Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Mazuś

Podpis:

Agnieszka Mazuś, am, wideo am

Adres e-mail:

mazus@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 824

Lista artykułów:

Konferencja prasowa radnych PiS
galeria
film

Protestował na sesji Rady Miasta, został ukarany. Zrzutka na mandat dla bębniarza

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy dla Szymona Kasprowicza. Podczas niedzielnej sesji Rady Miasta Lublin bębniarz dostał 500 zł mandatu. Do pełnej sumy brakuje już tylko kilkunastu złotych.

Sala obrad Rady Miasta Lublin, godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek
galeria
film

Wyrok na górki czechowskie. Radni o godz. 4.38 nad ranem zgodzili się na zabudowę górek [relacja]

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta zapadła kluczowa decyzja dla przyszłości górek czechowskich. Na sesję przyszło wielu mieszkańców miasta, którzy są przeciwni uchwalaniu nowego studium zagospodarownia. Zgodnie z nim na górkach będą mogły powstać bloki.

*Dr hab. Ewa Trzaskowska jest członkiem 14-osobowego zespołu naukowców, który bada lubelskie wąwozy. Koordynatorem opracowania jest prof. Marian Harasimiuk
Magazyn
film

Wyrok na górki czechowskie już w niedzielę, choć badania jeszcze trwają. Rozmowa z Ewą Trzaskowską

Podczas prac budowlanych może dojść do zasypania zwierząt, które mieszkają pod ziemią. Motyle czy ptaki są w stanie uciec, ale inne małe zwierzęta już niekoniecznie. Chomik nie będzie uciekał przed koparkami czy buldożerami. On schowa się do norki. Co się z nim stanie? Chyba wszyscy się domyślamy.

Między nami a drzewami. Wystawa we Włodawie

Między nami a drzewami. Wystawa we Włodawie

– Na co dzień jesteśmy tak zajęci własnymi sprawami, że często nie zauważamy zmian zachodzących wokół nas. Przyzwyczajamy się do tego, co jest, nie pamiętamy już, jak wyglądało nasze miasto rok, dwa i więcej lat temu – mówi Edyta Gałan z Inicjatywy Lokalnej Między Drzewami.

- Ludzie tam żyją po kilka lat, to właśnie dla nich organizujemy pomoc – tłumaczy Michał Wolny, tu w roli wolontariusza Fundacji The Hope Project Polska

Potrzebne są ubrania, śpiwory, namioty. Możesz pomóc uchodźcom na Lesbos

Przybory szkolne, nowe i używane ubrania, przybory toaletowe, śpiwory, namioty – w Galerii Labirynt ruszyła zbiórka rzeczy dla uchodźców z obozów na greckiej wyspie Lesbos. – Powinniśmy pomagać nie tylko ze zwykłej ludzkiej solidarności, ale też by uczyć się funkcjonować w obecnym świecie – tłumaczy szef galerii

Na zdjęciu Strajk Uczniowski pod lubelskim kuratorium. Z megafonem Przemysław Stefaniak

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Unia Art Residence: Podpalacz zostawił po sobie charakterystyczne rysunki, może komuś z Was udałoby się je zidentyfikować i połączyć z wandalem.
galeria

Lubelski deweloper szuka podpalacza, który chciał puścić z dymem wieżowiec UNIA Art Residence. "Zostawił po sobie charakterystyczne rysunki"

10 tysięcy złotych - taką nagrodę wyznaczył inwestor za pomoc we wskazaniu osoby, która w niedzielę nad ranem podłożyła ogień na dachu apartamentowca przy Al. Racławickich.

Prawda, piękno, emocje na festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie

Prawda, piękno, emocje na festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie

Spektakle, monodramy, musicale, recitale, koncerty. Dziś rozpoczyna się 5. edycja festiwalu Dźwięki Słów. W programie 22 różnych wydarzeń, na większość wstęp wolny

Wskaż miejskie skarby. Skarby Kultury Przestrzeni

Wskaż miejskie skarby. Skarby Kultury Przestrzeni

– Rozejrzyj się wokół! Może codziennie mijasz skarby? – zachęca Marcin Skrzypek z Forum Kultury Przestrzeni. To on jakiś czas temu wpadł na pomysł, by zachęcić mieszkańców Lublina do szukania skarbów. Niezwykłych i niebanalnych, bo Skarbów Kultury Przestrzeni.

Parki na działkach i parklety przy kościołach. Projekty studentów "są dziś nierealne"

Parki na działkach i parklety przy kościołach. Projekty studentów "są dziś nierealne"

Kładki nad al. Unii Lubelskiej prowadzące do parku (w miejscu Ogrodów Działkowych Podzamcze), bramy między osiedlami, parklety przy kościołach i parafiach, laboratoria-szklarnie w lesie.