkę nad Wisłą między Kazimierzem a Janowcem. Koszty? "Trudno wróżyć z fusów"

Wraca pomysł budowy przeprawy miedzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Oba brzegi rzeki miałaby połączyć kładka pieszo-rowerowa. Władze województwa ogłosiły już pierwszy przetarg, ale o kosztach całej inwestycji mówić nie chcą. – Trudno wróżyć z fusów – przyznaje jeden z wicemarszałków.

Jako pierwszy swój szpik oddał Jarosław Wójciki. Jego bliźniakiem genetycznym okazała się nastolatka z Anglii. Agata Radzięciak uratowała kilkuletniego chłopca z Rosji

Dawcy szpiku chcieli być wolontariuszami, ale nie mogą pomóc. Przez to, że są w opozycji?

Dwoje radnych zgłosiło się do wolontariatu podczas Dnia Dawcy Szpiku w trakcie dożynek powiatowych. Oboje oddali kiedyś szpik i teraz chcieli pomóc w rejestracji osób, które również mogą zostać dawcami. Spotkali się z odmową. Ich zdaniem przez to, że są w opozycji do starosty.