Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.
Elewacja domu nie tylko pełni funkcję reprezentacyjną, ale przede wszystkim chroni budynek przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Po latach brud na elewacji staje się jednak widoczny. Podpowiadamy, jak najlepiej przeprowadzić czyszczenie i konserwację.
Epidemia koronawirusa i konieczność pracy zdalnej powoduje znaczny wzrost zainteresowania zakupem mieszkań i domów na zielonych obrzeżach miast. Donosi o tym amerykański Forbes. Podobną tendencję potwierdzają również polscy eksperci rynku nieruchomości.
Przeceny na rynkach mieszkaniowych nie są zbyt częste i zbyt dotkliwe – pokazują to m.in. zagraniczne statystyki. W dłuższym terminie ceny nieruchomości rosną też szybciej niż inflacja.
Spośród dużych polskich miast, to w Lublinie można się czuć najbezpieczniej – ocenili uczestnicy badania, prowadzonego przez serwis Otodom. Z ankiet wynika, że najlepiej oceniamy poziom bezpieczeństwa na Sławinie. Na przeciwnym biegunie znalazły się Bronowice.
Ceny ofertowe mieszkań zatrzymały się na poziomie z lutego. W Lublinie i kilku innych miastach zanotowano niewielkie spadki. Według ekspertów, ceny transakcyjne będą spadały.
Zakup mieszkania na kredyt blokują już nie tylko wymagania odnośnie wkładu własnego. W okresie epidemii banki ograniczają dostęp do hipotek przedstawicielom konkretnych branż. Większe problemy ze znalezieniem finansowania mogą mieć też osoby prowadzące działalność gospodarczą i zatrudnieni na śmieciówkach
Umiarkowany optymizm – tak można określić nastroje wśród firm z branży budowlanej. Deweloperzy, instalatorzy i firmy remontowe nie narzekają na brak zleceń. Ich zadłużenie, które dotąd rosło, w kwietniu przystopowało. Obecnie wynosi nieco ponad 1 mld z – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
Po latach doniesień o tym, że Polacy chcą kupować mieszkania o coraz mniejszym metrażu, pojawiają się informacje o poszukiwaniu większych nieruchomości. Tak samo jak w przypadku boomu na działki rekreacyjne, tak i szukanie większych mieszkań, można łączyć z koronawirusem – uważają specjaliści.
Popyt na kredyty mieszkaniowe rośnie z w dwucyfrowym tempie. Dzieje się tak nie tylko za sprawą większej liczby chętnych, ale też tego, że coraz więcej pożyczamy na domy i mieszkania. Wszystko przez coraz lepszą sytuację finansową polskich rodzin.