Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na poniedziałkowej sesji sejmiku województwa nie było merytorycznej dyskusji nad kiepską sytuacją finansową marszałkowskich szpitali, których zadłużenie przekroczyło już 1 miliard i 138 mln zł. Radni opozycji złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Chcą, by pojawili się na niej dyrektorzy jednostek, które są w najtrudniejszej sytuacji.
W szpitalu nie tylko sprzątają, ale i pomagają pielęgniarkom zajmować się pacjentami. Gdyby były salowymi, to mogłyby liczyć na wyższe pieniądze, ale ich stanowisko nazywa się pracownik serwisowy. 300 takich osób zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie domaga się podwyżek. Już wiadomo, że dostaną je tylko niektórzy pracownicy.
1 miliard 183 miliony złotych – tyle na koniec czerwca wynosiło zadłużenie wszystkich zakładów opieki zdrowotnej podległych marszałkowi. Połowa tej kwoty to „zasługa” Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Drugi najbardziej zadłużony jest COZL, którego szefowa – mimo minusa na koncie – w końcu dostała roczną nagrodę.
Wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski zrezygnował z partyjnej legitymacji Porozumienia.
Co piąty pacjent chorujący na nowotwór umiera nie z powodu raka, ale z powodu niedożywienia i wycieńczenia organizmu – przekonuje Anna Cywińska, prezes fundacji Nutricia, która użyczy Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie sześć fantomów do kształcenia studentów w zakresie żywienia klinicznego.
Pandemia odizolowała nas od systemu ochrony zdrowia. Zdarzają się pacjenci z zaćmą tak zaawansowaną, że już w ogóle nie widzą – mówi prof. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK 1 w Lublinie.
Helikopter przeleciał tuż przed godziną 17 nad centrum Lublina. Pilot wylądował na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.
Studiuje tu 2,5 tys. osób, a większość to Ukraińcy. Wielu z nich zaangażowało się w pomoc uchodźcom wojennym. Dlatego WSPiA oprócz inauguracji nowego roku akademickiego, nagrodziła we wtorek takich wolontariuszy.
160 osób na farmacji, 60 na analityce medycznej i 40 na kosmetologii (pierwszego stopnia). Pierwszoroczniacy z trzech kierunków Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wypowiedzieli w poniedziałek słowa ślubowania i stali się pełnoprawnymi studentami.
Młodszy powstał w 1959 roku, a starszy aż w 1920 roku. Z ulicy Staszica w Lublinie znikają charakterystyczne budynki Szpitala Klinicznego nr 1. W poniedziałek rozpoczęły się prace z ciężkim sprzętem. Kierowcy i piesi natkną się na utrudnienia w ruchu