Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Debaty o wolności, mieście i przyszłości. Dyskusje o sztuce i kulturze, inspiracjach i wyzwaniach, polityce i edukacji. Pomysł na temat poruszany podczas Lubelskiego Kongresu Kultury mógł zgłosić każdy. Każdy też może wciąć w nim udział. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników
O tym odkryciu zdecydował przypadek. Gdyby Muzeum Lubelskie nie wypożyczyło od KUL kilku ikon w zamian za renowację jednej z nich, pewnie jeszcze długo lubelska uczelnia nie byłaby świadoma, że jest właścicielem nie trzech obrazów Jerzego Nowosielskiego, a czterech
Marcin Świetlicki na ul. Nadbystrzyckiej (schody przy przystanku Os. Skarpa), Zbigniew Herbert na ul. Kazimierza Jaczewskiego 5 i Tadeusz Peiper na ul. Pozytywistów 18. Jeśli na mieście pokazały się nowe wiersze – to znak, że rozpoczyna się festiwal Miasto Poezji.
Tu przed wojną mieściła się szkoła szoferów Ludwika Zambellego, w latach 20-70. zakład naprawy wartburga i trabanta, a w kamienicy po sąsiedzku mieszkał Włodzimierz Szwendrowski, żużlowiec, dwukrotny indywidualny mistrz Polski. Dziś stoi niebieski trabant.
Własny ogródek w centrum miasta – to propozycja na lato w Lublinie Centrum Spotkania Kultur. W tym roku własne grządki będzie można uprawiać wzdłuż budynku CSK od ul. Radziszewskiego.
Zdolni, ambitni i – mimo młodego wieku – z długą listą sukcesów na koncie. Tym najbardziej wyróżniającym się twórcom i animatorom lubelskiej kultury od 10 lat Fundacja Kultury Audiowizualnej Beetle i Polskie Radio Lublin przyznaje statuetki i nagrody pieniężne. W tym roku zwycięzcy w każdej z czterech kategorii z sobotniej gali wyjdą bogatsi o metalowe żurawie na postumentach (funduje marszałek województwa ) i 2 tys. złotych (od prezydenta Lublina).
Schody, ściany budynków, chodniki – jutro rozpoczyna się tatuowanie miasta strofami poezji (jeśli pogoda na to pozwoli). A w środę (31 maja) startuje 10. jubileuszowa edycja Miasta Poezji. Przez kilka dni poetów będzie można spotkać w szkołach, Domach Pomocy Społecznej, prywatnych mieszkaniach, a także na ulicach, przystankach i w trolejbusach.
Recitale, musicale, spektakle dla dzieci i darmowe koncerty na Wirydarzu Centrum Kultury. Na afiszu festiwalu aż 18 wydarzeń, z których tylko na 6 trzeba kupić bilety. Od 8 do 11 czerwca czwarta edycja „Dźwięków Słów – Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych”. Do Lublina przyjedzie m.in. Antonina Krzysztoń, Chłopcy kontra Basia, Piotr Machalica czy Mikromusic.
Na Noc concept store’ów zaprasza w tegoroczną Noc Kultury (3/4 czerwca) Centrum Spotkania Kultur (pl. Teatralny 1).
Na poświęconym branżowym portalu trwa głosowanie na najlepszą realizację architektoniczną 2016 roku. W pierwszej trójce utrzymuje się zaprojektowany przez Bolesława Stelmacha budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Głosy można oddawać do 22 maja.