Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mieszkania jeszcze nigdy nie były tak drogie – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski. W największym stopniu podrożały lokale z drugiej ręki. W Lublinie wzrost cen sięgnął kilkunastu procent w skali roku.
Stawki najmu nie nadążają za wzrostem cen mieszkań, rośnie też konkurencja. W efekcie rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem spada. W Lublinie nie przekracza ona 5 procent w skali roku.
W październiku deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 16,2 tys. mieszkań – to najwięcej w historii. Dane GUS za ostatni rok są dla firm budujących mieszkania także rekordowe – ich aktywność jeszcze nigdy nie była tak wysoka.
Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne zagrożenia niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Zwracamy uwagę na te najważniejsze.
Ceny mieszkań rosną kolejny miesiąc z rzędu. Z obliczeń ekspertów wynika, że tak drogo nie było od września 2008 r. Nie wiadomo, kiedy ten trend się zmieni.
Lepsza sytuacja na rynku pracy i dofinansowanie do kredytów hipotecznych pomagały młodym ludziom się usamodzielnić. W ubiegłym roku decyzję o wyprowadzeniu się z domu rodziców podjęło 330 tysięcy osób w wieku 25-34 lat – wynika z szacunków Open Finance.
W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.
Mediana wieku Polaków wynosi dziś 40 lat, a według prognoz GUS-u w 2040 r. przekroczy 50 lat. Co czwarty mieszkaniec naszego kraju będzie miał wówczas 65 lat lub więcej. Zdaniem ekspertów, deweloperzy już dziś powinni brać pod uwagę, że za parę lat ich klientela będzie wyglądać inaczej niż dziś.
Na przestrzeni ostatniego roku oddano do użytku ponad 180 tys. lokali mieszkalnych. To najwyższy wynik co najmniej odkąd istnieje w naszym kraju wolny rynek. Branża budowlana ma się świetnie i na razie niewiele wskazuje na to, by zamierzała zwolnić tempo.
Kupujący mieszkanie zastanawiają się zwykle, co stanie się z jego wartością w dłuższym terminie. Czy za 10 lub 15 lat jego wartość będzie wyższa niż dziś? Wraz z ekspertami Home Broker podpowiadamy, jaki lokal wybrać, by ryzyko straty było jak najmniejsze.