Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Dybek

Podpis:

Agnieszka Dybek, agdy

Adres e-mail:

agnieszka.dybek@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 864

Lista artykułów:

Tężnie solankowe powstają nad miejskim zalewem

Tu już się myśli o plażowaniu i lecie. Będzie 100 metrów linii brzegowej

W środku ferii zimowych można opiniować... miejskie kąpielisko. Poniatowa prowadzi konsultacje i niemal w tym samym terminie czeka na oferty wykonawców robót w rejonie miejsca letniego wypoczynku

Od lewej: Anastasia, Antonina i Ola w biurowej części witalni
galeria

W centrum Lublina powstaje Baobab. "To miejsce dla wszystkich"

Młodsi i przyjezdni mogą nie wiedzieć o istnieniu tego budynku. No, bo kto się interesuje schowanym w podwórku opustoszałym, przedwojennym bankiem. Ale wielkie drewniane drzwi otwierają się coraz częściej. Przy Krakowskim Przedmieściu 39 powstaje Baobab. Określenia: miejsce, spotkanie, sąsiedztwo – charakteryzują go najlepiej.

Strzelanina w skansenie "Dlaczego zabity ma zadowoloną minę?"
galeria

Strzelanina w skansenie "Dlaczego zabity ma zadowoloną minę?"

Historia 160 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Charakterystyczną broń powstańców, kosy osadzone na sztorc widać było w niedzielę w lubelskim skansenie, gdzie spotkali się rekonstruktorzy, by przypomnieć tragiczne wydarzenia. Odtworzyli jedną z potyczek. Po niej, powstańcy i wrogowie w świetnych humorach spotkali się przy garnku z zupą.

Pawilon przy ul. Balladyny 10: – To miejsce daje dużo możliwości, myślę o działalności galeryjnej, wystawienniczej ale też o wykorzystaniu go do pracy z lokalną społecznością – mówi Magdalena Franczak, artystka wizualna

Niszczejący pawilon ma potencjał by zostać "małą operą w Sydney na skraju osiedla"

Jest pomysł na pawilon przy ul. Balladyny 10. Radna widzi w niszczejącym od lat obiekcie miejską instytucję kultury. Miasto jeszcze nie wie, jaka będzie przyszłość nieruchomości zaprojektowanej przez Oskara Hansena.

Na każdym strychu jest jakaś historia "Gosia, szukaj, archiwizuj!"

Na każdym strychu jest jakaś historia "Gosia, szukaj, archiwizuj!"

Okazuje się, że miasto z długą historią zawsze może się czegoś o sobie dowiedzieć. Jedna z rodowitych mieszkanek chce zachęcić do zaglądania na strychy w poszukiwaniu dawnych zdjęć, bo każde jest ważne.

Instrukcja obsługi choinki. Po świętach

Instrukcja obsługi choinki. Po świętach

Coraz więcej samorządów przyjmuje od mieszkańców choinki po świętach. Są też prywatne oferty odbioru drzewka z domu. Jak oceniają specjaliści, największą szansę na drugie życie mają te w dużych doniczkach, bo mniej uszkodzono im korzenie podczas przygotowania do sprzedaży.

Długoterminowe prognozy mówią o stopniowym ochłodzeniu (w drugim tygodniu ferii nocami nawet -10) i jest szansa na ślizganie.

Świdnik jest już lodowisko. Cennik

Łyżwiarze patrzą na termometr i chmury. W drugi dzień ferii otwarto lodowisko. – Są tacy, co nie mogli się doczekać i dopytywali kiedy tafla będzie gotowa – przyznaje dyrekcja szkoły, przy której przygotowano zimową atrakcję

Świdnik czeka na pieniądze na drogi i pyta, które wyremontować

Świdnik czeka na pieniądze na drogi i pyta, które wyremontować

Zanim będzie wniosek o dofinansowanie, jest dyskusja co najbardziej potrzebuje remontu. Mieszkańcy mogą wskazać czy ich zdaniem pilniejsza jest naprawa ul. Niepodległości, Wyszyńskiego, Racławickiej czy Partyzantów.

Tak przygotowana puszka jest zalewana woskiem i parafiną. Pozwoli żołnierzom się ogrzać czy zagotować wodę na herbatę

Banalnie prosto można ogrzać Ukraińców i dać im światło. Trzeba mieć tylko puszkę

Wystarczy rzucić okiem na domowe śmieci, by odpowiedzieć na apel osób robiących świece dla ukraińskiego wojska. Potrzebne są rzeczy tak banalne jak puszki czy tektura. Równolegle w mieście trwa zbiórka świec. One też trafią na Ukrainę, gdzie Rosjanie niszczą infrastrukturę i mnóstwo ludzi nie ma prądu.

Kłodnica w gminie Wilków. Konserwatorzy i muzealnicy kilka lat zabiegali by kupić interesujący ich grunt

Groch i bobik sprzed tysiąca lat. Archeolodzy będą mieli co robić

Nawet na zaśnieżonym polu w Kłodnicy widać wzniesienie, które właśnie kupiło Muzeum Nadwiślańskie. Ślad po miejscu, w którym ponad tysiąc lat temu noszono naszyjniki ze szklanych paciorków i uprawiano bobik, jest bardzo ważny dla archeologów. – Świetnie, można kontynuować prace. Wreszcie się udało – komentują zainteresowani badaniem naszej historii